Ne tik žiemą, bet ir vasarą jos suskilinėja, „pasipuošia“ pūsleline, o juk visos moterys svajoja apie minkštas ir švelnias lūpas, rašoma pranešime spaudai. Kaip tinkamai jomis rūpintis vasaros metu, pataria mažų kainų vaistinių tinklo „Camelia“ vaistininkė Kristina Zacharevič.

1. Apsauga

Žiemą dažnos moters rankinėje ar palto kišenėje rasime riebaus lūpų balzamo, kurio tikslas – saugoti lūpas nuo žvarbaus vėjo ir šalčio. Apsauginio lūpų pieštuko reikia nepamiršti ir vasaros metu. Tik saugoti jis turėtų nuo saulės, nes lūpose beveik nėra natūralaus pigmento melanino, apsaugančio nuo žalingo jos spindulių poveikio. Renkantis lūpų apsaugą, rekomenduojama atkreipti dėmesį į SPF skaičių, kuris nurodytas ant pakuotės. Jis turėtų būti ne mažesnis nei 15.

Lūpoms skirta priemonė ne tik apsaugos nuo saulės, bet ir neleis joms išsausėti ir skeldėti. Vasarą itin tinka naudoti priemones su terminiais vandenimis. Vaistinėse rasite ne vieną tokią priemonę lūpoms. Nenaudojančioms lūpų balzamo, reikėtų rinktis lūpų dažus ir blizgius su apsauga nuo ultravioletinių spindulių.

2. Šveitimas

Veido šveitimas specialia priemone (pylingas) daugeliui moterų yra tapęs neatskiriama veido priežiūros dalimi, tačiau reta jų žino, kad negyvas ląsteles reikia pašalinti nuo lūpų. Bent kartą per savaitę rekomenduojama tai padaryti. Tam gali būti naudojamas minkštas dantų šepetėlis. Juo švelniais sukamaisiais judesiais lūpas reiktų masažuoti 2-3 minutes.

3. Vitaminai ir vanduo

Lūpų kaip ir odos grožis priklauso nuo mūsų organizmo būklės. Tad subalansuota mityba ir vanduo būtini visoms moterims, kurios nori džiaugtis sveikomis, drėgnomis ir spindinčiomis lūpomis. Kaip teigia vaistininkė, dėl to kasdieniame valgiaraštyje turėtų netrūkti produktų, kuriuose gausu omega-3 riebalų rūgščių, vitaminų C ir E. Reguliariai nuo ryto iki vakaro geriamas vanduo neleis lūpoms išsausėti, išsaugos elastingumą.

4. Kova su pūsleline

Daliai žmonių vasarą skausmingomis žaizdelėmis ant lūpų pasireiškia herpes virusas. Susidūrus su juo, reiktų kuo dažniau pažeistą vietą tepti priešvirusiniu geliu, kurio sudėtyje yra acikloviro, stabdančio viruso dauginimąsi. Be to, jis naikina ir kitus nemalonius simptomus, tokius kaip dilgčiojimas, tempimas.

Kaip teigia vaistininkė, kovai su herpes virusu tinka ir mineraliniai geliai bei klijuojami pleistriukai. Šios priemonės apsaugo nuo kitų infekcijų patekimo į žaizdą. Tačiau reikia atsiminti, kad herpes virusas signalizuoja apie nusilpusį imunitetą. Norint jį sustiprinti, į pagalbą rekomenduojama pasitelkti vitaminą C, preparatus su ežiuole.

5. Valymas ir drėkinimas

Vakare labai svarbu tinkamai nuvalyti makiažo likučius ne tik nuo veido odos, bet ir lūpų. Tam puikiai tinka, pavyzdžiui, micelinis vanduo. Nuvalius lūpų dažų ar blizgesio likučius, lūpas prieš naktį reikia padengti maitinančiu arba drėkinančiu balzamu. Norint dar labiau sudrėkinti lūpas, reiktų naudoti drėkinamąsias kaukes. Jas galima namuose pasidaryti ir pačioms iš įvairių prinokusių vaisių. Juos reikia sutrinti ir užtepus ant lūpų palaikyti apie 10-15 minučių.

Keturiasdešimtmetį peržengusios moterys turėtų pradėti kovoti su raukšlėmis, besiformuojančiomis apie lūpas. Rinkoje galima rasti priemonių, suteikiančių botokso injekcijos ir mezoterapijos efektą. Aplink lūpas naudojama priemonė patenka į raukšlės linkį ir jį užpildo, tad oda aplink lūpas tampa glotnesnė, sumažėja mimikos raukšlės.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją