Mados performansas – individuali patirtis bei emocija

Plačiai visuomenei ir profesionalų ratui pažįstami „Atwins“ komandos lyderiai Andrius Mašauskas ir Anatolijus Pajanok, stebinantys ne tik Lietuvos, bet ir Londono, Maskvos ir Niujorko publiką, kasmet pristato naujausias kolekcijas, kurias visuomenė ir profesionalai pasitinka audringais pripažinimo aplodismentais: „Corrupted“, „Propaganda“, „Censored Personality“, „Archaic Gardens“ ir kt.

„Glitter“ – tai naujausia kolekcija, kurios idėja gimė iškart po Niujorko mados savaitės, užfiksuota mistiškoje Islandijoje, rašoma pranešime spaudai.

„Kolekcijos pirminė idėja gimsta išfiltravus asmeninius išgyvenimus, pasitelkus patirtį bei suvokimą, analizuojant pasaulio tendencijų visumą ir viską susisteminant.

Pirminę naujos kolekcijos viziją ir pagrindinę idėją komanda apgyvendina su savimi mažiausiai pusei metų, stilistinių koliažų pagalba dalijasi ja su likusiais komandos nariais ir kartu sprendžia pagrindinių siluetų, tekstūrų ir faktūrų, spalvų išraiškos atitikimą stiliaus idėjai, vietos klausimą bei kitas detales, kur naujausi kūriniai materializuosis“, – pasakoja A. Mašauskas.

Šiemet kuriamas ketvirtus metus gryninto mados performanso formatas – sukurtas mados pristatymas, analizuojantis aktualiausias šiandienio pasaulio temas: informacijos perteklių, dėmesio stoką, netvarumą, žmogaus dualumą, santykį su aplinka... Temų sąrašo pabaiga paliekama jums – stebėtojui. Tik nuo jūsų vidinio pasaulio priklauso, ką dar išvysite šiame kūrinyje.

Kūryba – nuolatinė būsena, verta dienoraščio

Kaip atrodys performansas, organizatoriai kol kas neatskleidžia, tačiau įsileidžia kiekvieną susidomėjusį ir dalijasi vaizdo įrašų ir jausmų bei dienos įvykių dienoraščiais.

„Kūrybinė komanda filosofiška ir itin skrupulingai planuojanti, kiekvieną veiksmą dokumentuojanti koliažais, scenarijais, nuotraukomis ir detaliais tekstais: kas, kur, kada vyks. Islandijoje jie rašė savo stiliaus dienoraščius nežinodami apie kitų panašią veiklą: komanda išgyvenimus įamžino telefonuose, Andrius ir Robertas kūrė vaizdo dienoraščius, o aš prisiminimus užrašiau baltuose kompiuterio lapuose, išsaugojau telefone.

Kai grįžome iš kelionės, dienoraščiais pasidalijome ir suvokėme, kad turime vieną, tik skirtingomis formomis, mūsų komandos dienoraštį, galintį virsti filmu. Jis ypatingas: fiksuojantis detales, tikslius laikus, emocijas, dvasinius svyravimus, pakylėjimą ir nusivylimus, videoklipuose ir nuotraukose matyti, kaip keičiasi gamta mums dirbant ir ta pati erdvė nusidažo kitomis spalvomis. Net patys to nepastebėjome būdami ten“, – pasakoja projekto kūrybos kuratorė Ieva Mašauskienė.

Šaltinis
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją