Ruduo – laikas procedūroms

Atliekant ilgalaikį makiažą, panašiai kaip ir darant tatuiruotę, pigmentas yra leidžiamas po oda aparatu, išvaizda primenančiu rašiklį. Individualią odos reakciją į pigmentą numatyti labai sunku – pasitaiko atvejų, kai atsiranda alergija ar net ryškių mėlynių.

Rizikingiausia permanentinio makiažo procedūrą yra atlikti lūpų ar akių vokų srityse, nes šiose vietose veido oda dažniausiai būna itin jautri ir plona, todėl ją pažeisti dar lengviau. Beje, šiose srityse atliktą ilgalaikį makiažą pernelyg pavojinga šalinti lazeriu, rašoma pranešime spaudai.

Merginos ir moterys, kurios, nepaisydamos pavojaus odai, ryžosi permanentiniu makiažu suformuoti antakius, pastebi, kad po kurio laiko pigmento dažų spalva stipriai nublunka ar pasikeičia, todėl korekcijos tampa neišvengiamos. Siekiant pakeisti permanentiniu makiažu suformuotą antakių formą, dažnai pirmiausia prireikia pašalinti po oda jau esantį pigmentą.

Saugiausias, greičiausias ir mažiausiai skausmingas būdas tai padaryti – dermatologinė procedūra, atliekama moderniu lazeriu. Kadangi prieš procedūrą lazeriu ir po jos rekomenduojama vengti aktyvių saulės spindulių, ruduo yra bene tinkamiausias metas pradėti kursą.

Greita ir neskausminga

Ilgalaikio makiažo šalinimo lazeriu procedūra, kitaip nei anksčiau taikyti metodai, leidžia maksimaliai sumažinti šalutinių poveikių riziką. Odos šveitimas cheminėmis priemonėmis, stipriai šaldantys tirpalai ar įvairūs odos šlifavimai yra neberekomenduojami, nes dažnai palieka randų ir yra gan skausmingi.

Ilgalaikiam makiažui pašalinti gali būti naudojami įvairių tipų lazeriai, tačiau šiuo metu pačiu efektyviausiu laikomas „Fotona Starwalker Q-Switch“ modelio lazeris. Skleisdamas skirtingų ilgių bangas, jis pašalina ne tik juodą, bet ir spalvotą pigmentą.

Procedūrų lazeriu kurso trukmė priklauso nuo permanentinio makiažo dydžio bei spalvos. Vidutiniškai prireikia 3–6 procedūrų kurso, o tarp procedūrų būtinai turi būti 8 savaičių tarpas.

Procedūros metu lazeris skleidžia itin mažos trukmės ir didelės energijos impulsą, sugeria pigmentus ir juos suskaido į mažas daleles, kurios naikina imuninės sistemos ląsteles, todėl dažai pradeda blykšti.

Svarbu pabrėžti, kad ilgalaikio makiažo šalinimo lazeriu procedūra yra greita ir neskausminga, o po jos galima nedelsiant grįžti į įprastą dienos režimą. Tiesa, po procedūros oda gali šiek tiek parausti ar patinti, todėl reikėtų ją patepti gydytojo nurodytais vaistais ar gijimą skatinančiu kremu.

Džiaugtis įvaizdžio laisve

Populiarėjant ilgalaikio makiažo procedūrai, atsiranda vis daugiau nekvalifikuotų merginų, save vadinančių meistrėmis, kurios dirba su skirtingomis technikomis ir nesertifikuotomis medžiagomis. Nekokybiškai atlikta permanentinio makiažo procedūra yra pavojinga sveikatai, o nemaža dalis merginų, kurioms buvo atlikta ši procedūra, nesidžiaugia ir estetiniu vaizdu.

Norint išvengti nusivylimo nekokybiškai atliktu darbu ir siekiant apsaugoti savo odą nuo galimos žalos, rekomenduojama vengti ilgalaikio makiažo procedūrų ir makiažą atlikti įprastomis kosmetikos priemonėmis. Saugiau yra džiaugtis moteriška laisve – kiekvieną dieną keisti savo įvaizdį ir eksperimentuoti su lūpų ar akių kontūru bei spalva.
Permanentinis makiažas
Šaltinis
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (11)