Dar niekuomet medalio olimpinėse žaidynėse nelaimėjusiai Slovakijos ledo ritulio rinktinei ši dramatiška pergalė reiškia dar vieną realią galimybę atversti naują istorijos puslapį.

Reguliarus rungtynių laikas baigėsi 2:2, o per pratęsimą nė vienai komandai nepavyko pasižymėti.

Pergalingą įvartį per baudinių seriją įmušė Peteris Cehlarikas, o slovakų vartininkas Patrikas Rybaras atrėmė visus penkis amerikiečių smūgius.

„Stengiausi susikoncentruoti į kiekvieno varžovų žaidėjo artėjimo prie vartų kelią ir „nuskaityti“ jų ketinimus. Aš nepaprastai džiaugiuosi, kad mums tai pavyko, kad padėjau pasiekti šią pergalę“, – kalbėjo P. Rybaras.

Didvyriu tapęs vartininkas per pratęsimą atrėmė visus 7 varžovų smūgius į vartus, o per pagrindinį rungtynių laiką taip pat demonstravo įspūdingą žaidimą.

Savo ruožtu JAV rinktinės nusivylimas sunkiai pamatuojamas. Tai jau trečiosios olimpinės žaidynės iš eilės, kai amerikiečiai lieka be medalių.

Paskutinį kartą JAV ledo ritulininkai ant apdovanojimų pakylos lipo 2010 metais Vankuveryje, kur laimėjo sidabro medalius.

Olimpiniais čempionais JAV ledo ritulininkai paskutinį kartą tapo 1980 metais, o dar kartą anksčiau žaidynėse triumfavo 1960 metais.

Kita vertus JAV gali ir didžiuotis, nes rinktinei daugiausiai atstovavo jauni, vis dar koledžuose žaidžiantys ledo ritulininkai.

„Ledo ritulys yra colių žaidimas. Slovakai gerai žaidė, o kai atėjo metas baudinių serijai, nelabai daug ką čia gali padaryti, – kalbėjo JAV rinktinės gynėjas, 33 metų Stevenas Kampferis. – Šių jaunų talentingų vaikinų mūsų rinktinėje laukia puiki ateitis. Jie sugrįš daug geresni.“

Slovakija tarp keturių stipriausių olimpinių žaidynių komandų patenka pirmą kartą nuo 2010 metų. Vankuveryje šios šalies rinktinė liko ketvirta.

Olimpinių čempionų titulą ginanti ROC rinktinė ketvirtfinalyje trečiadienį 3:1 nugalėjo Danijos ledo ritulininkus.

Vietą kitame etape užsitikrino ir suomiai, sutriuškinę Šveicarijos rinktinę 5:1.

Pusfinalyje ROC ledo ritulininkų varžovai paaiškėjo po paskutinės trečiadienio dvikovos tarp Kanados ir Švedijos. Ją po dviejų įmuštų įvarčių trečiame kėlinyje 2:0 laimėjo švedai.

Pekino olimpinių žaidynių vyrų ledo ritulio turnyro pusfinalio poros (penktadienį):