23-ejų olimpiados debiutantas, iki tol vieninteles savo pergales pasiekęs pasaulio taurės varžybų etapuose, prieš antrąjį šuolį užėmė antrą vietą.

Paskutiniu bandymu jis nuskriejo 140 m ir uždirbo 151,3 balo (iš viso – 296,1). Tiek pakako, kad norvegas aplenktų japoną Ryoyu Kobayashi (292,8), prieš tai triumfavusį ant normalaus tramplino.

Trečias liko vokietis Karlas Geigeris (281,3), o rekordinio trečio iš eilės titulo siekęs lenkas Kamilis Stochas (277,2) atsidūrė prizininkų pakylos papėdėje.

M. Lindvikas tapo pirmuoju norvegu nuo 1964 metų, olimpinėse žaidynėse laimėjusiu šią rungtį.

Mariusas Lindvikas

Neplanuotas auksas ir kur kas labiau laukta biatlonininko Johanneso Thingneso Bo pergalė 10 km sprinte leido 2018 metų Pjongčango žaidynių valstybių įskaitos nugalėtojai Norvegijai prisivyti pirmoje vietoje Pekine žengiančius vokiečius.

Šeštadienį pastarųjų aukso atsargas papildė tik skeletone visas varžoves pranokusi Hannah Neise.

Abi favoritų rinktinės dabar yra susižėrusios po 8 auksinius apdovanojimus, bet Vokietijos kišenėje – daugiau sidabro medalių (atitinkamai 5 ir 3).

Kiti šeštadienio olimpiniai prizininkai

Biatlonas – vyrų 10 km sprintas

1. Johannesas Thingnesas Bo (Norvegija)
2. Quentinas Fillonas Maillet (Prancūzija)

3. Kimberley Bos (Nyderlandai)

Medalių lentelė (vieta, šalis, auksas, sidabras, bronza, iš viso medalių, vieta pagal bendrą medalių skaičių)