„Nieko gero. Ne dėl tokios vietos čia atvažiavau“, – teigė 29-erių sportininkas, Pekino žiemos olimpinių žaidynių individualiose 20 km lenktynėse užėmęs 21-ą vietą tarp 92 dalyvių.

Jei ne vienintelis netaiklus šūvis paskutiniame šaudymo ruože, lietuvis būtų atsidūręs pirmojo dešimtuko prieigose. Tačiau 19-as iš 20 šūvių neužvertė taikinio, ir prie V. Strolios rezultato prisidėjo baudos minutė.

Čempionu tapo du kartus prašovęs prancūzas Quentinas Fillonas-Maillet – 48 min. 47,4 sek. Sidabrą laimėjo be laidų šaudęs baltarusis Antonas Smolskis (atsiliko 14,8 sek.), bronzą – dusyk šaudykloje suklydęs norvegas Johannesas Thingnesas Boe (31,1 sek.).

V. Strolia olimpiniam čempionui pralaimėjo 3 min. 23 sek.

Iš viso 20 km asmeninėse lenktynėse startavo keturi lietuviai. Net penkis kartus prašovęs 31-erių Tomas Kaukėnas finišavo 70-as (atsiliko 7 min. 42,6 sek.), jam vos 0,1 sek. nusileidęs 30-metis Karolis Dombrovskis šaudykloje suklydo keturis kartus ir liko 71-as.

Jauniausias biatlonininkų komandos narys, 23-ejų Linas Banys užėmė 79 vietą. Jis nepataikė tris kartus, o nuo nugalėtojo atsiliko 8 min. 58,8 sek.

Šeštadienį Lietuvos biatlonininkai startuos 10 km sprinte. Tie, kurie pateks tarp 60-ies greičiausių, po dienos kovos 12,5 km persekiojimo lenktynėse. Be to, visi keturi šalies vyrų olimpinės rinktinės nariai vasario 15 d. rungsis estafetėje 4×7,5 km.

V. Strolia po pirmojo finišo prisipažino, kad trasoje nesijautė idealiai, tačiau savijauta buvo geresnė nei ankstesnėmis dienomis.

„Trasoje viskas pavyko visai neblogai. Galvojau, kad bus sunkiau, nes savijauta nebuvo labai gera. Bet galėjau važiuoti, galėjau kentėti. Tačiau paskutinėje šaudykloje truputį paskubėjau, neišlaikiau koncentracijos. Labai gaila, nes prieš tai visuose ruožuose šaudžiau užtikrintai“, – teigė trečiose olimpinėse žaidynėse dalyvaujantis atletas.

Po trečiojo greičio ruožo jo greitis kiek sulėtėjo.

„Jau buvo atsiradęs nuovargis, norėjau truputį pasitaupyti paskutiniam ratui, išlaikyti jėgų balansą. Dėl to tempas ir sulėtėjo, nes, kaip sakiau, savijauta nėra ideali. Šie kalnai man daro didelę įtaką“, – paaiškino V. Strolia.

Nors nebuvo patenkintas užimta vieta, biatlonininkas neprarado ryžto: „Dar yra progų, reikia stengtis. Tikiuosi, viskas bus tvarkoje ir padarysime viską geriau. Mano savijauta gerėja. Dabar yra aštunta-devinta diena po kelionės. Visada šis laikotarpis būna sunkiausias. Nors važiavome iš kalnų į kalnus, aukštis panašus, bet visi kalnai turi savo niuansų. Tikiuosi, kad ši diena buvo bloga vien dėl to laiko po atvykimo.“

Apie neįprastą savijautą 1700 m virš jūros lygio esančiame Džangdziakou nacionaliniame biatlono centre kalbėjo ir T. Kaukėnas: „Dvejus metus žaidynėms rengiausi aukštikalnėse, 2700 m aukštyje. Galvojau, kad čia jausiuosi kaip žuvis vandenyje. Bet nebuvo taip lengva. Prieš tai panašiame aukštyje buvome Europoje. Bet man šįkart jautėsi kažkokia aklimatizacija. Gal dėl laiko pasikeitimo. Kažkas kitaip. Per treniruotę vakar pulsas buvo dažnesnis nei įprastai. Nors taip neturėtų būti. Čia ne tokie "aštrūs" kalnai kaip Italijoje, didelis atmosferos slėgis. Organizmas reaguoja į pasikeitimus“.

Vertindamas savo pasirodymą, T. Kaukėnas sakė: „Liūdna. Nepavyko išnaudoti šanso. Galima buvo taikliai šaudant pasiekti tikrai gerą rezultatą. Gal iki medalių ir nebūčiau traukęs, bet būtų tikrai neblogai. Neįsivaizduoju, kas nutiko šaudykloje.“

2018 m. Pjongčango olimpinėse žaidynėse 17-ą vietą sprinte iškovojęs T. Kaukėnas tikisi atgauti jėgas iki kito starto: „Po individualių lenktynių atsigauti reikia maždaug trijų dienų. Kalnuose šis procesas dar sulėtėja. Todėl iki sprinto lengvai pasitreniruosiu, pabandysiu patobulinti šaudymą – įgyti užtikrintumo, padidinti greitį, nes šiandien ilgai ruošiausi. Laiko dar yra. Tikiuosi atsigauti ir sprinte pabandyti kažką geriau, nei šiandien.“

„Apmaudu“. Taip savo pasirodymą įvertino olimpinių žaidynių debiutantas K. Dombrovskis, pirmame ir trečiame šaudymo ruožuose gulint užvertęs visus taikinius. Visi jo netaiklūs šūviai buvo paleisti stovint: antrame ruože – vienas, ketvirtame – net trys.

Kalbėdamas apie savo netaiklius šūvius, Lietuvos biatlonininkas sakė: „Jei tai atsitiktų šį sezoną pirmą kartą, tai galima būtų analizuoti, svarstyti, galvoti, kur kokia klaida, ar psichologinis spaudimas, ar dar kažkas. Deja, šaudymas ne pirmą kartą pakiša koją. Ypač stovint. Šiandien iki paskutinės ugnies linijos buvo pakankamai neblogai, bet paskutinė ugnies linija gerokai pakoregavo mano galutinį rezultatą.“

Dar vienas olimpinių žaidynių debiutantas L. Banys, po kartą suklydęs pirmame, antrame ir ketvirtame šaudymo ruožuose, irgi nebuvo patenkintas pasirodymu: „Norėjosi tikrai geresnio debiuto. Labai gaila dėl pirmų dviejų ugnies linijų. Padariau dvi labai šiurkščias klaidas, kurios labai brangiai kainavo. Todėl yra kartėlis dėl šaudymo. Nes šiandien nebuvo nei jaudulio, nei įtampos. Po to treneris trasoje rodė, kad trūko labai nedaug. Tiesiog truputį sėkmės pritrūko. Bet aš žinau, kad tai buvo mano klaidos. Dėl to labai apmaudu. Debiutas būtų pavykęs, jei būtų idealus šaudymas. Nors, pagalvojus, nėra ko labai nusivilti.“