Kas 15 sek. startavę 90 slidininkių atrankoje siekė iškovoti vieną iš 30 kelialapių į ketvirtfinalį.

Pirmoji iš lietuvių trasoje pasirodė 17-os metų Eglė Savickaitė. Ji distanciją įveikė per 4 min. 03,6 sek. ir nuo lyderės atsiliko 54,57 sek.

Kiek vėliau žaidynėse debiutavo jauniausia Lietuvos rinktinės narė 16-metė Ieva Dainytė. Jos rezultatas – 4 min. 10,99 sek. Nuo lyderės ją skyrė 1 min. 01,96 sek.

Galutinėje įskaitoje E. Savickaitė užėmė 82-ą, o I. Dainytė – 87-ą vietą ir baigė pasirodymą.

Atrankoje greičiausia buvo pasaulio čempionė Jonna Sundling. Švedė distanciją įveikė per 3 min. 09,03 sek.

„Šiek tiek pervertinau trasą. Treniruotėse ji atrodė lengvės, maniau, kad vienas kalniukas – nieko tokio. Bet šiandien kildama į kalno viršūnę supratau, kad kalniukas tikrai nėra lengvas.

Norėjau bent su kaimyninių šalių slidininkėmis pasivaržyti, su kuriomis esu startavusi“, – kalbėjo E. Savickaitė.

2020 metais sportininkė dalyvavo jaunimo olimpinėse žaidynėse Lozanoje.

„Atmosfera ten ir čia – labai panaši, panašiai viskas vyksta. Kalbant apie jaudulį, čia jis buvo mažesnis, nors susitvarkyti su psichologija, kad neperdegčiau, nebuvo lengva. Pamenu, Lozanoje buvo labai sunku užmigti, ryte pusryčiauti ėjau drebančiomis kojomis. O dabar tikrai buvau labiau atsipalaidavusi“, – sakė E. Savickaitė.

Iki ketvirtfinalio nedaug trūko latvei Patricijai Eidukai. Ją nuo nuo 30-uko skyrė vos 0,20 sek. Ji užėmė 32-ą vietą.

Iš Estijos arčiausiai ketvirtfinalio buvo Merlii Mariel Pulles. Ji finišo liniją kirto 41-a (3:27,71).

Kovoje dėl bilieto į ketvirtfinalį tarp 88 vyrų varžėsi Tautvydas Strolia ir Modestas Vaičiulis.

32 metų M. Vaičiulis 1,5 km ilgio trasą įveikė per 3 min. 01,28 sek. ir užėmė 49-ą vietą. Nuo greičiausiai atranką įveikusio prancūzo Lucaso Chanavat (2:45,03) jis atsiliko 16,25 sek.

„Gal 20 min. truko atsigauti po varžybų. Labai sunku fiziškai. Nors nusileidimas nuo kalno gan ilgas, bet, atrodo, kad atsigauti jėgų neatsirado. Pulsas pakilo aukščiau, nei paprastai būdavo sezono metu. Turbūt tas kalnas davė savo, nes kilti 40 sek. reikėjo. Bandžiau kaip galėjau“, – sakė jis.

Po pirmųjų 600 metrų M. Vaičiulio rezultatas tarp 88 dalyvių buvo 34-as. Nuo ketvirtfinalio lietuvį skyrė 7 sek.

„7 sekundės yra labai daug. Pjongčange iki 30-tuko man trūko 3 sekundžių. Manau, daugiausiai pralaimėjau finiše. Dar prieš varžybas Tautvydui (red. – T.Stroliai) sakiau, kad daugeliui lemtinguoju lūžiu taps stadionas, nes tik ištvermingiausieji sugeba išlaikyti greitį ir ištvermę iki paskutinio metro“, – kalbėjo sportininkas.

Prieš 4 metus Pjongčango žaidynėse M. Vaičiulis finišavo 44-as.

T. Strolia finišo liniją kirto užfiksavęs 3 min. 06,76 sek. laiką ir galutinėje įskaitoje užėmė 68-ą vietą. Nuo atrankos nugalėtojo jis atsiliko 21,73 sek.

„Šianakt išsimiegojau normaliai, tik šiandien mąstydamas apie startą jausdavau jauduliuką, bet stengdavausi daug apie tai negalvoti. Galiausiai supratau, kad gi prieš startą nieko kitokio negaliu padaryti, juk olimpinio apšilimo neatliksiu.

Mano strategija buvo iš pradžių ramiau judėti į kalną ir kuo toliau, tuo labiau greitėti, kad nemirčiau pačioje viršūnėje. Ir visai pavyko, tik jau finiše reikėjo pasistengti norint išlaikyti greitį“, – kalbėjo sportininkas.

I. Savickaitė ir I. Dainytė ketvirtadienį dalyvaus 10 km klasikiniu stiliumi lenktynėse, T. Strolios penktadienį laukia 15 km klasikiniu stiliumi varžybos. Visi Lietuvos slidininkai dar varžysis komandinio sprinto klasikiniu stiliumi varžybose.