Pirmuose dviejuose ugnies ruožuose po sykį prašovusi lietuvė trečiajame gulėdama išsisuko be klaidų, bet paskutinį kartą apsilankius šaudykloje pro šalį skriejo dar du šūviai.

Nugalėtojai iš Vokietijos Denise Herrmann (1 klaida šaudykloje) ji pralaimėjo 7 min. 26,5 sek. Pagal šliuožimo greitį G. Leščinskaitė buvo 66-a tarp 84 finišą pasiekusių konkurenčių.

Savo ruožtu, 33-ejų naujoji olimpinė čempionė pateikė staigmeną ir pataisė smunkančias Vokietijos biatlono akcijas – šiame pasaulio taurės sezone nei moterų, nei vyrų bendrosios įskaitos stipriausių dešimtukuose nebuvo nė vieno vokiečio.

Olimpinį auksą D. Herrmann pridės prie bronzos, pelnytos 2014-aisiais Sočyje slidinėjimo estafetėje 4x5 km.

Per kelis metrus nuo prizininkų pakylos liko ketvirtą vietą užėmusi devyneriais metais jaunesnė jos komandos draugė Vanessa Voigt (1, +16,6), kuri aukščiausio rango tarptautinėse varžybose iki šiol nebuvo pasižymėjusi.

Sidabrą pelnė prancūzė Anais Chevalier-Bouchet (1, +9,4), šeštadienį su tautiečiais jau pasipuošusi tokiu pačiu medaliu mišrioje estafetėje.

Bronza tenkinosi sezono pasaulio taurės varžybų lyderė Marte Olsbu Roiseland (2, +15,3), su Norvegijos kvartetu triumfavusi pirmoje olimpinės biatlono programos rungtyje. 2018-aisiais Pjongčange 31-erių biatlonininkė užsikabino du sidabrinius apdovanojimus.

Įsiterpti tarp prizininkių didžiąją distancijos dalį pretendavo baltarusė Dinara Alimbekava, tačiau paskutiniame rate pritrūko jėgų ir finišavo penkta (1, +31,7).

Paskutinis netaiklus šūvis medalį kainavo ir dabartinei šios rungties pasaulio čempionei Marketai Davidovai. 25-erių čekė užėmė šeštą poziciją (1, +31,9), nors neabejotinai neturėjo lygių pagal savo šautuvo apipavidalinimą.

Tuo tarpu prieš ketverius metus individualias lenktynes laimėjusi švedė Hanna Oberg šįsyk liko 16-a (3, +2:23,1).

Primename, kad G. Leščinskaitė praėjusį mėnesį prieš pat kelionę į Pekiną pasiekė geriausią savo karjeros rezultatą, pasaulio taurės varžybų etape Antholce (Italija) užėmusi 19-ą vietą būtent individualiose 15 km lenktynėse.

Prieš žaidynes G. Leščinskaitė šio sezono pasaulio taurės varžybose išsiskyrė pačiu taikliausiu šaudymu (94 proc.). Ypač įspūdingas buvo jos tikslumas šaudant stovint – 98 proc. Tiesa, iki šiol ji dalyvavo tik trijuose etapuose iš septynių įvykusių.

Penktadienį G. Leščinskaitė jėgas bandys 7,5 km sprinto rungtyje.

O antradienį Džangdziakou trasoje biatlono programą tęs vyrų 20 km individualios lenktynės, kuriose pasirodys Lietuvos kvartetas: Vytautas Strolia, Tomas Kaukėnas, Karolis Dombrovskis ir Linas Banys.

Žiemos olimpinės žaidynės Pekine vyks iki vasario 20 dienos. Jose dalyvauja beveik 3 tūkst. sportininkų iš 91 šalies, kurie išsidalins 109 apdovanojimų komplektus.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (17)