Pekinas tapo pirmuoju miestu, kuriame bus įvykusios ir vasaros, ir žiemos olimpinės žaidynės. Atidarymo ceremonija vyksta įmantrios architektūros stadione, pramintame „Paukščio lizdu“, kuris buvo pastatytas 2008 metų Pekino vasaros olimpiadai.

Xi Jinpingas, oficialiai paskelbęs žaidynes atidarytomis, stebėjo ceremoniją su daugiau kaip 20 pasaulio lyderių, įskaitant Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną, su kuriuo anksčiau penktadienį jis surengė derybas. Tačiau Jungtinės Valstijos ir daugelis kitų Vakarų šalių šioje ceremonijoje nedalyvavo, paskelbusios diplomatinį boikotą.

Vasario 4-20 dienomis vyksiančiame didžiausiame žiemos sporto renginyje dalyvaus 90 nacionalinių olimpinių komitetų bei 2900 geriausių sportininkų iš viso pasaulio. Jie varžysis 109 renginiuose trijose zonose: Pekine, Jančinge ir Džangdziakou.


Lietuvos olimpinės rinktinės atstovai atidarymo ceremonijoje žengė 24-ti. Lietuvos vėliavą nešė dailiojo čiuožimo pora Paulina Ramanauskaitė ir Deividas Kizala.

2022 metų Pekino žiemos olimpinėse žaidynėse Lietuvai atstovaus didžiausia iki šiol rinktinė – 13 atletų. Į Kiniją vyksta penki biatlonininkai, du kalnų slidininkai, keturi slidininkai ir dailiojo čiuožimo pora.

„Nešti Lietuvos vėliavą olimpinių žaidynių atidarymo ceremonijoje visos delegacijos, visos olimpinės rinktinės vardu mums yra didžiulė garbė. Tai suteikia begalinės motyvacijos ir stiprybės. Esame dėkingi, kad ši svarbi misija buvo patikėta mums“, – sužinoję apie jiems patikėtą misiją sakė šokėjai ant ledo.

Kartu su jais pro simbolinius Kinijos vartus į Nacionalinį stadioną atidarymo iškilmėse įžengė dar keturi mūsų šalies sportininkai – žaidynių debiutantai slidininkai Eglė Savickaitė, Ieva Dainytė, Tautvydas Strolia ir kalnų slidininkė Gabija Šinkūnaitė. Taip pat – treneriai, sportininkų pagalbininkai, delegacijos nariai. Jiems pasirodžius stadione viso pasaulio televizijos žiūrovams buvo parodyta ir iš garbingų svečių tribūnos savo šalies komandai mojuojanti ir plojanti Tarptautinio olimpinio komiteto narė, Lietuvos tautinio olimpinio komiteto prezidentė olimpinė čempionė Daina Gudzinevičiūtė.

Dėl kinų kalbos rašmenų ypatumo Lietuvos atstovai tautų parade pasirodė 24-ti, tarp Indijos ir Nigerijos. Iš viso žaidynėse dalyvauja 91 delegacija. Žiemos olimpinėse žaidynėse debiutuos Haičio ir Saudo Arabijos sportininkai.

Visi penki mūsų šalies biatlonininkai ir trečiose olimpinėse žaidynėse dalyvaujantis slidininkas Modestas Vaičiulis nutarė likti apie 220 km nuo Pekino nutolusiame Džiangdziakou olimpiniame kaimelyje, o kalnų slidininkas Andrejus Drukarovas į Kiniją atvyks tik vasario 8 dieną.

Atidarymo šventės pagrindiniai akcentai buvo Kinijos istorija, dabarties siekiai, olimpinis šūkis „Greičiau, aukščiau, stipriau – kartu“, aplinkosauga ir šių žaidynių devizas „Kartu už bendrą ateitį“. Iškilmių režisierius – Zhang Yimou, režisavęs ir 2008 m. Pekino vasaros žaidynių atidarymo ir uždarymo ceremonijas.

Iš viso Pekino žiemos žaidynėse, finišuosiančiose vasario 20 d., planuoja startuoti 2871 sportininkas (1581 vyras ir 1290 moterų). Jie išsidalins 109 medalių komplektus 7 sporto šakų 15 disciplinų varžybose.
Pirmieji olimpines kovas jau vasario 2 d. pradėjo akmenslydžio mišrių porų varžybų dalyviai, o vasario 3 d. startavo moterų ledo ritulio turnyras ir akrobatinio slidinėjimo rungties gūbrinio atranka.

13 atletų žiemos žaidynėse – daugiausia Lietuvos sporto istorijoje. Pirma iš jų varžysis biatlonininkė Gabrielė Leščinskaitė. Olimpinių žaidynių debiutantė prie 15 km individualių lenktynių starto linijos stos vasario 7 dieną.

Žiemos olimpinės žaidynės Kinijoje vyks trijose zonose: Pekine, Jančinge ir Džangdziakou. Šokėjų ant ledo pora – vieninteliai apsistoję Pekine. Slidininkai ir biatlonininkai įsikūrė Džangdziakou, kalnų slidininkai – Jančinge.

Vienas Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) tikslų – lyčių balansas olimpiniuose renginiuose. Kinijoje moterys sportininkės sudarys 45 proc. visų žaidynių dalyvių. Tai – didžiausias sportininkių skaičius žiemos žaidynėse.

Didelis dėmesys bus skiriamas ir tvarumui. TOK prezidentas Thomas Bachas užtikrino, kad šiuo metu tai – vienas esminių olimpinio judėjimo prioritetų. Statant infrastruktūrą ir sporto arenas žaidynėms buvo stengiamasi išnaudoti jau esančias erdves, atnaujinti ir pritaikyti 2008 metais Pekino vasaros žaidynėse naudotas arenas.

Lietuvos olimpinė rinktinė Pekino žaidynėse

Biatlonas

Gabrielė Leščinskaitė – sprintas, persekiojimo lenktynės, 15km individualios lenktynės, masinis startas;

Karolis Dombrovskis – sprintas, persekiojimo lenktynės, 20 km individualios lenktynės, vyrų estafetė, masinis startas;

Linas Banys – sprintas, persekiojimo lenktynės, 20 km individualios lenktynės, vyrų estafetė, masinis startas;

Tomas Kaukėnas – sprintas, persekiojimo lenktynės, 20 km individualios lenktynės, vyrų estafetė, masinis startas;

Vytautas Strolia – sprintas, persekiojimo lenktynės, 20 km individualios lenktynės, vyrų estafetė, masinis startas.

Slidinėjimas

Eglė Savickaitė – sprintas laisvuoju stiliumi, 10 km klasikiniu stiliumi, komandinis sprintas klasikiniu stiliumi;

Modestas Vaičiulis – sprintas laisvuoju stiliumi, komandinis sprintas klasikiniu stiliumi;

Tautvydas Strolia – sprintas laisvuoju stiliumi, 15 km klasikiniu stiliumi, komandinis sprintas klasikiniu stiliumi;

Ieva Dainytė – sprintas laisvuoju stiliumi, 10 km klasikiniu stiliumi, komandinis sprintas klasikiniu stiliumi.

Kalnų slidinėjimas

Andrejus Drukarovas – didysis slalomas, slalomas;

Gabija Šinkūnaitė – slalomas.

Dailusis Čiuožimas

Deividas Kizala ir Paulina Ramanauskaitė – trumpoji programa, laisvoji programa.