Antrąją vietą užima daugiausiai medalių – net 19 – iškovoję norvegai (6 aukso, 8 sidabro, 5 bronzos), treti žengia olandai (6 aukso, 5 sidabro, 2 bronzos). Ketvirtąją poziciją užima JAV (5 aukso, 1 sidabro, 2 bronzos), penktąją – Kanada (4 aukso, 5 sidabro, 4 bronzos).

Olimpinius medalius jau iškovojo 23 šaliių sportininkai (aukso – 12).

Pjongčango olimpinėse žaidynėse iš viso bus išdalinti 102 medalių komplektai.

Medalių įskaitos lyderiai (vieta, šalis, aukso, sidabro, bronzos, iš viso):

Pjongčango olimpiados medalių įskaita po penktadienio varžybų

Pjongčango žiemos olimpinių žaidynių moterų akrobatinio slidinėjimo šuolių nuo tramplino rungtį penktadienį laimėjo baltarusė Hanna Huskova.

Tai pirmasis Baltarusijos aukso medalis Pjongčango žaidynėse.

25-erių metų H. Huskova už trečiąjį savo šuolį pelnė 96,14 taško.

Antrąją ir trečiąją vietas užėmė Kinijos sportininkės. Sidabras atiteko 32-ejų metų Zhang Xin (95,52 tšk.), o bronza – 24-erių metų Kong Fanyu (70,14 tšk.).

Sočio olimpinių žaidynių čempionė 38-erių metų baltarusė Alla Cuper užėmė ketvirtąją vietą.

Pjongčango žiemos olimpinių žaidynių moterų greitojo čiuožimo 5000 m distancijos varžybas penktadienį laimėjo olandė Esmee Visser.

22-ejų metų ir 20 dienų amžiaus sportininkė yra viena jauniausių čiuožėjų, iškovojusių auksą 5000 m nuotolyje.

E. Visser distanciją įveikė per 6 min. 50,23 sek. ir antrąją vietą užėmusią daugkartinę šios rungties pasaulio čempionę ir planetos rekordo savininkę 30-metę čekę Martiną Sablikovą pranoko 1,62 sek. Čekijos sportininkė 5000 m distancijoje olimpinį auksą iškovojo 2010 metais Vankuveryje ir 2014 metais Sočyje.

Trečiąją vietą užėmė 23-ejų metų rusė Natalja Voronina (+3,75 sek.).

Triskart šios rungties olimpinė čempionė 45-erių metų vokietė Claudiai Pechstein (+15.20 sek.) užėmė aštuntąją poziciją.

Šioje rungtyje dalyvavo 12 čiuožėjų.

Olandijos atstovai Pjongčango žaidynėse laimėjo beveik visas greitojo čiuožimo rungtis. Tik vyrų 10 000 m distancijoje auksas atiteko olandų kilmės kanadiečiui Tedui-Janui Bloemenui.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (42)