JAV olimpinių čempionų gretas be krepšininkų papildė vyrų ir moterų sprinteriai, golfo žaidėjas Nelly Korda ir vandensvydžio moterų rinktinė.

Olimpiniame stadione moterų 4x400 m estafetėje JAV ketveriukė (Sydney Mclaughlin, Allyson Felix, Dalilah Muhammad, Athing Mu) distanciją įveikė per 3:16.85 min. ir užtikrintai iškovojo aukso medalius.

Antrą vietą užėmė Lenkijos sprinterės (Natalia Kaczmarek, Iga Baumgart-Witan, Malgorzata Holub-Kowalik, Justyna Swiety-Ersetic) – 3:20.53 min.

Bronzos medaliais pasidabino Jamaikos kvartetas: Roneisha McGregor, Janieve Russell, Shericka Jackson, Candice McLeod – 3:21.24 min.

JAV sprinterės, Sydney McLaughlin, Allyson Felix, Dalilah Muhammad, Athing Mu

Vyrų 4x400 estafetėje amerikiečiai (Michael Cherry, Michael Norman, Bryce deadmon, Rai Benjamin) finišavo per 2:55.70 min. bei iškovojo aukso medalius.

Sidabras sužvilgo ant Nyderlandų sprinterių krūtinių (Liemarvin Bonevacia, Terrence Agard, Tony van Diepen, Ramsey Angela) – 2:57.18 min., trečia liko Botsvanos ketveriukė (Isaah Makwala, Baboloki Thebe, Zibane Ngozi, Bayapo Ndori) – 2:57.27 min.

Šeštadienį olimpinį rekordą 1500 m bėgimo rungtyje pagerino norvegas Jakobas Ingebrigtsenas, nuotolį įveikęs per 3:28.32 min.

Ankstesnis rekordas priklausė Kenijos bėgikui Abeliui Kipsangui, kuris ketvirtadienį atrankoje nuotolį buvo įveikęs per 3:31.65 min. Jis šeštadienį finale liko 4-as (3:29.56 min.).

Sidabrą iškovojo Kenijos stajeris Timothy Cheruiyot – 3:29.01 min., bronzą iškovojo britas Joshas Kerras (3:29.05 min.).


Moterų 10 000 m bėgimo rungtyje pergalę iškovojo Nyderlandų stajerė Sifan Hassan – 29:55.32 min., antra finišavo Bahreino atstovė Kalkidan Gezahegne (29:56.18 min.), trečia – etiopė Letesenbet Gidey (30:01.72 min.).


Moterų maratono (42,195 km) rungtyje triumfavo Kenijos stajerė Peres Jepchirchir – 2:27:20 val. antra – jos tautietė Brigid Kosgei (2:27:36), trečia – JAV bėgikė Molly Seidel (2:27:46).


Medalių įskaitoje tebepirmauja Kinija – 38 aukso, 31 sidabro, 18 bronzos medaliai, iš viso 87 olimpiniai apdovanojimai.

Pagal medalių skaičių kinus ženkliai lenkia JAV atletai, jų sąskaitoje – 36 aukso, 39 sidabro ir 33 bronzos apdovanojimai, iš viso – net 108 medaliai.

JAV dar turi realių galimybių pagal aukso medalius pavyti kinus: paskutinę olimpinių žaidynių dieną dar vyks moterų krepšinio finalas (JAV-Japonija), 4-i bokso finalai (2 JAV finalo dalyviai), dviračių treko omniumo, sprinto, keirino varžybos, moterų rankinio finalas, ritminės gimnastikos varžybos, tinklinio (JAV komanda), vandensvydžio finalinės rungtynės.

Lietuva su vienu sidabro medaliu kartu su Bahreinu, Saudo Arabija, Namibija, Turkmėnija ir Šiaurės Makedonija dalijasi 76-81 vietomis.

Bent vieną olimpinį čempioną savo gretose turi 63 šalys, iš viso medalius yra iškovoję 93-ų šalių atletai.

Medalių rikiuotė po 15-os Tokijo žaidynių dienos (Top-20):

Vt.ŠalisAuks.Sid.Bron.Viso
1.Kinija38311887
2.JAV363933108
3.Japonija27121756
4.Rusijos olimp. kom.20252368
5.Didž. Britanija20212263
6.Australija1772246
7.Vokietija10111637
8.Nyderlandai10111233
9.Italija10101939
10.Prancūzija8121131
11.Naujoji Zelandija76720
12.Vengrija67614
13.Kanada661111
14.Korėjos Respublika641020
15.Brazilija64818
16.Kuba63514
17.Lenkija45514
18.Čekija44311
19.Norvegija4217
20.Jamaika4149
.....
59.Estija1012
59.Latvija1012
.....
76.Lietuva0101