Ji laisvųjų imtynių finale nusileido japonei Risako Kawai ir pasidabino sidabro medaliu.

Su trim medaliais Baltarusija užima 49 vietą.

Nors skandalingai išgarsėjusioje 4x400 m estafetėje Baltarusijos komanda pademonstravo blogiausią rezultatą, Baltarusijos Nacionalinio olimpinio komiteto (NOK) feisbuko paskyra džiaugėsi tokiu pasiekimu, o rezultatą pavadino „stebuklingu“.

Šios šalies ketveriukė, kurią sudarė Aliaksandra Chilmanovič, Julija Bliznec, Elvira Herman ir Uzo Asteria Limai, nuotolį įveikė per 3 min. 33 sek. ir užfiksavo blogiausią rezultatą atrankoje.

Antrame atrankos bėgime startavusios bėgikės daugiau nei 5 sekundėmis atsiliko nuo italių ir daugiau nei 12 sekundžių pralaimėjo lyderėms amerikietėms.

Jos bendroje įskaitoje užėmė 15-ą vietą aplenkusios diskvalifikuotas Bahamų salų lengvaatletes.

JAV bėgikės atrankoje estafetę įveikė per 3 min. 20.86 sek. ir pasiekė geriausią rezultatą.

Į finalą taip pat pateko Nyderlandų, Kanados, Lenkijos, Jamaikos, Kubos, Belgijos ir Didžiosios Britanijos rinktinės.

„Žaidynėse Baltarusija 4x400 m estafetėje aplenkė Bahamus! Merginos, jūs nuostabios! Mūsų kvarteto laikas – stebuklingas!“, – taip savo olimpiečių pasiekimą vertino oficiali NOK feisbuko paskyra.

Primename, moterų 4x400 m estafetė ypač daug dėmesio sulaukė sekmadienį, kuomet baltarusių olimpietė Kryscina Cimanouskaja ėmė kritikuoti savo šalies lengvosios atletikos federacijos vadovus už tai, jog ši neįspėjusi užregistravo ją į moterų 400 metrų estafetės rungtį Tokijuje.

„Pasirodo, mūsų didieji viršininkai, kaip visada, viską nusprendė už mus“, – sakė K. Cimanouskaja savo „Instagram“ paskyroje paskelbtame vaizdo įraše, kuris jau nebeprieinamas.

Anot K. Cimanouskajos, po išsakytos kritikos ją bandyta prievarta išsiųsti namo.

Lenkijos politinio prieglobsčio sulaukusi lengvaatletė šiuo metu Varšuvoje.

Pirmąją vietą medalių lentelėje toliau išsaugo sunkiai bepavejama Kinija, kuri savo sąskaitoje turi 34 aukso, 24 sidabro ir 16 bronzos apdovanojimų.

Nors pagal bendrą medalių skaičių kinus lenkia JAV atstovai, jie savo sąskaitoje turi 5 aukso medaliais mažiau.

Trečioje vietoje yra žaidynių šeimininkai japonai. Iš viso Tokijo olimpinėse žaidynėse medalius jau iškovojo 88 šalių sportininkai.

Bent po 1 aukso medalį yra laimėjusios 63 šalys. Lietuvos olimpinė delegacija medalių neturi.

Tokijo olimpinės žaidynės vyks iki rugpjūčio 8 dienos.