Ketvirtadienio rytą JAV bėgikai – Trayvonas Brommelis, Fredas Kerley, Ronnie Bakeris ir Cravonas Gillespie – savo atrankos bėgime finišavo vos šešti. Vienais iš pagrindinių favoritų laimėti medalius laikyti amerikiečiai distanciją jie įveikė per 38,10 sek. ir liko už finalo borto.

„JAV komanda šitame vyrų bėgime absoliučiai viską darė blogai“, – situaciją itin griežtai įvertino legendinis šios šalies sprinteris, devyniskart olimpinis čempionas Carlas Lewisas.

„Bloga yra lazdelės perdavimo sistema, atletai startuoja ne ta koja, absoliučiai aišku ir tai, kad komandoje nėra jokios lyderystės“, – žodžių į vatą nevyniojo 60-metis amerikietis.

„Tai – absoliutus nusivylimas“, – konstatavo jis.

Amerikiečius antrame atrankos bėgime pralenkė Ganos, Vokietijos, Italijos, Kanados ir Kinijos komandos. Kinai distanciją įveikė greičiausiai – per 37,92 sek.

Iš kito atrankos bėgimo į finalą pateko Jamaikos (apskritai geriausias rezultatas – 37,82 sek.) , Didžiosios Britanijos ir Japonijos komandos.

„Mūsų bėgikų komanda atrodė prasčiau, nei mėgėjų vaikų pasirodymas, kurį neseniai teko stebėti“, – tęsė C. Lewisas.

Carlas Lewisas

Pažymėtina, kad JAV sprinteriai estafetėje 4x100 laimėjo auksą 2019-ųjų pasaulio čempionate, tačiau olimpinėse žaidynėse aukščiausios prabos medalių nėra iškovoję nuo 2000-ųjų.

„Mes tiesiog nepadarėme savo darbo, nėra pasiteisinimų“, – rankomis skėsčiojo vienas iš komandos narių C. Gillespie.

Pažymėtina, kad amerikiečiai sprinteriai vyrai be aukso liko ir individualiose 100 bei 200 m bėgimo rungtyse Tokijuje.

Japonijoje 100 m bėgimą sensacingai laimėjo Italijos atstovas Marcellis Jacobsas, sidabras atiteko amerikiečiui F. Kerley, bronza – kanadiečiui Andre de Grasse.

Tas pats A. de Grasse JAV sprinteriams nosį nušluostė ir 200 m bėgimo distancijoje. Joje jis iškovojo auksą, aplenkdamas tris 2-4 vietose likusius JAV bėgikus.

JAV bėgikai dar dalyvaus estafetėje 4x400 metrų. Jeigu jiems aukso nepavyks iškovoti ir šioje rungtyje, be aukščiausios prabos sprinterių medalių amerikiečiai vyrai liks pirmą kartą olimpinių žaidynių istorijoje.

Tokijo olimpinės žaidynės vyks iki rugpjūčio 8 dienos.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (39)