Pirmo kėlinio pabaigą kiek sėkmingiau užbaigę italai po pirmų 10 minučių turėjo kuklią persvarą (25:20). Antrame ketvirtyje prancūzai neužtruko pavyti varžovų ir patys išsiveržė į priekį 39:34.

Po pirmosios dvikovos pusės prancūzai turėjo minimalų pranašumą 43:42. Puikiai antrą rungtynių pusę pradėję prancūzai perėmė iniciatyvą ir susikrovė dviženklį pranašumą (56:46, 62:51), o prieš lemiamą kėlinį pirmavo 64:54.

Ketvirto kėlinio pradžioje Danilo Gallinari ir Simone Fontecchio pastangomis puolime pavyko sumažinti skirtumą iki 3 taškų (63:66). Atakuodamas iš tolo S. Fontecchio išprovokavo Luwawu Cabarrot pražangą, sumetė baudas ir išlygino rezultatą (66:66).

Kelias minutes ekipos keitėsi tiksliomis atakomis. Likus 2:35 min. D. Gallinari tritaškiu lygino rezultatą (73:73), bet iš toli tiksliai atakavo ir Thomas Heurtelis (76:73). Italai skubėjo išlyginti rezultatą, o prancūzai išnaudojo varžovų netikslias atakas bei iškovojo pergalę 84:75 (20:25, 23:17, 21:12, 20:21).

Italija: Simone Fontecchio 23, Danilo Gallinari 21, Achille Polonara 15 taškų.

Prancūzija: Rudy Goberto 22 (10/13 dvit., 2/2 baud.), Evanas Fournier 21 (4/9 dvit., 3/9 trit., 4/5 baud.), Nicolas Batumas 15, Thomas Heurtel 10 taškų.

Rungtynių statistika (Italija – Prancūzija)

Dvitaškiai: 15/35 (43 proc.) – 23/41 (56 proc.)

Tritaškiai: 7/33 (21 proc.) – 7/22 (32 proc.)

Baudų metimai: 24/28 (86 proc.) – 17/21 (81 proc.)

Naudingumo balai: 78 – 110

Prancūzai A grupėje nepatyrė nuostolių, iškovojo tris pergales, viena jų – prieš JAV rinktinę. Italija B grupėje laimėjo prieš vokiečius ir Nigeriją, bet nusileido australams.

Italų ir prancūzų poros nugalėtojas pusfinalyje susitiks su žaidynių debiutante Slovėnija, kuri ketvirtfinalyje 94:70 (25:14, 19:23, 22:17, 28:16) pranoko vokiečius.

Kitoje ketvirtfinalio dvikovoje JAV 95:81 (19:21, 24:22, 26:20, 26:18) pranoko Ispanijos rinktinę.

Ketvirtfinalių poras lėmė burtai. Prieš juos komandos buvo suskirstytos į du krepšelius pagal rezultatus grupių etape.

Tarpusavyje suporuotos negalėjo būti viename pogrupyje olimpiadą pradėjusios rinktinės.