24-erių rusų kilmės Vokietijos atstovui finale neprireikė nė pusantros valandos, kad palaužtų metais vyresnio Kareno Chačanovo iš Rusijos pasipriešinimą – 6:3, 6:1.

5-ą vietą ATP reitinge užimančiam naujajam olimpiniam čempionui tai – neabejotinai didžiausia karjeros pergalė, mat laimėti „Grand Slam“ serijos turnyrų jam iki šiol nėra pavykę.

Tokijuje per šešis sužaistus mačus A. Zverevas vienintelį setą pralaimėjo geriausiam planetos tenisininkui iš Serbijos Novakui Džokovičiui, kurį palaužė pusfinalyje.

K. Chačanovui (ATP-25) olimpinis sidabras taip pat yra didžiausias karjeros pasiekimas.

Primename, kad bronzos medalį išvakarėse laimėjo ispanas Pablo Carreno Busta (ATP-11), palikęs N. Džokovičių tuščiomis.

Alexanderis Zverevas

Moterų čempione tapo 24-erių šveicarė Belinda Bencic (WTA-12), finale 7:5, 2:6, 6:3 įveikusi dvejais metais jaunesnę čekę Marketą Vondrousovą (WTA-42).

Bronza atiteko ukrainietei Elinai Svitolinai (WTA-6).

B. Bencic nepavyko pasiekti dvigubo triumfo su tautiete Viktorija Golubic moterų dvejetų finale, kuriame pergalę 7:5, 6:1 šventė Čekijos duetas Barbora Krejčikova ir Katerina Siniakova.

Trečią vietą užėmė brazilės Luisa Stefani ir Laura Pigossi.

Vyrų dvejetų finalas buvo išskirtinai kroatiškas: Nikola Mektičius ir Mate Pavičius 6:4, 3:6, 10:6 nugalėjo Mariną Čiličių bei Ivaną Dodigą. Bronza atiteko Naujosios Zelandijos tenisininkams Marcusui Danielliui bei Michaelui Venusui.

Lygiai taip pat rusiška buvo lemiama akistata dėl aukso mišrių dvejetų turnyre. Anastasija Pavliučenkova ir Andrejus Rubliovas finale 6:3, 6:7 (5:7), 13:11 palaužė tautiečius Jeleną Vesniną bei Aslaną Karacevą.

Trečioji vieta atiteko australams Ashleigh Barty ir Johnui Peersui.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (59)