Lietuvos dviračių treko rinktinė prieš ilgą skrydį per Helsinkio oro uostą suspėjo apsilankyti Lietuvos dviračių sporto federacijos (LDSF) būstinėje, kur prezidentas Darius Levickis olimpietėms įteikė simbolinę Lietuvos vėliavą, o du aukso medalius Seulo žaidynėse pelnęs dviračių treko čempionas Gintautas Umaras olimpietėms linkėjo tikėjimo savimi.

„Merginoms palinkėsiu pasitikėjimo. Stiprus pagrindas jau yra: suburta komanda, matosi nuolatiniai rezultatai. Dabar nėra ko dvejoti, reikia eiti ir kautis. Belieka palinkėti tik sėkmės ir polėkio, gero skrydžio per varžybas. Spaudimas sportininkus lydėjo ir anksčiau, ir dabar, tačiau Simonos patirtis – įspūdinga, aš palyginus su ja esu tarsi piemuo“, – teigė legendinis dviračių sporto atstovas.

Jau į penktas, rekordines žaidynes pirmą kartą ne viena išvykstanti S. Krupeckaitė sako, kad šis pasiekimas buvo vienas iš jos variklių.

„Tai buvo viena iš mano siekiamybių. Prieš tai neskaičiavau olimpiadų, bet paskui atėjo suvokimas, kad tik Virgilijus Alekna ir Daina Gudzinevičiūtė yra tai pasiekę. Nesu linkusi savimi didžiuotis, bet galbūt ateityje galėsiu. Iš tiesų pirmoji olimpiada Atėnuose man buvo pati lengviausia, nes neturėjau tos sunkios atsakomybės ir lūkesčių kuprinės. Miglės kuprinė – tuščia, tačiau aš pasistengsiu jai kuo labiau padėti ir palaikyti “, – prieš skrydį kalbėjo tituluota sportininkė.

Iki šiol keturiose olimpiadose dalyvavusiai sportininkei nepavyko įgyventi sau išsikeltų tikslų, todėl S. Krupeckaitė sako, kad dabar visą dėmesį skirs kuo geresniam pasirodymui ir vidinei ramybei.

„Stengiuosi nekelti sau tikslų ir nieko neplanuoti, svarbiausia – ramybė ir pasitikėjimas. Daug įdėjome pastangų, kad čia patektume. Vėliau laukė daug pandemijos, psichologinių iššūkių, reikėjo persiorientuoti. Visgi, ilgesnis pasiruošimas išėjo į naudą: įgijau patirties, jėgos ir greičio. Japonijoje varžybos vyks visą savaitę, todėl mūsų laukia amerikietiški kalneliai: daug pakilimų, nusileidimų, adaptacijos. Noriu susikoncentruoti į kuo geresnį pasirodymą, kad grįžę šia olimpiada galėtume didžiuotis“, – sakė 2009 m. pasaulio čempionė.

S. Krupeckaitė ir M. Marozaitė dalyvaus individualiose keirino ir sprinto rungtyse, vėliau jos bandys pakovoti daugiausiai vilčių teikiančioje rungtyje – komandiniame sprinte. Prieš pat olimpinį debiutą laimę nešančią olimpinių žiedų tatuiruotę pasidariusi 25-erių M. Marozaitė sako, kad kol kas didelio jaudulio ir spaudimo nejaučia.

„Jaučiuosi pasiruošusi, jaudulio dar nėra, man dabar svarbiausia išlaikyti pasitikėjimą savo jėgomis. Tiesa, prieš pat skrydį pajutau žiniasklaidos dėmesį, šiandien supratau, kad tikrai važiuoju į olimpiadą. Mes su Simona kartu dirbame jau penkerius metus. Nemažai iš jos išmokau, todėl labai džiaugiuosi, kad kartu dalyvausime. Didžiausi mano lūkesčiai susieti su komandine sprinto rungtimi, jai labiausiai ir ruošiausi“, – teigė perspektyvi treko dviratininkė.

Treneris Dmitrijus Leopoldas liko patenkintas pasiruošimu, kurio rezultatai, anot jo, pasimatys po žaidynių.

„Neįprastai ilgas pasiruošimas, todėl turėjome laiko ištaisyti savo klaidas. Rezultatai parodys, ar mums pavyko. Dalis inventoriaus jau Japonijoje, reikės per naktį spėti išsipakuoti ir surinkti. Bet gerai, nebus laiko kada jaudintis“, – teigė į ketvirtą savo olimpiadą važiuosiantis rinktinės treneris.

Po olimpiados S. Krupeckaitės laukia naujo formato UCI dviračių treko Čempionų lygos varžybų ambasadorės rolė bei pasiruošimas šiam prestižiniam turnyrui, kurio vienas iš etapų lapkričio 27 d. įvyks Panevėžio „Cido“ arenoje.

„Rudenį laukia didžiulė šventė Panevėžyje. Iki olimpinių žaidynių daug galvojau apie šias intriguojančias varžybas, nes to dar nesame matę. Tačiau dabar visas dėmesys olimpiadai, o po jos orientuosimės į kitus startus“, – kalbėjo sportininkė.

Inauguracinės UCI dviračių treko Čempionų lygos varžybos prasidės lapkričio 6 d. Maljorkoje, o trečiasis jų etapas „Cido“ arenoje įvyks lapkričio 27 d.