Japonų vedlys, Vašingtono „Wizards“ puolėjas per 37 min. pelnė 34 taškus (10/22 dvit., 3/6 trit., 5/7 baud.), atkovojo 7 kamuolius, atliko 3 rez. perdavimus bei surinko 29 naudingumo balus, tačiau japonų lyderiui trūko solidesnio komandos draugų indėlio.

Tuo metu rungtynių pabaigoje taupytas slovėnų mega žvaigždė Luka Dončičius nugalėtojams per 26 min. pelnė 25 taškus (6/7 dvit., 2/8 trit., 7/10 baudos), atkovojo 7 kamuolius, atliko 7 rezultatyvius perdavimus, 4 kartus prasižengė, perėmė 2 kamuolius ir blokavo 2 varžovų metimus bei surinko 33 naudingumo balus.

Jei R. Hachimura buvo vieniša ryški žvaigždė japonų gretose, tai L. Dončičius pašonėje turėjo solidžią paramą. Puikias rungtynes sužaidė veteranas Zoranas Dragičius: 32-ejų atakuojantis gynėjas pelnė 24 taškus ir surinko 27 naudingumo balus.

Pirmomis minutėmis šeimininkai nė per žingsnį neatsiliko nuo slovėnų, kurie nedidelį pranašumą įgijo tik paskutinėmis savo atakomis ketvirčio pabaigoje.

Antrame kėlinyje slovėnai palengva tolo, o prieš antrą rungtynių dalį pirmavo 53:41. Po pertraukos europiečiai įgijo solidžią persvarą (72:52), tačiau japonai ginklų neketino sudėti.

Vis kelios sėkmingos japonų atakos sumažindavo skirtumą iki 14 taškų, o Aleksandras Sekuličius buvo priverstas prašyti minutės pertraukėlės. Prieš lemiamą ketvirtį Luka Doničiaus vedami slovėnai pirmavo 80:64.

Visgi, rungtynių pabaigoje intriga nekvepėjo: Slovėnija iškovojo antrą solidžią pergalę 116:81 (23:29, 18:24, 23:27, 17:36).

Į ketvirtfinalį žengs po dvi geriausias trijų grupių komandas bei dar dvi, užimsiančios trečiąsias vietas. Tad pergalės atveju slovėnai jau pasiekė savo tarpinį tikslą: užsitikrino vietą ketvirtfinalyje.

Slovėnija: Luka Dončičius 25, Zoranas Dragičius 24, Vlatko Čančaras 16, Klemenas Prepeličius 12, Jaka Blažičius 10.

Japonija: Rui Hachimura 34, Yuta Watanabe 17, Maoko Hiejima 10, Yuki Togashi 8.

Pirmose rungtynėse Slovėnija net 118:100 nepaliko vilčių Argentinai, japonai kovėsi iki galo su ispanais, tačiau jiems nusileido 77:88.

Kitose grupės rungtynėse 15 val. Ispanija susitiks su Argentina.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (62)