Japonų vedlys, Vašingtono „Wizards“ puolėjas per 37 min. pelnė 34 taškus (10/22 dvit., 3/6 trit., 5/7 baud.), atkovojo 7 kamuolius, atliko 3 rez. perdavimus bei surinko 29 naudingumo balus, tačiau japonų lyderiui trūko solidesnio komandos draugų indėlio.

Tuo metu rungtynių pabaigoje taupytas slovėnų mega žvaigždė Luka Dončičius nugalėtojams per 26 min. pelnė 25 taškus (6/7 dvit., 2/8 trit., 7/10 baudos), atkovojo 7 kamuolius, atliko 7 rezultatyvius perdavimus, 4 kartus prasižengė, perėmė 2 kamuolius ir blokavo 2 varžovų metimus bei surinko 33 naudingumo balus.

Jei R. Hachimura buvo vieniša ryški žvaigždė japonų gretose, tai L. Dončičius pašonėje turėjo solidžią paramą. Puikias rungtynes sužaidė veteranas Zoranas Dragičius: 32-ejų atakuojantis gynėjas pelnė 24 taškus ir surinko 27 naudingumo balus.

Pirmomis minutėmis šeimininkai nė per žingsnį neatsiliko nuo slovėnų, kurie nedidelį pranašumą įgijo tik paskutinėmis savo atakomis ketvirčio pabaigoje.

Antrame kėlinyje slovėnai palengva tolo, o prieš antrą rungtynių dalį pirmavo 53:41. Po pertraukos europiečiai įgijo solidžią persvarą (72:52), tačiau japonai ginklų neketino sudėti.

Vis kelios sėkmingos japonų atakos sumažindavo skirtumą iki 14 taškų, o Aleksandras Sekuličius buvo priverstas prašyti minutės pertraukėlės. Prieš lemiamą ketvirtį Luka Doničiaus vedami slovėnai pirmavo 80:64.

Visgi, rungtynių pabaigoje intriga nekvepėjo: Slovėnija iškovojo antrą solidžią pergalę 116:81 (23:29, 18:24, 23:27, 17:36).

Į ketvirtfinalį žengs po dvi geriausias trijų grupių komandas bei dar dvi, užimsiančios trečiąsias vietas. Tad pergalės atveju slovėnai jau pasiekė savo tarpinį tikslą: užsitikrino vietą ketvirtfinalyje.

Slovėnija: Luka Dončičius 25, Zoranas Dragičius 24, Vlatko Čančaras 16, Klemenas Prepeličius 12, Jaka Blažičius 10.

Japonija: Rui Hachimura 34, Yuta Watanabe 17, Maoko Hiejima 10, Yuki Togashi 8.

Pirmose rungtynėse Slovėnija net 118:100 nepaliko vilčių Argentinai, japonai kovėsi iki galo su ispanais, tačiau jiems nusileido 77:88.

Olimpinis turnyras: Slovėnija - Japonija
RUNGTYNIŲ PABAIGA
Slovėnija rungtynių pabaigoje įgijo triuškinamą persvarą ir laimėjo 116:81.
Likus 4 min. slovėnų pergalė abejonių nekėlė - 100:73.
R. Hachimura - 2+1 (83:69).
Watanabe mažina skirtumą (80:66).
KETVIRTAS KĖLINYS
Prepeličiaus prasiveržimas užbaigia trečią kėlinį (80:64).
Kėlinio pabaigoje slovėnai įgijo 20-ies taškų pranašumą (72:52), geros kelios japonų atakos apkarpė deficitą (78:64).
Keičiamas trečią pražangą užsidirbęs Dončičius (68:52, 5 min.).
Poros  minučių atkarpą 11:2 laimėję slovėnai atitrūko 66:48.
Antra mačo pusė prasidėjo J. Blažičiaus tritaškiu ir Vlatko Čančaro dvitaškiu, tritaškiu atsakė Rui Hachimura (55:46).
TREČIAS KĖLINYS
L. Dončičiaus sąskaitoje 15 taškų, 6 atkovoti kamuoliai ir 4 rezultatyvūs perdavimai, Z. Dragičiaus sąskaitoje 9 taškai. Japonai irgi turi savo lyderį: Rui Hachimura pelnė 17 taškų, Daiki Tanaka pridėjo 6 taškus.
PERTRAUKA. Po dviejų kėlinių 53:41, priekyje Slovėnija.
Po minutės pertraukėlės Slovėnija šovė į priekį, 51:38. Iki pertraukos lieka 1:44 min.
Makoto Hiejima pelno tritaškį, Yudai Baba prideda dvitaškį (40:34), Aleksandras Sekuličius prašo minutės pertraukėlės.
Įpusėjus kėliniui slovėnai didina pranašumą (40:29).
Antras kėlinys
Po pirmo kėlinio 29:23, priekyje Slovėnija.
Dončičiaus ir Dragičiaus taškai verčia japonus prašyti minutės pertraukėlės (24:18), iki kėlinio pabaigos - 2:28 min.
Lygi kova: likus 3 min. iki ketvirčio pabaigos 20:18, priekyje Slovėnija.
Įpusėjus kėliniui 15:13.
Zorano Dragičiaus 5 paeiliui taškai, šeimininkai atsakė Rui Hachimuros dvitaškiu ir tritaškiu, 13:10.
Šeimininkų gretose taškus pelnė Gavinas Edwardsas ir Rui Hachimura. Luka savo taškų sąskaitą atidarė baudų metimais, sužaidus 3 min. 8:5, priekyje Slovėnija.
Zoranas Dragičius atidaro slovėnų taškų sąskaitą (2:0).
RUNGTYNIŲ PRADŽIA. Slovėnija: Jaka Blažičius, Vlatko Čančaras, Luka Dončičius, Zoranas Dragičius, Mike Tobey. Japonija: Yudai Baba, Rui Hachimura, Daiki Tanaka, Gavin Edwards, Yuta Watanabe.

Kitose grupės rungtynėse 15 val. Ispanija susitiks su Argentina.