L. Jacoby nuotolį nuplaukė per 1:04.95 min. Ji – pirmoji sportininkė iš Aliaskos, iškovojusi aukso medalį.

Amerikietė finale pranoko greičiausiai pusfinalyje plaukusią Pietų Afrikos Respublikos atstovę Tatjaną Schoenmaker (1:05.22), kuri liko antra, bronzos medaliu pasidabino finalo favorite laikyta 2016 m. Rio de Žaneiro žaidynių čempionė Lilly King (1:05.54 min.).

Po finalo olimpinė čempionė prisipažino, jog prieš startą puoselėjo viltis apie olimpinį medalį.

„Tai buvo beprotiška. Aš tikrai kovojau dėl medalio, žinojau, jog galiu jį laimėti, tačiau nesvajojau apie auksą.

Kai pakėliau akis į švieslentę, buvo beprotiška“, – prisipažino L. Jacoby.

L. Jacoby tėvai užsiima laivininkyste, tad jie norėjo, jog jų dukra būtų saugi vandenyje ir nuvedė ją į plaukimo treniruotes, tačiau nebuvo jokių minčių apie aukštus rezultatus šiame sporte.

Už prizininkių pakylos liko Rusijos olimpinio komiteto komandos (ROC) narės Jevgenija Čikunova (1:05.90) ir Julija Jefimofa (1:06.02 min.).

Į žiniasklaidai skirtą MIX zoną atėjusiai J. Jefimovai atrodė, jog ji neįdomi žurnalistams, niekas iš jų būrio neskubėjo prie penktą vietą užėmusios rusės.

„Viskas, niekam nereikia? Niekas nesiruošia imti interviu?“, – taip MIX zonoje nustebusi J. Jefimofa kreipėsi į žurnalistus.

Ji į finalą žengė kaip dabartinė pasaulio čempionė ir Rio olimpinių žaidynių vicečempionė, tačiau tie startai tarsi iš kitos epochos, pastebi Sports.ru portalas.

„Neturėjau ko prarasti, tai turbūt mažiausiai streso kelianti situacija per visą mano karjerą. Aš pati tuo negalėjau patikėti.

Dirbau iki galo, turėjau didelių lūkesčių, tačiau rezultatas visiškai ne toks, kokio tikėjausi“, – nusivylusi kalbėjo J. Jefimova, kurią nuo bronzos medalio skyrė pusę sekundės.

Tai buvo vienintelis J. Jefimovos asmeninis startas žaidynėse, ji dar gali dalyvauti estafetės rungtyje.

Julija Jefimova

Šios rungties pusfinalyje varžėsi Kotryna Teterevkova: pirmadienį ryte vilnietė distanciją įveikė per 1 min. 07,39 sek. bei užėmė galutinę 14 vietą tarp 16 dalyvių.

Šioje rungtyje 2012 metais Londone aukso medalį iškovojo Rūta Meilutytė (1:05.47 min.).

Ji tapo jauniausia 100 m plaukimo krūtine distancijos olimpine čempione ir pirmąja nepriklausomos Lietuvos plaukike, iškovojusia olimpinį medalį.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (137)