PLAUKIMAS

Aštuoni sportininkai ir trys medaliai. Tokiose dalybose nugvelbti vieną iš trijų viso pasaulio sportininkų geidžiamų laimikių rytoj bandys D.Rapšys, kovosiantis 200 m laisvuoju stiliumi rungties finale 4 val. 43 min. Lietuvos laiku.

Į finalą lietuvis pateko trečiu rezultatu – 1 min. 45,32 sek. Jį aplenkė tik britas 24-erių Duncanas Scottas (1 min. 44,6 sek.) ir 21-erių amerikietis Kieranas Smithas (1 min. 45,07 sek.). Ketvirtas buvo 21 metų Tomas Deanas (1 min. 45,34 sek.), Rusijos olimpinio komiteto komandos atstovas 22 metų Martinas Maliutinas (1 min. 45,53 sek.), vienas Pietų Korėjos vėliavnešių Tokijo žaidynių atidarymo iškilmėse 18-metis Sunwoo Hwangas (1 min. 45,53 sek.), 16-metis rumunas Davidas Popovici (1 min. 45,68 sek.) ir 23 metų brazilas Fernando Schefferis (1 min. 45,71 sek.).

„Finale kiekvienas gali laimėti, iš anksto neįmanoma nuspėti”, – sakė vyriausias lemiamo plaukimo dalyvis 26 metų D.Rapšys. Jis tvirtino, kad pats dar tikrai neatskleidė visko, ką gali. Tai rodo ir asmeninis rekordas – 1 min. 44,38 sek.

„Reikės dar kažką pagerinti. Norisi žinoti išsidėstymus distancijoje, pažiūrėti klaidas, kurios buvo, pasikalbėsime su trenere ir gal viskas bus dar geriau”, – po pusfinalio teigė D.Rapšys.

Jis – vienas iš dviejų finalo dalyvių, turinčių olimpiečio patirties. Taip pat, kaip ir lietuvis, Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių skonio pirmą kartą paragavo britas Duncanas Scottas.

Olimpinių žaidynių debiutantas yra ir Andrius Šidlauskas. Jis rytoj 13 val. 58 min. Lietuvos laiku startuos penktajame (iš penkių) 200 m krūtine rungties atrankos plaukime.

Pirmoje distancijoje – 100 m krūtine – panevėžietis pateko į pusfinalį ir užėmė 13-ąją vietą.

BURIAVIMAS

Nuo 6 val. 5 min. Lietuvos laiku numatyti du „Laser Radial“ jachtų klasės, kurioje lenktyniauja V.Andrulytė, plaukimai – penktasis ir šeštasis.

„Bus daug vėjo“, – neabejoja sportininkė, šiuo metu po keturių plaukimų žengianti 24-ta – 63 baudos taškai. Šie taškai skaičiuojami sudedant sportininkų užimtas vietos ir atmetant vieną prasčiausią rezultatą. Kuo geresnis rezultatas, tuo mažiau taškų. Iš viso kiekvienos jachtų ir burlenčių klasės varžybos vyks po 10 plaukimų. Po to po 10 geriausių buriuotojų kovos medalių lenktynėse.

Lietuvė neatmeta galimybės, kad rytojaus varžybos gali būti atšauktos. Viskas priklausys nuo oro sąlygų, nes sinoptikai pranašauja galingą taifūną. Dėl jo grėsmės buvo pakeistas ir irklavimo, šaudymo iš lanko, banglenčių varžybų tvarkaraštis.

Viešbutyje Enošimos saloje, kuris virtęs buriuotojų olimpiniu kaimeliu, iškabinti įspėjimai nieko nepalikti balkonuose, nukabinti vėliavas, uždaryti langus, o vaikštant lauke, saugotis skriejančių objektų.

Tiesa, daug vaikščioti buriuotojas ir taip draudžiama – jie gali išeiti tik į jachtklubą. Jame paliktos ir sportininkų jachtos. Saviškę, kaip ir dauguma kitų olimpiečių, V.Andrulytė šiandien tvirtai pririšo krantinėje: „Kad niekur nenuneštų, jei naktį užeis taifūnas.“