Plaukimas. Jauniausia Lietuvos rinktinės narė 19-metė K.Teterevkova įspūdingai debiutavo olimpinėse žaidynėse. 100 m krūtine rungties atrankoje ji pasiekė asmeninį rekordą (1 min. 6,82 sek.), užėmė 15-ąją vietą ir rytoj 4.56 val. Lietuvos laiku startuos pusfinalyje. Čia tarp jos varžovių bus ir atrankos nugalėtoja iš Pietų Afrikos Respublikos Tatjana Schoenmaker, ir pasaulio rekordininkė amerikietė Lilly King.

Bet plaukikė pernelyg nesijaudina kovodama su tituluotomis varžovėmis: „Aš nesureikšminu varžybų. Stengiuosi įsivaizduoti, kad kiekvienas startas man tiesiog yra kaip tobulėjimo galimybė.“

Masažas, soti vakarienė ir kuo ilgesnis miegas. Tai receptas, kuris turėtų padėti D.Rapšiui atgauti jėgas prieš pagrindinės jo rungties – 200 m laisvuoju stiliumi – pusfinalį. Jis prasidės 4.43 val. Lietuvos laiku.

Į šį etapą D.Rapšys pateko devintu rezultatu (1 min. 45,84 sek.), o pirmadienį mėgins pakilti į pirmą aštuonetą, kuris poryt kovos finale. „Rezervo dar yra“, – tikino vienas rungties favoritų.

Juozas Bernotas / FOTO: Aistė Ridikaitė

Buriavimas.Laser Radial“ klasės jachta lenktyniaujančios V.Andrulytės pirmadienį nuo 8.35 val. Lietuvos laiku laukia trečiasis ir ketvirtasis plaukimai.

Varžybų pradžia kaunietei sekmadienį klostėsi permainingai. Pirmajame ji liko 38-ta, bet antrajame iškovojo dešimtąją vietą.

„Tai tik pirmieji plaukimai. Viskas spręsis per kitus aštuonis. Dauguma šiandien suplaukė vieną gerai, kitą prastai. Tad viskas įmanoma”, – sakė V.Andrulytė, kol kas užimanti 25-ąją vietą. Bet po dešimties plaukimų prasčiausias rezultatas bus anuliuotas, tad, jei pavyks išvengti didesnių klaidų, lietuvė galės pamiršti ne itin sėkmingą pirmą plaukimą ir kovoti dėl vietos medalių plaukime, kuriame varžysis dešimt lyderių.

RS:X burlente startuojantis J.Bernotas nuo 9.05 val. Lietuvos laiku pradės ketvirtąjį plaukimą, o iš viso pirmadienį, kaip ir sekmadienį, vyks trys šios klasės plaukimai.

Bendroje įskaitoje po pirmosios dienos sportininkas iš Lietuvos atmetus prasčiausią rezultatą yra 15-as (23 baudos balai). Kaunietis neslėpė – oro sąlygos pirmąją dieną nebuvo jam itin palankios. „Iš rytojaus tikiuosi daugiau nei iš šiandienos“, – sakė J.Bernotas.

Ir burlentininkai po dešimties plaukimų išsiaiškins dešimt stipriausiųjų, kurie susikaus finale – medalių lenktynėse.

Buriuotojų varžybos vyksta greta Enošimos salos, esančios apie 50 km nuo Tokijo.

Liepos 26-osios tvarkaraštis
Foto: TV3