Pastarąjį kartą olimpiniuose krepšinio turnyruose JAV suklupo dar 2004-ų metų Atėnų olimpinėse žaidynėse, kai ketvirtfinalio dvikovoje amerikiečius rezultatu 89:81 palaužė Argentinos krepšininkai.

Susitikimą sėkmingiau pradėjo Evano Fournier vedami prancūzai. Per pirmą pirmojo kėlinuko pusę Bostono „Celtics“ atstovaujantis krepšininkas surinko 8 taškus ir padėjo europiečiams pirmauti trijų taškų skirtumu, tačiau JAV netruko atsakyti gniuždančiu spurtu.

Greggo Popovičiaus auklėtiniai kelių minučių atkarpą laimėjo 16:4, o šio spurto metu vienintelius taškus prancūzams pelnė keturis baudų metimus realizavęs Moustapha Fallas. Pirmame kėlinuke amerikiečiai išprovokavo net 6 Prancūzijos rinktinės klaidas.

Antrojo kėlinuko pradžioje aikštėje energingiau ir vėl atrodė Europos atstovai, tačiau taiklūs Damiano Lillardo ir Devino Bookerio metimai leido JAV atitrūkti 8 taškų skirtumu. Įsibėgėjantį amerikiečių puolimą pristabdė antro kėlinuko viduryje gauta trečia Kevino Duranto pražanga.

Didžiausią pranašumą JAV susikrovė artėjant antrojo kėlinuko pabaigai. Priešpaskutinę pirmosios rungtynių pusės minutę į greitą puolimą po varžovų klaidos leidęsis Zachas LaVine'as galingu dėjimu iš viršaus padidino saviškių atotrūkį iki 33:42. Fournier atsakė dvitaškiu, tačiau kitoje atakoje iš toli pataikęs Jrue Holiday pirmąsyk suteikė amerikiečiams dviženklį pranašumą.

9 kamuolius iki ilgosios pertraukos praradę Prancūzijos krepšininkai per pirmus du kėlinukus realizavo vos 1 iš 11 mestų tritaškių. Taiklumo procentą jau trečio kėlinuko pradžioje ženkliai pakėlė Fournier, pataikęs du tolimus metimus paeiliui, o dėjimą pridėjęs Rudy Gobertas sumažino prancūzų deficitą iki keturių taškų.

Europiečiams pamažu atrandant savąjį žaidimą puolime JAV planus sujaukė ankstyva ketvirtoji Duranto pražanga. Sužaidus kiek daugiau nei 6 minutes aukštaūgis Vincentas Poirier pasižymėjo dvitaškiu su pražanga ir baudos metimu išlygino rezultatą – 52:52.

Jaysonui Tatumui baudų metimais nutraukus amerikiečių taškų badą Nando de Colo tolimu šūviu išvedė Prancūziją į priekį. Apsukų nemažinę Vincento Collet auklėtiniai trečiąjį kėlinuką laimėjo net 25:11 ir į lemiamą ketvirtį žengė susikrovę 6 taškų pranašumą.

Sėkminga prancūzų atkarpa iššaukė galingą JAV atsaką. Vedami tik rungtynių išvakarėse į Tokiją atvykusio Holiday amerikiečiai lemiamą kėlinuką pradėjo spurtu 13:1. Ką tik NBA čempionu tapęs gynėjas pelnė net 12 iš 13 komandos pirmųjų taškų ir prisidėjo prie puikios Popovičiaus auklėtinių gynybos ketvirčio pradžioje.

Kėlinukui įpusėjus mieguistą prancūzų puolimą trumpam pažadino du dvitaškius paeiliui pataikęs Guerschonas Yabusele, tačiau svarbų tritaškį amerikiečiams pataikė LaVine'as. Baudų metimais iki 7 taškų JAV persvarą padidino Devinas Bookeris, tačiau prancūzų viltis atgaivino tritaškį iš kampo pataikęs Nicas Batumas, o po kelių akimirkų identišką metimą mindamas tritaškio liniją pridėjo Fournier.

Likus pusantros minutės Gobertas gavo šansą išlyginti rezultatą baudų metimais, tačiau tikslus buvo tik antrasis aukštaūgio bandymas. Atsakomojoje atakoje Lillardas padovanojo kamuolį De Colo, o prancūzus į ekstazę pasiuntė taiklus Fournier tritaškis – 76:74.

Vieną svarbiausių metimų JAV patikėjo Durantui, tačiau jo mestas tritaškis buvo netaiklus. Kamuolį perėmę amerikiečiai turėjo net tris puikius šansus pasižymėti iš toli, bet paeiliui nepataikė tiek LaVine'as, tiek Durantas, tiek Holiday. Likus 23 sekundėms prancūzai pirmavo dviem taškais ir turėjo kamuolį savo rankose.

JAV griebėsi pražangų taktikos, tačiau prancūzus prie pergalės priartino abu baudų metimus šaltakraujiškai sumetęs De Colo. Po minutės pertraukėlės amerikiečiai patikėjo kamuolį Lillardui, tačiau šis suklupo ir prasižengė prieš kamuolį perėmusį Fournier. Po peržiūros epizodą arbitrai įvertino kaip nesportinę pražangą.

Paskutiniąsias susitikimo minutes Prancūzija laimėjo daugiau nei įtikinamai – 16:2.

Prancūzija: Evanas Fournier 28 (7/10 dvit., 4/12 trit., 2/3 baud.), Rudy Gobertas 14 (5/6 dvit., 4/8 baud., 9 atk.kam.), Nando De Colo 13 (5 atk.kam., 5 rez.perd.), Moustapha Fallas 7, Guerschonas Yabusele 6, Nicas Batumas ir Thomas Huertelis po 5, Vincentas Poirier 3, Timothe Luwawu-Cabarrot 2 taškai.

JAV: Jrue Holiday 18 (7 atk.kam., 4 rez.perd.), Bamas Adebayo 12 (10 atk.kam.), Damianas Lillardas 11 (3/9 trit.), Kevinas Durantas 10 (3/6 dvit., 1/6 trit.), Jaysonas Tatumas 9, Zachas LaVine'as 8, Devinas Bookeris 4, Draymondas Greenas ir JaVale'as McGee po 2 taškus.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (140)