Vietos žiniasklaida citavo Japonijos automobilių gamintoją, kuri pareiškė, kad neskelbs numatytų reklamų dėl nerimo, susijusio su liepos 23–rugpjūčio 8 dienomis vyksiančių olimpinių žaidynių organizavimu koronaviruso pandemijos metu.

Anot žiniasklaidos, „Toyota“ taip pat nurodė, kad bendrovės vadovas Akio Toyoda ir kiti pareigūnai nedalyvaus penktadienį vyksiančioje žaidynių atidarymo ceremonijoje. Bendrovė esą baiminasi, kad sporto renginys gali pakenkti jos įvaizdžiui, nes daugelis japonų nepritaria jo organizavimui.

„Toyota“ yra viena iš 14 didžiausių Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) rėmėjų, kurie išleidžia milijardus dolerių už išskirtines reklamos teises. Pastaroji automobilių gamybos kompanija dar nuo 2015-ųjų yra oficiali TOK mobilumo rėmėja.

Tokijuje šiuo metu galioja ekstremalioji padėtis, o koronaviruso infekcijų skaičiai vėl didėja. Dėl to neseniai priimtas sprendimas organizuoti visus žaidynių renginius už uždarų durų.

Taip pat jau pranešta apie kelis koronaviruso atvejus olimpiniame kaimelyje, tačiau Japonijos vyriausybė ir organizatoriai yra pažadėję saugias žaidynes, organizuojamas pagal griežtą sveikatos protokolą.

Olimpinių žaidynių atidarymo ceremonija įvyks šį penktadienį.