Kaip skelbia Tarptautinė irklavimo federacija (FISA), lietuviai žaidynėse pakeis į Japoniją nevykstančius Rusijos irkluotojus, kuriems nepavyko suburti konkurencingos sudėties.

„Rusijos porinės keturvietės Tokijo olimpinėse žaidynėse nebus, todėl Lietuva sulaukė kvietimo krautis daiktus ir kuo skubiau keliauti į Japoniją!“, – praneša Lietuvos irklavimo federacija.

Lietuviai ir anksčiau turėjo vilčių keliauti į Tokiją, nes Tarptautinė irklavimo federacija informavo apie teigiamus dviejų Rusijos irkluotojų dopingo testus, bet visa rusų keturvietės įgula suspenduota taip ir nebuvo, o įtariamus sportininkus – Nikitą Morgačiovą ir Pavelą Soriną – leista pakeisti kitais irkluotojais.

Lietuvos keturvietė irklavę Dominykas Jančionis, Dovydas Nemeravičius, Giedrius Bieliauskas, Armandas Kelmelis gegužės viduryje vykusioje paskutinėje atrankos į Tokijo žaidynes regatoje liko per plauką nuo kelialapio. Pastaruosius iškovojo dvi greičiausios įgulos – Estija ir Rusija, lietuviai liko treti. Tačiau įvykiams pasisukus nauja linkme, lietuviai užims rusų vietą.

Primename, kad Tokijo žaidynėse dalyvaus dar penki Lietuvos irkluotojai: vienvietininkas Mindaugas Griškonis bei dvi porinių dviviečių įgulos – Milda Valčiukaitė ir Donata Karalienė bei Saulius Ritteris ir Aurimas Adomavičius.