„Top diviziono“ atkrintamosiose varžybose link titulo veržėsi ir nemažai teniso gerbėjams girdėtų žaidėjų – Lietuvos Daviso taurės rinktinės garbę gynę Julius Tverijonas ir Mantas Bugailiškis, taip pat daugkartiniai šalies teniso čempionatų dalyviai Algirdas Draugelis ir Augustas Radžiukynas.

Pastarasis, beje, 2011 m. Šiauliuose vykusiame tarptautiniame aštuoniolikmečių turnyre ant menčių buvo paguldęs ir patį Aleksandrą Zverevą – dabartinę trečiąją pasaulio raketę.

Visgi esamiems ir buvusiems teniso profesionalams ar savo laiku perspektyviems jauniams iškovoti rudens dvejetų turnyro „Top diviziono“ taurės šį kartą nepavyko. Varžybų finale Viktoras Gasiūnas ir Simonas Kakanauskas 6:4 6:4 įveikė čempionų titulą gynusius Darių Kavaliauską ir Mindaugą Simanaitį.

A. Radžiukynas sako, kad tokie rezultatai jo nenustebino. „Ne pirmą kartą dalyvauju „Teniso namų“ tęstiniuose turnyruose. Galiu drąsiai pasakyti, jog ir šie turnyrai gerokai prisidėjo prie per paskutinius metus ženkliai pakilusio Lietuvoje teniso mėgėjų lygio. Rudens dvejetų turnyro rezultatai yra puiki šio fakto iliustracija. Nors jame varžėsi ne vienas gerai žinomas tenisininkas, garsinęs Lietuvos vardą įvairiuose jaunių ir profesionalų turnyruose, taip pat ne vienas treneris, tačiau visi jie buvo eliminuoti dar iki finalo“.

Lietuvos teniso čempionu buvęs A. Radžiukynas pastebi, jog mėgėjai kasmet tampa vis geriau pasirengę techniškai, jų sprendimai aikštelėje yra puikiai apgalvoti, žaidėjai gerai susitvarko su psichologine įtampa. „Kai kurie iš jų mentalitetu tikrai niekuo nenusileidžia profesionaliems sportininkams“.

„Aišku, svarbu ir tai, jog buvę sportininkai šiuo metu, manau, neskiria pakankamai daug laiko ir dėmesio savo sportinei formai palaikyti. Daugelio iš mūsų dienotvarkė yra užpildyta įvairiais darbais. Todėl, pasikartosiu, turnyro rezultatai man didelės nuostabos nesukėlė“, – šypsosi A. Radžiukynas.

Antrojo pagal pajėgumą „Top Challenge“ diviziono nugalėtojais tapo Karolis Kazlauskas ir Tomas Rogožinskas, finale 6:3 6:1 nepasigailėję Roberto Andriuškos ir Martyno Dovydo. Antrojo diviziono čempionais tapo Paulius Kamarauskas ir Gelmis Mažeikis, o trečiajame triumfavo Vytautas Aldonis ir Simas Baranauskas.

Stipriausio moterų diviziono nugalėtojomis tapo Emilija Kravtaitė ir Laura Krasauskienė, finale 6:1 7:5 įveikusios Sigitą Ligeikienę ir Radvilę Zeikutę. Trečiojo diviziono čempionėmis tapo Gražina Binkauskienė ir Diana Ličkuvienė.

Trijuose divizionuose vyko ir mišrių dvejetų varžybos. Atkakliame pajėgiausio diviziono finale Auksė Mačiulaitytė ir Andrius Nikelis 3:6 7:6(7) 10:5 nugalėjo šeimyninį Gerdos Zykutės ir Dano Zykaus duetą. Antrame divizione niekas neprilygo Evelinai Lučinskajai ir Jaroslavui Lučinskij, o trečiame – Eglei Ivanovaitei ir Martynui Dovydui.

Beje, tokio pat formato „Kredito garanto“ dvejetų turnyras rudenį buvo surengtas ir Klaipėdoje. Čia dėl čempionų taurių ir rėmėjų prizų 3 divizionuose varžėsi 24 poros. Turnyrų nugalėtojais tapo Tomas Masys ir Žilvaras Židžiūnas, Rimantė Ramanauskaitė-Sokolova ir Anikė Ročienė bei Aida Dziadaravičienė ir Andrius Žymančius.