Ketvirtadienį 33-ejų pirmoji planetos raketė laimėjo rezultatu 6:1, 6:2, 6:2.

Trejais metais jaunesniam vilniečiui (ATP-66) po dviejų setų kelias minutes buvo masažuojama nugara, tačiau skausmai vis tiek pastebimai varžė jo tolesnį žaidimą.

Mačas trukos vos 1 val. 23 min. N. Džokovičius absoliučiai dominavo varydamas į neviltį lietuvį savo pirmu padavimu.

Nole atliko dešimt neatremiamų padavimų, o iš viso pirmu padavimu laimėjo net 36 kamuoliukus iš 38 (95 proc.).

„Man labai patinka šis skaičius statistikoje“, – po dvikovos neslėpė N. Džokovičius.

Palyginimui, R. Berankio rodikliai – nė vieno neatremiamo padavimo ir tik 50 proc. pirmu padavimu laimėtų kamuoliukų (20/40).

Mačo statistika

Serbas užjautė priešininką dėl jo sveikatos problemų ir neslėpė, jog tokiomis aplinkybėmis kova nebuvo sunki.

„Labai trumpas mačas, mačiau, kad varžovas kovojo, kiek galėjo – labai gaila dėl jo traumos. Tačiau padariau tai, ką turėjau. Apskritai Paryžiuje kol kas jaučiausi tikrai neblogai. Smūgiai tikslūs, kojos dirba, tad reikia taip tęsti ir toliau“, – komentavo turnyro favoritas.

Trečiame rate 2016 metų „Roland Garros“ čempionas susitiks su 24-erių kolumbiečiu Danieliu Galanu (ATP-153).

Tai jau antroji lietuvio ir serbo dvikova per kiek daugiau nei mėnesį. Niujorke ant sintetinės dangos vykusiame ATP-1000 serijos „Wester and Southern Open“ turnyre R. Berankiui pavyko pasipriešinti smarkiau – 6:7 (2:7), 4:6.

Nepaisant abejonių nekėlusio pralaimėjimo, šios atvirosios Prancūzijos pirmenybės R. Berankiui vis tiek buvo sėkmingiausios per karjerą – iki šiol Paryžiuje jam nebuvo pavykę laimėti nė mačo.

Dvikovos eiga:

I setas

Pirmajame sete N. Džokovičius iš karto perėmė iniciatyvą ir užtikrintai laimėjo visus savo padavimus bei du kartus pranašesnis buvo kamuoliuką paduodant R. Berankiui. Lietuvis laimėjo tik vieną geimą – 1:6 per 22 min.

II setas

Antrajame sete R. Berankis pralaimėjo du pirmuosius geimus (įskaitant ir pirmąjį savo padavimą), tačiau trečiajame buvo pranašesnis ir trumpam sumažino atsilikimą iki 1:2.

Lietuvis ir toliau bandė neatsilikti (2:3), tačiau tuomet geriausias pasaulio tenisininkas laimėjo tris geimus iš eilės ir saugiai užbaigė setą – 2:6.

III setas

R. Berankis paprašė medicininės pagalbos – atsigulusiam žaidėjui kelias minutes buvo masažuojama nugara. Tačiau masažas nepadėjo – N. Džokovičius iš karto atliko break'ą – 0:1.

Nepaisant kelių gražių žaidimo epizodų, lietuvis neturėjo jokių kontrargumentų prieš serbo atakas – 0:3.

Tiesa, prieš neišvengiamai artėjančią mačo pabaigą R. Berankiui bent jau pavyko sušvelninti rezultatą laimėjus padavimus – 1:4, o vėliau ir 2:5.

Vis dėlto N. Džokovičius nesiblaškė ir metodiškai užbaigė mačą, žengdamas į trečią atvirojo Prancūzijos čempionato ratą.

Ant Paryžiaus Didžiojo kirčio turnyro grunto R. Berankis prieš dvi dienas iškovojo pirmą pergalę karjeroje. Lietuvis 3 metais jaunesnį konkurentą iš Bolivijos Hugo Dellieną (ATP-104) sudorojo 6:1, 6:4, 6:4. Dvikova truko 2 val. 27 min.

N. Džokovičius pirmajame rate be didesnio vargo 6:0, 6:2, 6:3 nugalėjo Švedijos atstovą Mikaelį Ymerį (ATP-80).

Įdomu, kad serbas iš Didžiojo kirčio turnyro prieš tai Niujorke pasitraukė anksčiau laiko, nes buvo diskvalifikuotas dėl skandalingo smūgio kamuoliuku į šoninį teisėją.

Ričardo Berankio ir Novako Džokovičiaus statistika prieš dvikovą