Savaitgalį vykusiose varžybose septyni tenisininkai susigrūmė suskirstyti į dvi grupes. Be paties turnyro iniciatoriaus tarp jų buvo tokios žvaigždės kaip austras Dominicas Thiemas (ATP-3), Vokietijos atstovas Alexanderis Zverevas (ATP-7), bulgaras Grigoras Dimitrovas (ATP-19).

Į aikštę taip pat žengė serbai Viktoras Troickis (ATP-184), Filipas Krajinovičius (ATP-32) ir Dušanas Lajovičius (ATP-23).

N. Džokovičius savo grupėje įveikė A. Zverevą, tačiau nusileido F. Krajinovičiui, kuris šventė abi pergales ir iškopė į finalą.

Kitoje grupėje pralaimėjimų išvengė D. Thiemas, sekmadienį finale pranokęs F. Krajinovičių 4:3 (4:2), 2:4, 4:2. Baiminantis dėl nuo kovo nesivaržiusių tenisininkų fizinės formos, buvo žaidžiami sutrumpinti mačai.

Turnyrą Serbijos sostinėje stebėjo 4 tūkst. žiūrovų. Pirmasis tūkstantis bilietų buvo išparduoti vos per 7 minutes. Artėjant varžyboms ir Serbijos vyriausybei vis labiau švelninant apribojimus viešiesiems renginiams, organizatoriai į tribūnas galėjo priimti ir daugiau teniso gerbėjų.

Jų palaikymas iki ašarų sujaudino N. Džokovičių.

„Verkiu ne dėl to, kad nepatekau į finalą. Man ši aplinka primena vaikystę. Šios kelios dienos buvo labai emocionalios. Žinoma, galite kritikuoti, kalbėti, kad tai pavojinga, tačiau ne man vertinti pandemijos eigą ir spręsti, kas teisinga, o kas ne“, – sakė 33-ejų pirmoji planetos raketė.

Visiems žiūrovams prie įėjimų į aikštyną buvo dalinamos veido kaukės, tačiau jomis sausakimšose tribūnose naudojosi tik nedaugelis.

"Adria Tour" varžybos Belgrade
Foto: AP / Scanpix

„Adria Tour“ varžybų serija turėjo susidėti iš keturių etapų, tačiau savaitgalį paaiškėjo, jog apsilankymą Juodkalnijoje teks atšaukti, nes pastaroji vis dar nepriima svečių iš Serbijos.

Birželio 20-21 dienomis laukia etapas Zadare (Kroatija), o liepos 3-4 d. – Bania Lukoje (Bosnija ir Hercegovina). Liepos 5 d. Sarajeve N. Džokovičius dar sužais parodomąjį mačą su pajėgiausiu bosnių tenisininku Damiru Džumhuru (ATP-107).

Įprasti ATP turnyrai yra sustabdyti iki liepos 31 d.