Tai buvo pirmasis 38 metų sportininkės laimėjimas per trejus metus. Iškovojusi pergalę žvaigždė pareiškė, kad galvoja apie australus.

„Žaidžiu Australijoje daugiau nei 20 metų ir man tikrai sunku stebėti visas naujienas ir viską, kas nutiko Australijoje, gaisrus ir... gyvūnus bei žmones, kurie prarado namus“, – kalbėjo S. Williams.

Be paaukoto už pergalę gauto čekio, tenisininkė taip pat pasirašė ant sportinės suknelės, kurią dėvėjo per pirmąjį turą Oklande, ir pasiūlė ją aukcionui, ketindama surinktas lėšas skirti Australijai.

Tuo tarpu sekmadienį pareigūnai pranešė apie dar vieną kelis mėnesius trunkančių krūmynų gaisrų auką. 60 metų ugniagesys Chrisas Hardmanas žuvo kovodamas su ugnimi šalies pietuose esančiame Omijaus regione.

Manoma, kad jį pražudė užgriuvęs medis.

Ši žūtis padidino gaisrų aukų skaičių iki mažiausiai 27, nepaisant to, kad ugniagesiai pasinaudojo šiek tiek nukritusia oro temperatūra ir surengė priešpriešinių gaisrų bei sustiprinto ugnies sulaikymo linijas.

Daug kritikos dėl krizės valdymo sulaukęs ministras pirmininkas Scottas Morrisonas sekmadienį pareiškė, kad jo vyriausybė apsvarstys galimybę įsteigti gaisrų priežasties tyrimo komisiją.

S. Morrisonas pripažino, jog esama pagrindo gyventojams pykti dėl klimato sukeltų gaisrų.

Per gaisrus jau išdegė Pietų Korėjos dydžio plotas, o Sidnėjus sekmadienį vėl paskendo dūmuose.