Po kelių negandų ir pralaimėjimų kupinų metų Ričardas stojasi ant kojų – pajėgiausias Lietuvos tenisininkas kovoja dėl titulų ir įsitvirtino pirmame geriausių pasaulio žaidėjų reitingo šimtuke.

Šiemet jis kartu su Aleksandru Bubliku pirmauja pagal iškovotus titulus „Challenger“ turnyruose – abu tenisininkai savo sąskaitose turi po tris šių turnyrų trofėjus.

Kol kas aukščiausia R. Berankio užimta vieta ATP klasifikacijoje buvo 50-a. Šią poziciją Ričardas pasiekė prieš Rio de Žaneiro olimpines žaidynes 2016-aisiais. 30 pergalių ir 10 nesėkmių šiemet patyręs lietuvis ATP reitinge – 70-as.

Gegužės pradžioje R. Berankis po laimėto ATP „Challenger“ serijos turnyro Pietų Korėjoje turėjo dalyvauti dar viename tolimojoje Azijoje, tačiau jis nusprendė pailsėti.

Dėl to ir atsirado galimybė porai dienų atvykti į gimtinę. Oficialiai paskelbta, kad R. Berankis iš turnyro išsibraukė dėl peties traumos.

„Kažkokios rimtos traumos nėra, tiesiog jautėsi nuovargis, ypač peties srityje. Dėl to ir išsibraukiau.

Kitaip nelabai galima tą daryti. Reikia daktarui paaiškinti savo skausmus ir taip galima atsisakyti dalyvavimo turnyre“, – aiškino R. Berankis.

50-ą ATP reitingo vietą R. Berankis buvo pasiekęs senokai – prieš trejus metus. Dabar pajėgiausias šalies tenisininkas džiaugiasi savo forma ir tikisi demonstruoti stabilų žaidimą.

„Vasara ir ruduo nusimato labai intensyvūs. Reikės labai pasistengti. Tikiu, kad gali pavykti pasiekti geriausią savo reitingą. Dirbame, stengiamės, žiūrėsime, kaip bus.

Pastaruoju metu Lietuvoje apskritai nedaug laiko tenka praleisti, – kalbėjo R. Berankis. – Per tuos trejus metus vyko ilgas procesas. Iškart po to, kai pakilau į 50-ą vietą, patyriau traumą, turėjau operaciją. Atsistatymas buvo ilgas.

Dabar atsistačiau, nebejaučiu jokių skausmų. Džiaugiuosi, kad pastaruosius metus demonstruoju stabilų žaidimą. Atsiranda ir patirtis. Tikiu, kad visa tai atneš teigiamus vaisius.

Kaip aukštai savo ATP reitingo rekordo galiu kilti? Minimum viena vieta galima pagerinti (šypsosi). Tai mano tikslas“.

Skambios pergalės ir varžovų gudrybės

Lietuvos tenisininkas prisipažino, kad tai kol kas geriausias sezonas jo karjeroje. Per pirmus penkis metų mėnesius jis laimėjo jau tris ATP „Challenger“ serijos turnyrus.

„Atsiranda branda ne tik aikštėje, bet ir už jos ribų. Galiu tvirtai pasakyti, kad tai geriausias sezonas karjeroje. Trys laimėti turnyrai, pasiektos pergalės ATP turnyruose prieš tikrai stiprius žaidėjus. Įsiminė pergalės prieš Davidą Goffiną, Daniilą Medvedevą. Daug buvo gerų mačų, bet labiausiai įsiminė šios“, – pasakojo R. Berankis.

Netoli pergalės R. Berankis buvo ir akistatoje su Gaeliu Monfilsu (ATP-16). Dubajuje ATP 500 serijos turnyro ketvirtfinalyje lemiamame trečiame sete lietuvis vienu metu pirmavo, tačiau prancūzui pavyko išsikapstyti ir iškovoti dramatišką pergalę.

„Po tokių akistatų didžiausia pergalė – kuo greičiau užmiršti tokias nesėkmes. Atvykus į naują vietą, į naują turnyrą tos kelios dienos nebūna lengvos, po skaudžių pralaimėjimų būna ir bemiegių naktų, tačiau tai natūralus dalykas.

Tokių akimirkų pasitaiko kiekvienam sportininkui. Svarbu padaryti išvadas ir kitą dieną žiūri toliau į priekį, dirbi toliau“, – teigė R. Berankis.

Po kovų Dubajuje R. Berankis pavasarį pradėjo turnyru Indian Velse. Sėkmingai startavęs, bet tempo iki pabaigos neišlaikęs lietuvis ATP 1000 serijos turnyro antrajame rate varžėsi tik antrą kartą karjeroje.

Tokio barjero jam perlipti dar nėra pavykę. Vokietis Jan-Lennardas Struffas (ATP-51) iniciatyvą perėmė antrojo seto pradžioje nusprendęs pasikeisti batraiščius. Tam jis sugaišo apie tris minutes ir išmušė R. Berankį iš ritmo.

J-L. Struffas sugrįžęs laimėjo 4 taškus iš eilės, o įniršęs R. Berankis jam garsiai sušuko „pasikeisk batraiščius“ ir taip pralinksmino į mačą susirinkusius žiūrovus.

„Tokie dalykai tikrai išmuša iš vėžių. Visko pasitaiko, tačiau teisėjai po tokių atvejų atidžiai analizuoja, ar tenisininkui tikrai prireikė priverstinės pauzės.

Kai kas į aikštę pasikviečia gydytoją, vėliau po kovos apklausiamas ir žaidėjas, ir medikas, ar iš tiesų buvo reikalinga ta medicininė pertraukėlė.

Jei paaiškėja, kad tai tebuvo gudrybė siekiant kelių minučių pauzės, už uždarų durų skiriamos baudos.

Atkreipkite dėmesį į Stefanos Tsitipą. Praktiškai kiekviename mače trečiame sete ar pertraukose tarp setų graikas keičiasi batraiščius – juos išvarsto ir vėl susivarsto.

Žaidėjai skundžiasi, rašo raportus. Kiek pamenu, ir rudenį kai žaidžiau prieš jį, graikas taip pat darė tam pauzę“, – apie tenisininkų gudrybes pasakojo R. Berankis.

Jau penktadienį jis išvyksta į „ATP 250“ serijos turnyrą Šveicarijoje, o po to jo lauks prestižinis „Roland Garros“ turnyras Paryžiuje (Prancūzija).

Tai bus vieninteliai suplanuoti turnyrai ant R. Berankiui nepalankios grunto dangos. Net ir turnyrai Pietų Korėjoje buvo pasirinkti dėl to, kad ten vyko vieninteliai turnyrai ant kietos dangos.

„Grunto sezono šiemet labai neakcentavome. Matysime, kaip seksis. Dar prieš keturias dienas žaidžiau ant kietos, todėl visko gali būti. Visada tikiuosi geriausių rezultatų.

Bet aš dar nesitreniravau ant grunto, todėl kažko ypatingo tikėtis nebūtų sąžininga. Ant šios dangos svarbiausia yra ištvermė. Daug ką reiškia gynybinis tenisas. Tai nelabai man palanku. Daug ką sprendžia ir sėkmė, burtai“, – pabrėžė R. Berankis.

Sąlygos Lietuvoje – palankios

R. Berankis nemano, kad Lietuvoje teniso padėtis yra prasta, nors kažkokių jo įpėdinių nesimato.

„Paskutiniai keletą metų buvo sunkūs ne tik man. Lukas Mugevičius dar tik atsistatinėja po traumos ir jis dar gali sugrįžti bei demonstruoti gerą žaidimą. Jaunių nelabai turėjau galimybių stebėti. Kiek šnekėjau su LTF vadovu Ramūnu Grušu, su treneriu Rimvydu Mugevičiumi, tai vaikų Lietuvoje yra.

Ir pakankamai talentingų. Viskas priklausys nuo to, kaip vaikai dirbs. Sąlygos Lietuvoje yra labai geros. Reikia užsispyrimo ir daug darbo“, – teigė R. Berankis.

R. Berankis treniruojasi Janko Tipsarevičiaus akademijoje, taip pat po kelerių metų pertraukos pratęstas bendradarbiavimas su vokiečiu treneriu Dirku Hordorffu. Lietuvis yra patenkintas savo trenerių štabu ir visiškai atsiribojo nuo pirmojo savo trenerio, su kuriuo pasiekė pirmąsias savo pergales.

„Rezultatai yra geri, todėl sekasi puikiai. Viskas labai teigiamai vyksta“, – sakė tenisininkas, pridūręs, kad su savo buvusiu treneriu Remigijumi Balžeku visiškai nepalaiko ryšio.