Svarbiame dvejetų mače Ričardas Berankis ir Laurynas Grigelis po dramatiškos kovos 2:6, 6:4, 7:6 (7:4) įveikė 19-mečio Kennetho Raismos ir 20-mečio Mattiaso Siimaro porą, nors lemiamame sete atsilikinėjo 0:3, 1:4 ir 2:5.

Be to, estams paduodant prie 5:3 rezultatas buvo 30:15 ir svečius nuo pergalės teskyrė du taškai, bet tada jie ėmė klysti, o labiau patyrę lietuviai laimėjo tris taškus iš eilės ir išsigelbėjo.

Tokiu būdu Lietuvos rinktinė užsitikrino galutinę pergalę, nes yra priekyje jau 3:0.

Antrame 2018 metų Daviso taurės antros grupės Europos-Afrikos zonos rate Lietuvos rinktinės balandžio 7-8 dienomis lauks jėgų išbandymas su Suomijos atstovais, kurie 3:2 palaužė Tunisą.

Lemiama Daviso taurės diena: Lietuva – Estija (dvejetai)
Lietuva švenčia gelutinę pergalę – 2:6, 6:4, 7:6 (7:4)!
Labiau patyręs R. Berankio ir L. Grigelio duetas diktavo savo sąlygas – 4:1.
Viskas sprendėsi „tie-breake“, kurį svečiai pradėjo nuo dvigubos klaidos – 1:0.
Dar vienas solidus geimas R. Berankio padavimų metu ir jau lygu – 5:5.
Estams paduodant prie 5:3 rezultatas buvo 30:15 ir juos nuo pergalės teskyrė du taškai, bet lietuviams pavyko laimėti tris taškus iš eilės ir išsigelbėti – 4:5.
Nepasidavusių R. Berankio ir L. Grigelio pastangos vaisių nedavė: estai ryžtingai žygiavo pergalės link – 1:4, 2:5.
Mūsiškiai mėgino iškart atsigriebti ir nervingame geime žengė koja kojon su varžovais (30:30). Visgi užsivedę estai darkart įrodė savo viršų ir vėlesnius, dar nepabudusius šiauliečius galėjo pažadinti K. Raismos riksmas – 0:3.
O R. Berankis su spaudimu nesusitvarkė: lietuviai pralaimėjo geimą sausu rezultatu ir atsidūrė nepavydėtinoje padėtyje – 0:2.
Jo pradžioje buvo juntama įtampa, tačiau estai išlaikė pirmąjį egzaminą – 0:1.
Paduodant L. Grigeliui vienu metu rezultatas buvo 30:30, bet šeimininkai laimėjo kitus du taškus ir viską nukėlė į lemiamą setą – 6:4.
Galingi R. Berankio padavimai padėjo Lietuvos rinktinei atsidurti per geimą nuo laimėto seto – 5:3.
R. Berankis su L. Grigeliui buvo arti to, kad dar sykį nubaustų estus šiems paduodant, bet varžovai išsikapstė ir išliko kokurencingi – 3:2, 4:3.
Visgi palaikomi įsitriukšmavusių tribūnų lietuviai sugebėjo įjungti aukštesnę pavarą ir perimti iniciatyvą – 3:1.
Estai tęsė savo sėkmingą seriją ir prasidėjus antram setui – 0:1.
Mūsiškiai niekaip neįsivažiavo ir pralaimėjo dar vieną geimą paduodant R. Berankiui, o tuo pačiu ir setą – 2:6. Jis tetruko 20 minučių.
Tačiau pasivyti varžovų nesisekė: dvi iš eilės R. Berankio klaidos suteikė svečiams dar vieną šansą, kuriuo jie meistriškai ir pasinaudojo – 1:3. O po kito sausai laimėto geimo Estijos duetas dar labiau pabėgo į priekį – 1:4.
Puikiai susižaidusiems estams iniciatyva priklausė ir toliau: jie triumfavo ir per L. Grigelio padavimų seriją bei staiga tapo bent jau pirmo seto favoritais. Tiesa, trumpam, nes lietuviai čia pat atsakė savo „break'u“ – 1:2.
K. Raismai paduodant Estijos dvejetas užtikrintai laimėjo pirmąjį geimą – 0:1.
Estų gretose – permainų nėra: už šiaudo kabintis mėgins 19-metis Kennethas Raisma ir šeštadienį savo 20-metį minėjęs Mattias Siimaras, kurie labai solidžiai atrodė apšilinėdami prieš dvejetų akistatą. Įdomu, kad abu estai – kairiarankiai.
Nors iš pradžių Lietuvos rinktinės kapitonas Rimvydas Mugevičius buvo nurodęs, kad dvejetų mače žais jo sūnus Lukas ir Laurynas Grigelis, likus valandai iki susitikimo jis visgi nusprendė mesti į kovą Ričardą Berankį.

Po pirmos dienos rezultatu 2:0 pirmavo lietuviai. Pergales šeštadienį iškovojo tiek 26-erių metų Laurynas Grigelis (ATP 279), 7:5, 6:2 pranokęs pirmąją estų raketę 29-erių metų Jurgeną Zoppą (ATP 171), tiek 27-erių metų Ričardas Berankis (ATP 116), po įnirtingos kovos 7:5, 7:6 (7:3) įveikęs 19-metį varžovų talentą Kennethą Raismą (ATP-896).

Tai – jau septintoji lietuvių ir estų tarpusavio dvikova, bet visi iki šiol vykę susitikimai baigėsi Estijos pergalėmis. Tiesa, didžiąją dalį šių pergalių estai iškovojo prieš keliolika metų, kuomet komandų sudėtyse dar nebuvo dabartinių lyderių.

„Pagaliau pirma pergalė prieš estus. Ne 7:0, o 6:1. Progresuojame. Puikios žinios“, – džiaugėsi R. Berankis.

„Estai pradėjo stabiliau už mus, bet vėliau pagerėjo mūsų priėmimai. Trečiame sete nepraradome tikėjimo, kad galime išsikrapštyti ir laimėti. Kai varžovai padarė porą dvigubų klaidų, toks palengvėjimas atėjo, kad net sunku apsakyti. Estų lygis geras, bet nėra tvirtas. Manau, jiems ir ši danga buvo labai dėkinga. Dabar visame pasauyje jos gerokai lėtesnės nei čia“, – pastebėjo Ričardas.

Po sekmadienio pergalės buvo patenkintas ir Laurynas Grigelis.

„Smagu, kad laimėjome. Sunkus mačas. Mes pradėjome lėtokai ir ne taip agresyviai, kaip turėtume. Bet publika mus pastūmėjo“, – tikino jis.

2018 metų sezono Daviso taurės dvikovos pirmą kartą rengiamos pagal naują formatą. Varžybos tęsiasi nebe tris, o tik dvi dienas – šeštadienį ir sekmadienį. Be to, žaidžiama iki dviejų laimėtų setų. Pirmą dvikovos dieną vyksta du vienetų susitikimai, o antrąją – dvejetų susitikimas ir du vienetų mačai (penktasis mačas nežaidžiamas, jei nebeturi įtakos galutiniam rezultatui).

Lietuvos rinktinę sudaro: 27-erių metų Ričardas Berankis (ATP 116), 26-erių metų Laurynas Grigelis (ATP 279), 23-ejų metų Lukas Mugevičius (ATP 1326) ir 14-mečiai Ainius Sabaliauskas (be reitingo) bei 14-metis Pijus Vaitiekūnas (be reitingo). Kapitonas – Rimvydas Mugevičius.

Estijos komanda: 29-erių metų Jurgenas Zoppas (ATP 171), 30-metis Vladimiras Ivanovas (ATP 644), 19-metis Kennethas Raisma (ATP-896) ir 20-metis Mattias Siimaras (ATP 1243). Kapitonas – Ekke Tiddemannas.