Itin atkakliame ir emocijų kupiname mūšyje R. Berankis triumfavo 7:5, 7:6 (7:3) ir išvedė Lietuvą į priekį 2:0.

Šiaulių teniso mokykloje įsibėgėja Europos-Afrikos zonos antros grupės susitikimas tarp Lietuvos ir Estijos teniso rinktinių. Po gražios Lauryno Grigelio pergalės prieš pirmą Estijos raketę Jurgeną Zoppą (ATP 171) į kortą žengė 27-erių metų Ričardas Berankis (ATP 116) ir 19-metis Kennethas Raisma (ATP-896).

Sekmadienį vyksiančiame dvejetų mače turėtų susikauti L. Grigelio ir Luko Mugevičiaus duetas prieš K. Raismos ir Mattiaso Siimaro porą. Tiesa, komandų kapitonai dar turi teisę keisti dvejetų sudėtis.

Tai – jau septintoji lietuvių ir estų tarpusavio dvikova, bet visi iki šiol vykę susitikimai baigėsi Estijos pergalėmis. Tiesa, didžiąją dalį šių pergalių estai iškovojo prieš keliolika metų, kuomet komandų sudėtyse dar nebuvo dabartinių lyderių.

Antrame 2018 metų Daviso taurės antros grupės Europos-Afrikos zonos rate Lietuvos rinktinės lauks susitikimas su Tuniso arba Suomijos atstovais (kol kas ten – 1:1).

Daviso taurė: Berankis – Raisma
R. Berankis triumfavo 7:3 ir iškovojo pergalę 7:5, 7:6 (7:3).
Jį sėkmingiau pradėjo K. Raisma (2:1), bet gerokai labiau patyręs ir tokių akimirkų išgyvenęs R. Berankis atsakė savo spurtu 4:0 ir šovė į priekį – 5:2.
Nepaisant visų išties įspūdį paliekančio esto pastangų, viskas nusikėlė į papildomą geimą „tie-break“ – 6:6.
R. Berankis su juo susitvarkė ir palydėjo emocingu šūksniu „Come on!“ – 5:5.
Devintą geimą K. Raisma atidarė dviem iš eilės „ace'ais“ ir susigrąžino minimalią persvarą – 5:4, taip permesdamas visą spaudimą lietuviui.
Abu tenisininkai stabiliai rinko taškus savo padavimų metu ir šviešlentė tai puikiai atspindėjo – 3:3, 4:4.
R. Berakis tą ir darė: kitą geimą laimėjo sausai ir atstatė pusiausvyrą – 2:2.
Antras setas vėl vyko įnirtingai: jaunasis estas pirmas atlikinėjo padavimus ir pagirtinu žaidimu išlaikė intrigą – 2:1. Lietuvos komanda ir vėl turėjo priekaištų linijų arbitrams – jais skundėsi bokštelio teisėjui iš Turkijos, bet jis į tai niekaip nereagavo bei liepė tęsti mačą.
Bangą pagavęs R. Berankis sėkmingai užbaigė setą: ištraukęs beveik beviltišką kamuolį jis laimėjo sudėtingus taškus prie tinklo ir riaumojo sugniaužęs kumštį – 7:5.
Vis dėlto Ričardas įrodė savo viršų ir, laimėjęs kitus du taškus, pagaliau perlaužė seto eigą savo naudai – 6:5.
Kontroversiškas epizodas užfiksuotas lemiamu vienuolikto geimo metu: K. Raismai paduodant prie 30:40 jis, R. Berankio ir žiūrovų manymu, padarė dvigubą klaidą, bet teisėjai tylėjo ir rezultatas tapo 40:40.
Įsižaidę tenisininkai vienas kitam suteikė vis mažiau šansų savo padavimų metu, tad toliau virė kovas taškas į tašką – 3:3, 4:4, 5:5. 
Ketvirtame geime R. Berankis buvo per plauką nuo nesėkmės (30:40), bet labai laiku atliko neatremiamą padavimą ir išlygino rezultatą – 2:2.
Aukšto kairiarankio varžovo žaidimas ir toliau kėlė Ričardui daug rūpesčių: lietuvio padavimų metu buvo lygu 40:40 ir, nors mūsiškis atsilaikė, estas galingais padavimais vėl grįžo į pirmaujančias pozicijas – 1:2.
Nors pirmame geime R. Berankis turėjo net keturis „breikpointus“, 19-metis Kennethas Raisma (193 cm) visus juos likvidavo ir atsidūrė priekyje – 0:1.
Nežinia, ar užsivedę po pirmos pergalės, ar dėl to, kad Ričardas Berankis čia žengė svarbiausius savo žingsnius į didįjį tenisą, Šiaulių publika jį, pasirodžiusį korte, pasveikino dar šilčiau nei Lauryną Grigelį – plodama ir šaukdama.

2018 metų sezono Daviso taurės dvikovos pirmą kartą rengiamos pagal naują varžybų formatą. Mačai vyks ne tris, o tik dvi dienas – šeštadienį ir sekmadienį. Be to, jie žaidžiami iki dviejų laimėtų setų. Pirmą dvikovos dieną vyks du vienetų susitikimai, o antrąją – dvejetų susitikimas ir du vienetų mačai (penktasis mačas nebus žaidžiamas, jei tai neturės įtakos galutiniam rezultatui).

Lietuvos rinktinę sudaro: 27-erių metų Ričardas Berankis (ATP 116), 26-erių metų Laurynas Grigelis (ATP 279), 23-ejų metų Lukas Mugevičius (ATP 1326) ir 14-mečiai Ainius Sabaliauskas (be reitingo) bei 14-metis Pijus Vaitiekūnas (be reitingo). Kapitonas – Rimvydas Mugevičius.

Estijos komanda: 29-erių metų Jurgenas Zoppas (ATP 171), 30-metis Vladimiras Ivanovas (ATP 644), 19-metis Kennethas Raisma (ATP-896) ir 20-metis Mattias Siimaras (ATP 1243). Kapitonas – Ekke Tiddemannas.

Kodėl varžybos vyksta Šiauliuose?

Lietuvos teniso sąjungos prezidentas (LTS) Ramūnas Grušas tikina, kad toks varžybas organizuojančios LTS pasirinkimas nėra atsitiktinis - Šiaulius iki šiol galima vadinti Lietuvos teniso sostine.

Per paskutinį dešimtmetį Šiaulių teniso mokykla pasikeitė neatpažįstamai. Prieš 7-erius metus čia buvo paklota šiuolaikiška hard tipo danga, kainavusi daugiau nei 100 tūkst. eurų. Vėliau 50 tūkst. eurų buvo investuota į modernią apšvietimo sistemą, o tikrąja to žodžio prasme kiauro stogo renovacija kainavo 225 tūkst. eurų.

Dar maždaug 400 tūkst. eurų Šiaulių teniso mokyklai kasmet skiriama bazės išlaikymui ir jaunųjų tenisininkų ugdymo programoms.

„Nesu tikras, ar šiandien turėtumėme tokį tenisininką kaip Ričardas Berankis, jei Šiauliuose nebūtų veikusi ši teniso mokykla. Juk Ričardas persikėlė gyventi ir treniruotis į Šiaulius, kai jam buvo trylika ar keturiolika metų. Šiaulių teniso mokykla buvo vienintelė vieta, kurioje jis galėjo siekti savo svajonės – tapti profesionaliu tenisininku. Čia nemažai laiko yra praleidę ir kiti Lietuvos rinktinės nariai. Gal todėl komanda šiame mieste jaučiasi kaip antruose namuose“, – sako R. Grušas.