Ją pirmajame turnyro rate nugalėjo vardinį kvietimą į varžybas gavusi Rusijos tenisininkė Marija Šarapova, kuri „Didžiojo kirčio“ turnyre žaidė daugiau nei po metų pertraukos – sportininkė buvo diskvalifikuota dėl dopingo vartojimo.
Pergalę 30-metė rusė, šiuo metu planetos reitinge užimanti 146-ąją vietą, iškovojo po 2 val. 46 min. trukusios kovos – 6:4, 4:6, 6:3.
„Man tai buvo išskirtinis vakaras. Aš seniai nežaidžiau tokio rango turnyruose, todėl labai jaudinausi. Kol kas tai yra viskas, ką galiu pasakyti“, – iš karto po pergalės interviu korte davė 2006-ųjų „US Open“ turnyro laimėtoja.
Maria's reaction ❤️ The crowd's reaction ❤️ #USOpen pic.twitter.com/mpl6BFN2Jn— Team Sharapova (@team_sharapova) August 29, 2017
Įdomu tai, kad M. Šarapova ir S. Halep tarpusavyje kovojo 7-ąjį kartą ir rusė laimėjo visas tarpusavio dvikovas.
Kitame etape M. Šarapova žais su 24-erių metų vengre Timea Babos, kuri planetos reitinge užima 35-ąją vietą.
Pirmojo rato barjerą įveikė ispanė Garbine Muguruza (23), danė Caroline Wozniacki (5), amerikietė Venus Williams (9) ir slovakė Dominika Cibulkova (10).
27-erių metų latvė Anastasija Sevastova (17) pirmajame rate 7:5, 6:1 nugalėjo 22-ejų metų vokietę Cariną Witthoeft (65) ir antrajame rate žais su 23-ejų metų ukrainiete Katerina Kozlova (118).
Vyrų vienetų varžybų pirmajame rate 28-erių metų latvis Ernestas Gulbis (255) 6:4, 6:7 (3-7), 6:2, 7:5 įveikė 27-erių metų italą Alessandro Giannessi (91). Latvijos tenisininkas antrajame rate susitiks su 31-erių metų Pietų Afrikos Respublikos (PAR) atstovu Kevinu Andersonu (32).
Į antrąjį ratą pateko ir vokietis Alexanderis Zverev, 6) bei kroatas Marinas Čiličius (7). Jis pirmadienį 6:4, 6:3, 3:6, 6:3 nugalėjo 26-erių metų amerikietį Tennysą Sandgreną (105).
„US Open“ turnyro prizų fondą sudaro 50,4 mln. JAV dolerių.
Pirmadienį vykusių vienetų susitikimų rezultatai.
Moterys. I ratas.
Marija Šarapova (Rusija) - Simona Halep (Rumunija, 2) 6:4, 4:6, 6:3
Garbine Muguruza (Ispanija, 3) - Varvara Lepčenko (JAV) 6:0, 6:3
Caroline Wozniacki (Danija, 5) - Mihaela Buzarnescu (Rumunija) 6:1, 7:5
Aleksandra Krunič (Serbija) - Johanna Konta (Didžioji Britanija, 7) 4:6, 6:3, 6:4
Venus Williams (JAV, 9) - Viktoria Kuzmova (Slovakija) 6:3, 3:6, 6:2
Dominika Cibulkova (Slovakija, 11) - Jana Čepelova (Slovakija) 6:7 (5-7), 6:3, 6:2
Petra Kvitova (Čekija, 13) - Jelena Jankovič (Serbija) 7:5, 7:5
Anastasija Sevastova (Latvija, 16) - Carina Witthoeft (Vokietija) 7:5, 6:1
Caroline Garcia (Prancūzija, 18) - Tereza Martincova (Čekija) 6:0, 6:1
Ashleigh Barty (Australija) - Ana Konjuh (Kroatija, 21) 4:6, 6:0, 6:1
Peng Shuai (Kinija, 22) - Amandine Hesse (Prancūzija) 6:4, 6:1
Maria Sakkari (Graikija) - Kiki Bertens (Olandija, 24) 6:3, 6:4
Mirjana Lučič-Baroni (Kroatija, 29) - Monica Puig (Puerto Rikas) 6:4, 6:7 (4-7), 7:6 (7-4)
Julia Goerges (Vokietija, 30) - Annika Beck (Vokietija) 6:1, 6:0
Magdalena Rybarikova (Slovakija, 31) - Camila Giorgi (Italija) 6:3, 6:4
Sofia Kenin (JAV) - Lauren Davis (JAV, 32) 7:5, 7:5
Sloane Stephens (JAV) - Roberta Vinci (Italija) 7:5, 6:1
Kristyna Pliškova (Čekija) - Misa Eguchi (Japonija) 6:2, 6:2
Zheng Saisai (Kinija) - Alison Van Uytvanck (Belgija) 6:4, 3:6, 6:1
Duan Ying-Ying (Kinija) - Claire Liu (JAV) 7:6 (10-8), 7:6 (7-3)
Oceane Dodin (Prancūzija) - Pauline Parmentier (Prancūzija) 3:6, 6:0, 7:6 (8-6)
Jekaterina Makarova (Rusija) - Mona Barthel (Vokietija) 6:2, 6:1
Alize Cornet (Prancūzija) - Heather Watson (Didžioji Britanija) 6:4, 6:4
Sachia Vickery (JAV) - Natalija Vichlianceva (Rusija) 4:6, 6:4, 6:1
Aleksandra Sasnovič (Baltarusija) - Julia Boserup (JAV) 6:2, 6:2
Carla Suarez Navarro (Ispanija) - Ipek Soylu (Turkija) 6:4, 6:2
Arina Rodionova (Australija) - Richel Hogenkamp (Olandija) 7:5, 7:5
Ajla Tomljanovič (Australija) - Johanna Larsson (Švedija) 7:5, 6:4
Katerina Kozlova (Ukraina) - Irina-Camelia Begu (Rumunija) 6:2, 7:6 (9-7)
Donna Vekič (Kroatija) - Beatriz Haddad Maia (Brazilija) 6:2, 6:1
Jekaterina Aleksandrova (Rusija) - Anna Zaja (Vokietija) 6:2, 6:3
Timea Babos (Vengrija) - Viktorija Golubič (Šveicarija) 7:5, 5:7, 7:5.
Vyrai. I ratas.
Alexander Zverev (Vokietija, 4) - Darian King (Barbadosas) 7:6 (11-9), 7:5, 6:4
Marin Čilič (Kroatija, 5) - Tennys Sandgren (JAV) 6:4, 6:3, 3:6, 6:3
Jo-Wilfried Tsonga (Prancūzija, 8) - Marius Copil (Rumunija) 6:3, 6:3, 6:4
John Isner (JAV, 10) - Pierre-Hugues Herbert (Prancūzija) 6:1, 6:3, 4:6, 6:3
Pablo Carreno Busta (Ispanija, 12) - Evan King (JAV) 6:3, 6:2, 7:6 (7-5)
Jordan Thompson (Australija) - Jack Sock (JAV, 13) 6:2, 7:6 (14-12), 1:6, 5:7, 6:4
Lucas Pouille (Prancūzija, 16) - Ruben Bemelmans (Belgija) 6:3, 6:4, 6:4
Sam Querrey (JAV, 17) - Gilles Simon (Prancūzija) 6:4, 6:3, 6:4
Gilles Muller (Liuksemburgas, 19) - Bernard Tomič (Australija) 3:6, 6:3, 6:4, 6:4
Albert Ramos-Vinolas (Ispanija, 20) - Denis Istomin (Uzbekistanas) 4:6, 7:6 (7-4), 7:5, 6:7 (3-7), 7:5
Michail Kukuškin (Kazachstanas) - David Ferrer (Ispanija, 21) 4:6, 6:3, 6:2, 6:1
Mischa Zverev (Vokietija, 23) - Thai-Son Kwiatkowski (JAV) 7:6 (7-5), 4:6, 4:6, 7:5, 6:3
Kevin Anderson (PAR, 28) - J. C. Aragone (JAV) 6:3, 6:3, 6:1
Diego Schwartzman (Argentina, 29) - Carlos Berlocq (Argentina) 6:2, 6:1, 6:3
Kyle Edmund (Didžioji Britanija) - Robin Haase (Olandija, 32) 6:3, 7:5, 6:3
Steve Johnson (JAV) - Nicolas Almagro (Ispanija) 6:4, 7:6 (7-2), 7:6 (7-5)
Janko Tipsarevič (Serbija) - Thanasi Kokkinakis (Australija) 6:7 (5-7), 3:6, 6:1, 7:6 (7-2), 6:3
Hyeon Chung (Pietų Korėja) - Horacio Zeballos (Argentina) 3:6, 7:6 (10-8), 6:4, 6:3
Yen-Hsun Lu (Taivanas) - Karen Chačanov (Rusija, 25) 4:6, 6:2, 6:3, 6:3
Radu Albot (Moldova) - Ernesto Escobedo (JAV) 7:5, 4:6, 6:2, 6:4
Jared Donaldson (JAV) - Nikoloz Basilašvili (Gruzija) 6:0, 4:6, 6:3, 7:6 (8-6)
Benoit Paire (Prancūzija) - Lukaš Lacko (Slovakija) 6:3, 6:2, 7:6 (7-5)
Dudi Sela (Izraelis) - Christopher Eubanks (JAV) 6:2, 6:4, 6:2
Borna Čorič (Kroatija) - Jiri Vesely (Čekija) 7:6 (7-5), 7:6 (7-2), 6:2
Denis Šapovalov (Kanada) - Daniil Medvedev (Rusija) 7:5, 6:1, 6:2
Ernests Gulbis (Latvija) - Alessandro Giannessi (Italija) 6:4, 6:7 (3-7), 6:2, 7:5
Nicolas Mahut (Prancūzija) - Marton Fucsovics (Vengrija) 6:3, 2:6, 6:4, 2:6, 7:6 (7-3)
Florian Mayer (Vokietija) - Rogerio Dutra Silva (Brazilija) 7:5, 0:6, 6:3, 6:4
Cameron Norrie (Didžioji Britanija) - Dmitrij Tursunov (Rusija) 7:6 (9-7), 6:1 - rusas pasitraukė iš kovos
Thomas Fabbiano (Italija) - John-Patrick Smith (Australija) 7:6 (7-5), 6:4, 3:6, 7:6 (7-4)
Jevgenij Donskoj (Rusija) - Andreas Haider-Maurer (Austrija) 7:6 (7-3), 5:1 - austras pasitraukė iš kovos
Paolo Lorenzi (Italija) - Joao Sousa (Portugalija) 4:6, 6:3, 7:6 (7-4), 6:2.