196-ą vietą pasaulio reitinge užimančio lietuvio priešininkas buvo 33-ejų metų Steve'as Darcis, kuris yra 61-a planetos raketė. Belgas triskart žaidė su lietuviu „Challenger“ turnyruose ir visus susitikimus laimėjo.

Lietuvis buvo pranašesnis pirmame ir trečiame sete, o jo varžovas - antrame ir ketvirtame. Lemiamą penktą setą tenisininkai pradėjo lygiai, tačiau belgas sugebėjo laimėti R. Berankio padavimą ir išsiveržė į priekį 4:2. Atsigriebti lietuviui jau nepavyko.

Rezultatas: Ričardas Berankis (Lietuva, ATP-196) – Steve'as Darcis (Belgija, ATP-61) – 2:3 (6:4, 3:6, 6:2, 4:6, 3:6).

R. Berankis pagrindinėse Vimbldono turnyro varžybose dalyvauja penktą kartą. 2013 ir 2016 metais lietuvis pralaimėjo pirmame rate, o 2010 ir 2015 metais pateko į antrą ratą.

Pagrindiniame Vimbldono turnyre S. Darcis dalyvavo penkis kartus. Du kartus pavyko pasiekti antrą ratą. 2007 ir 2008 metais jis laimėjo du ATP turnyrus.

S. Darcis antrame ture žais su 35-erių metų ispanu Davidu Ferreru (ATP-39). Pastarasis antradienį 6:3, 4:6, 5:7, 6:2 nugalėjo 22-ą pagal skirstymą Vimbldone 31-erių metų prancūzą Richard'ą Gasquet (ATP-27).

Vimbldono turnyro prizų fondą sudaro 31,6 mln. svarų sterlingų.

Antradienį vykusių vienetų susitikimų rezultatai.

Moterys. I ratas.

Angelique Kerber (Vokietija, 1) - Irina Falconi (JAV) 6:4, 6:4

Karolina Pliškova (Čekija, 3) - Jevgenija Rodina (Rusija) 6:1, 6:4

Caroline Wozniacki (Danija, 5) - Timea Babos (Vengrija) 6:4, 4:6, 6:1

Svetlana Kuznecova (Rusija, 7) - Ons Jabeur (Tunisas) 6:3, 6:2

Agnieszka Radwanska (Lenkija, 9) - Jelena Jankovič (Serbija) 7:6 (7-3), 6:0

Kristina Mladenovič (Prancūzija, 12) - Pauline Parmentier (Prancūzija) 6:1, 6:3

Garbine Muguruza (Ispanija, 14) - Jekaterina Aleksandrova (Rusija) 6:2, 6:4

Arina Rodionova (Australija) - Anastasija Pavliučenkova (Rusija, 16) 3:6, 7:6 (8-6), 9:7

Timea Bacsinszky (Šveicarija, 19) - Monica Puig (Puerto Rikas) 6:1, 3:6, 6:0

Petra Martič (Kroatija) - Darja Gavrilova (Australija, 20) 6:4, 2:6, 10:8

Sorana Cirstea (Rumunija) - Kiki Bertens (Olandija, 23) 7:6 (7-4), 7:5

Coco Vandeweghe (JAV, 24) - Mona Barthel (Vokietija) 7:5, 6:2

Varvara Lepčenko (JAV) - Lauren Davis (JAV, 28) 6:4, 7:5

Darja Kasatkina (Rusija, 29) - Saisai Zheng (Kinija) 6:2, 6:4

Viktorija Golubič (Šveicarija) - Shuai Zhang (Kinija, 30) 6:3, 6:7 (2-7), 6:1

Lucie Šafarova (Čekija, 32) - Oceane Dodin (Prancūzija) 6:2, 6:2

Christina McHale (JAV) - Katie Boulter (Didžioji Britanija) 3:6, 7:5, 6:3

Zarina Dijas (Kazachstanas) - Xinyun Han (Kinija) 6:3, 6:4

Shelby Rogers (JAV) - Julia Boserup (JAV) 6:3, 4:6, 6:3

Tatjana Maria (Vokietija) - Anastasija Potapova (Rusija) 6:3, 2:2 - rusė pasitraukė iš kovos

Tsvetana Pironkova (Bulgarija) - Sara Errani (Italija) 6:1, 6:4

Jekaterina Makarova (Rusija) - Alison Van Uytvanck (Belgija) 6:3, 6:1

Denisa Allertova (Čekija) - Risa Ozaki (Japonija) 7:6 (7-5), 2:6, 6:3

Polona Hercog (Slovėnija) - Annika Beck (Vokietija) 6:2, 6:1

Lesia Curenko (Ukraina) - Julia Goerges (Vokietija) 6:7 (5-7), 7:6 (10-8), 6:4

Yanina Wickmayer (Belgija) - Katerina Bondarenko (Ukraina) 6:2, 7:5

Kristina Kučova (Slovakija) - Bianca Andreescu (Kanada) 6:4, 6:3

Bethanie Mattek-Sands (JAV) - Magda Linette (Lenkija) 1:6, 6:2, 6:3

Alison Riske (JAV) - Sloane Stephens (JAV) 6:2, 7:5

Magdalena Rybarikova (Slovakija) - Monica Niculescu (Rumunija) 6:4, 6:1

Kirsten Flipkens (Belgija) - Misaki Doi (Japonija) 6:4, 6:3

Anett Kontaveit (Estija) - Lara Arruabarrena (Ispanija) 6:2, 6:4.

Vyrai. I ratas.

Novak Djokovič (Serbija, 2) - Martin Kližan (Slovakija) 6:3, 2:0 - slovakas pasitraukė iš kovos

Roger Federer (Šveicarija, 3) - Aleksandr Dolgopolov (Ukraina) 6:3, 3:0 - ukrainietis pasitraukė iš kovos

Miloš Raonič (Kanada, 6) - Jan-Lennard Struff (Vokietija) 7:6 (7-5), 6:2, 7:6 (7-4)

Dominic Thiem (Austrija, 8) - Vašek Pospišil (Kanada) 6:4, 6:4, 6:3

Alexander Zverev (Vokietija, 10) - Jevgenij Donskoj (Rusija) 6:4, 7:6 (7-3), 6:3

Tomaš Berdych (Čekija, 11) - Jeremy Chardy (Prancūzija) 6:3, 3:6, 7:6 (7-4), 6:4

Grigor Dimitrov (Bulgarija, 13) - Diego Schwartzman (Argentina) 7:6 (7-4), 6:2, 6:2

Gael Monfils (Prancūzija, 15) - Daniel Brands (Vokietija) 6:3, 7:5, 6:4

Jack Sock (JAV, 17) - Christian Garin (Čilė) 6:3, 4:6, 7:6 (7-4), 6:3

Adrian Mannarino (Prancūzija) - Feliciano Lopez (Ispanija, 19) 5:7, 6:1, 6:1, 4:3 - ispanas pasitraukė iš kovos

David Ferrer (Ispanija) - Richard Gasquet (Prancūzija, 22) 6:3, 6:4, 5:7, 6:2

John Isner (JAV, 23) - Taylor Fritz (JAV) 6:4, 7:6 (7-3), 6:3

Albert Ramos-Vinolas (Ispanija, 25) - Jordan Thompson (Australija) 6:4, 6:4, 7:6 (7-4)

Mischa Zverev (Vokietija, 27) - Bernard Tomič (Australija) 6:4, 6:3, 6:4

Juan Martin Del Potro (Argentina, 29) - Thanasi Kokkinakis (Australija) 6:3, 3:6, 7:6 (7-2), 6:4

Kyle Edmund (Didžioji Britanija) - Alexander Ward (Didžioji Britanija) 4:6, 6:3, 6:2, 6:1

Marcos Baghdatis (Kipras) - James Ward (Didžioji Britanija) 6:4, 6:4, 6:3

Michail Južny (Rusija) - Nicolas Mahut (Prancūzija) 6:2, 7:5, 6:4

Dusan Lajovič (Serbija) - Stefanos Tsitsipas (Graikija) 6:4, 6:4, 6:4

Michail Kukuškin (Kazachstanas) - Taro Daniel (Japonija) 4:6, 6:4, 7:6 (7-4), 6:2

Frances Tiafoe (JAV) - Robin Haase (Olandija) 6:3, 3:6, 7:6 (7-5), 7:5

Steve Darcis (Belgija) - Ričardas Berankis (Lietuva) 4:6, 6:3, 2:6, 6:4, 6:3

Jared Donaldson (JAV) - Janko Tipsarevič (Serbija) 5:0 - serbas pasitraukė iš kovos

Adam Pavlašek (Čekija) - Ernesto Escobedo (JAV) 6:7 (7-9), 6:1, 6:3, 6:1

Radu Albot (Moldova) - Facundo Bagnis (Argentina) 4:6, 6:4, 7:6 (11-9), 7:6 (7-3)

Ryan Harrison (JAV) - Borna Čorič (Kroatija) 7:6 (7-4), 6:4, 7:6 (8-6)

Dudi Sela (Izraelis) - Marcel Granollers (Ispanija) 4:6, 6:3, 1:6, 6:2, 6:1

Andrei Rubliov (Rusija) - Stefano Travaglia (Italija) 6:7 (3-7), 6:3, 7:5, 1:6, 7:5

Sebastian Ofner (Austrija) - Thomaz Bellucci (Brazilija) 6:2, 6:3, 6:2

Yuichi Sugita (Japonija) - Brydan Klein (Didžioji Britanija) 7:6 (7-5), 6:3, 6:0

Ernests Gulbis (Latvija) - Victor Estrella Burgos (Dominikos Respublika) 6:1, 6:1, 6:2

Gilles Simon (Prancūzija) - Nicolas Jarry (Čilė) 7:6 (7-4), 6:3, 6:3.