Čempionatų turą praėjusią savaitę pradėjo stipriausi Lietuvos aštuoniolikmečiai ir šešiolikmečiai tenisininkai.

Vilniuje žaidusių aštuoniolikmečių vaikinų vienetų varžybose triumfavo Šiaulių teniso mokyklos auklėtinis Tomas Vaišė, finale 2:6 6:4 6:3 nugalėjęs savo treniruočių partnerį Gvidą Motuzą. Trečias liko vilnietis Emilis Rusakevičius, mažajame finale 4:6 6:3 6:3 įveikęs Feliksą Sakalauską.

Merginų U18 varžybose pirmas tris vietas užėmė Vilniaus teniso akademijos auklėtinės. Čempione tapo turnyro favoritė Paulina Bakaitė, kuri lemiamame varžybų mače įveikė Gerdą Zykutę. Trečią vietą iškovojo palangiškė Emilija Kravtaitė, mače dėl trečios vietos 6:2 6:1 įveikusi vilnietę Gabiją Druteikaitę.

Šiauliuose vykusio keturiolikmečių čempionato nugalėtojais tapo Šiaulių teniso mokyklos auklėtinis Matas Vasiliauskas ir Kauno „Žalgirio vaikų teniso akademijos“ tenisininkė Viktorija Banaitytė. Sidabro ir bronzos medaliai atitinkamai atiteko Juliui Adomavičiui, Valerijai Kravčiuk, Edvinui Grigaičiui ir Adelinai Norvaišytei.

Lietuvos teniso sąjungos prezidentas Ramūnas Grušas sako, kad nors Lietuvos teniso čempionatuose nepavyksta išvysti pačių pajėgiausių Lietuvos tenisininkų, šios varžybos yra puiki proga tarpusavio santykius išsiaiškinti artimiausiam įvairių Lietuvos teniso rinktinių rezervui.

„Mums, tenisininkams, jų treneriams šioms varžyboms svarbios, nes jose sportininkai kovoja dėl vietų įvairių amžiaus grupių Lietuvos rinktinėse. Štai kito mėnesio pabaigoje vyks Europos teniso asociacijos (Tennis Europe) rengiami U14, U16 ir U18 Europos čempionatai. Ir Vilniuje, ir Šiauliuose vykusių ir šiuo metu vykstančių varžybų rezultatai didžia dalimi lems mūsų rinktinių sudėtis“, - sako R. Grušas.

Lietuvos teniso čempionatų turą baigs liepos 4-ą dieną Ąžuolyno teniso aikštyne Kaune startuosiantis Lietuvos suaugusiųjų čempionatas. Šių varžybų vienetų ir dvejetų turnyrų nugalėtojams atiteks vardiniai kvietimai į liepos pabaigoje Vilniuje vyksiančio ITF „Futures“ serijos turnyro - Prezidento taurės - pagrindines varžybas.