Į finalą patekęs L. Mugevičius iškovojo 10 ATP reitingo taškų ir 848 JAV dolerių čekį. Tuo tarpu turnyro nugalėtojui atiteko 18 ATP taškų ir 1440 dolerių.

Mačo eiga:

Pirmasis padavimo teisę turėjo svečias iš Moldovos. Tuo pasinaudojęs M. Dubarenka nesunkiai laimėjo pirmą geimą (0:1). Netrukus jis laimėjo ir lietuvio padavimų seriją bei padvigubino persvarą (0:2). L. Mugevičiui ir toliau sunkiai sekėsi pranokti ATP reitinge net 517 pozicijų aukščiau esantį varžovą (0:5). Šeštame geime kamuoliuką padavęs lietuvis, pirmaudamas 40:30, atliko galingą neatremiamą smūgį ir iškovojo pirmą tašką (1:5). Tačiau trečiai Lietuvos teniso raketei stebuklo sukurti nepavyko ir jis pralaimėjo pirmą setą – 1:6.

Antrą setą L. Mugevičius pradėjo savų padavimų serija. Lietuvis atliko 0:40, bet atliko tris tikslius smūgius iš eilės ir išsiveržė į priekį. Vis tik taško iškovoti nepavyko (0:1). Antro geimo pradžioje gražiu epizodu pasižymėjęs L. Mugevičius sulaukė ne tik žiūrovų, bet ir varžovo aplodismentų. Tačiau po to sekė keturi tikslūs M. Dubarenkos smūgiai (0:2). Kamuoliuką padavęs L. Mugevičius „sausai“ laimėjo geimą ir sušvelnino atsilikimą (1:2). Nors lietuvis pralaimėjo du iš eilės geimus, tačiau netrukus atliko pirmą „break'ą“ (2:4). Mūsiškis laimėjo ir savo padavimų serijos metu bei dar labiau priartėjo prie moldavo (3:4). Abu tenisininkai apsikeitė sėkmingais padavimais (4:5). Nors dešimtą geimą L. Mugevičius pradėjo pirmaudamas 30:0, jam teko pripažinti varžovo pranašumą ir antrame sete – 4:6.

Kelyje finalo link Lietuvos tenisininkas 6:2, 6:1 nugalėjo tarptautiniame reitinge neskirstytą Estijos sportininką Markusą Kernerį, aštuntfinalyje lietuvis tokiu pat rezultatu įveikė ukrainietį Maratą Deviatjarovą (ATP–638), ketvirtfinalyje po atkaklios kovos 6:3 5:7 7:6 (7:4) buvo palaužtas L. Mugevičiaus rusas Ronaldas Slobodčikovas (ATP-835), o pusfinalyje 6:4, 7:6 (7:5) palaužė trečios turnyro raketės 23-ejų prancūzo Francois-Arthuro Vibert'o (ATP–716) pasipriešinimą.

Penktadienį L. Mugevičius poroje su R. Slobodčikovu dar žaidė ir nukeltą dvejetų varžybų pusfinalį, bet 5:7, 1:6 pralaimėjo ukrainiečiui Maratui Deviatjarovui ir prancūzui Jerome Inzerillo.

Ukrainos ir JAV atstovai dvejetų finale 6:4, 6:7 (2:7), 8:10 pralaimėjo jau minėtam M. Dubarenkai iš Moldovos ir amerikiečiui Peteriui Kobeltui.

***

Iš vienetų turnyro antrame etape pasitraukė 20-metis Julius Tverijonas (ATP-1144), o kiti ATP reitingo neturėję 19-metis Augustas Radžiukynas, 22-ejų metų Dovydas Šakinis, 18-metis Mantas Bugailiškis ir 21-erių Aleksas Tverijonas neįveikė pirmų savo varžovų.

Dvejetų varžybas aštuntfinalyje baigė D. Šakinio ir J. Tverijono bei Simo Malakausko ir Kasparo Žemaitėlio poros, o Jono Stropo ir Lauryno Adomavičiaus bei M. Bugailiškio ir A. Tverijono duetai pasitraukė jau po pirmo etapo.

***

Prezidento taurė – vienintelis Tarptautinės teniso federacijos (ITF) profesionalų teniso turnyras Lietuvoje. Pirmą kartą sporto renginys Lietuvos Prezidento taurei laimėti įvyko dar tarpukario Lietuvoje – tuometinio prezidento Antano Smetonos iniciatyva. Lietuvai atkūrus nepriklausomybę, varžybos tapo tradicinėmis, o į ITF kalendorių Prezidento taurė įtraukta 1998-ais.

Kasmet į turnyrą atvyksta tenisininkų iš daugiau nei 20 pasaulio valstybių. Jie varžosi dėl ATP reitingo taškų bei 10 tūkst. JAV dolerių prizinio fondo. Praėjusiais metais Prezidento taurę į viršų kėlė Laurynas Grigelis, o šiemet jo pasiekimą stengsis pakartoti jaunasis L. Mugevičius. Tuo metu kitas lietuvis Rolandas Muraška čempionu yra tapęs net keturis metus iš eilės – 1997, 1998, 1999 ir 2000-ais.