Ketvirtfinalyje lietuvio varžovu bus aštunta turnyro raketė iš Rusijos 20-metis Ronaldas Slobodčikovas (ATP-835), 4:6, 6:4, 6:1 eliminavęs 23-ejų italą Giorgio Portaluri (ATP-1015).

Dėl vietos tarp 8 geriausių turnyro žaidėjų trečiadienį kovojo ir 20-metis Julius Tverijonas (ATP-1144), kuris žaidė prieš metais jaunesnį prancūzą Maxime'ą Hamou (ATP-694). Prancūzas, kuris yra šešta varžybų raketė, nugalėjo mūsiškį 6:1, 6:2.

Dvejetų varžybų ketvirtfinalyje savo jėgas išbandė Simo Malakausko ir Kasparo Žemaitėlio duetas, kovojęs prieš moldavo Maksimo Dubarenco ir amerikiečio Peterio Kobelto porą. Lietuviai pralaimėjo 1:6, 4:6.

Dovydas Šakinis ir J. Tverijonas trečiadienį susitiko su L. Mugevičiaus ir ruso R. Slobodčikovo duetu ir pralaimėjo priešininkams po dviejų setų kovos 4:6, 2:6.

Iš vienetų varžybų jau po pirmo etapo pasitraukė ATP reitingo neturėję 19-metis Augustas Radžiukynas, 22-ejų metų Dovydas Šakinis, 18-metis Mantas Bugailiškis ir 21-erių Aleksas Tverijonas.

Dvejetų varžybas po pirmo etapo jau baigė Jono Stropo ir Lauryno Adomavičiaus bei M. Bugailiškio ir A. Tverijono duetai.

Ketvirtadienį 13.00 numatytas L. Mugevičiaus ir R. Slobodčikovo ketvirtfinalio mačas, o 16.45 val. L. Mugevičius ir R. Slobodčikovas kausis dvejetų turnyro pusfinalyje prieš M. Deviatiarovą ir J. Inzerillo.

***

Prezidento taurė – vienintelis Tarptautinės teniso federacijos (ITF) profesionalų teniso turnyras Lietuvoje. Pirmą kartą sporto renginys Lietuvos Prezidento taurei laimėti įvyko dar tarpukario Lietuvoje – tuometinio prezidento Antano Smetonos iniciatyva. Lietuvai atkūrus nepriklausomybę, varžybos tapo tradicinėmis, o į ITF kalendorių Prezidento taurė įtraukta 1998-ais.

Kasmet į turnyrą atvyksta tenisininkų iš daugiau nei 20 pasaulio valstybių. Jie varžosi dėl ATP reitingo taškų bei 10 tūkst. JAV dolerių prizinio fondo. Praėjusiais metais Prezidento taurę į viršų kėlė Laurynas Grigelis, o šiemet jo pasiekimą stengsis pakartoti jaunasis L. Mugevičius. Tuo metu kitas lietuvis Rolandas Muraška čempionu yra tapęs net keturis metus iš eilės – 1997, 1998, 1999 ir 2000-ais.