Šeštadienį tenisininkai pradėjo Prezidento taurės turnyro kvalifikacinės varžybas, o nugalėtojas paaiškės po savaitės – rugpjūčio 2-ąją.

Sėkmingai pasirodymą atrankoje pradėjo Martynas Jurkonis, Kasparas Žemaitėlis, Laurynas Adomavičius ir Robertas Vrzesinskis. M. Jurkonis 6:0, 6:4 nepaliko vilčių ispanui Gerardui Junyentui, K. Žemaitėlis 6:2, 6:4 įveikė Šveicarijos atstovą Maxime'ą de Montfalconą, L. Adomavičius 6:4, 6:3 privertė kapituliuoti rusą Nikitą Chubkovą, o R. Vrzesinskis 6:4, 6:2 nugalėjo kitą Rusijos tenisininką Antoną Svistunovą.

Patekę į pagrindines varžybas lietuviai prisijungtų prie jau ten esančių Luko Mugevičiaus, Dovydo Šakinio, Juliaus Tverijono ir Manto Bugailiškio.

Savo varžovams pralaimėję Jonas Stropus, Mantas Gricius, Almantas Oželis, Simas Malakauskas, Augustas Radžiukynas, Jokūbas Žadeikis bei Lukas Žvikas baigė pasirodymą atrankoje.

Prezidento taurė – vienintelis Tarptautinės teniso federacijos (ITF) profesionalų teniso turnyras Lietuvoje. Pirmą kartą sporto renginys Lietuvos Prezidento taurei laimėti įvyko dar tarpukario Lietuvoje – tuometinio prezidento Antano Smetonos iniciatyva. Lietuvai atkūrus nepriklausomybę, varžybos tapo tradicinėmis, o į ITF kalendorių Prezidento taurė įtraukta 1998-aisiais.

Kasmet į turnyrą atvyksta tenisininkų iš daugiau nei 20 pasaulio valstybių. Jie varžosi dėl ATP reitingo taškų bei 10 tūkst. JAV dolerių prizų fondo.

Praėjusiais metais Prezidento taurę į viršų kėlė Laurynas Grigelis, o šiemet jo pasiekimą stengsis pakartoti jaunasis Lukas Mugevičius.

Kitas lietuvis Rolandas Muraška šį turnyrą laimėjo net keturis metus iš eilės – 1997, 1998, 1999 ir 2000-aisiais.

Nepaprastoji Vito Gerulaičio istorija

Vos 40-ties pasaulį palikęs lietuvių kilmės atletas į teniso istoriją visiems laikams įėjo kaip vienas charizmatiškiausių žaidėjų. Kortuose varžovus jis įveikdavo greičiu, tikslumu ir staigumu, o už jų ribų vyras grojo roko grupėje, vairavo nostalgiškus laikus menančius „Rolls Royce“ ir „Lamborghini“ automobilius.

Per ketverius metus V. Gerulaitis sugebėjo patekti net į tris „Didžiojo kirčio“ serijos turnyrų finalus. 1977-aisiais lietuviškų šaknų turintis amerikietis tapo Australijos atvirojo čempionato nugalėtoju, po dviejų metų pateko į Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) atvirojo čempionato finalą. Įspūdingą formą V. Gerulaitis demonstravo ir 1980 m., kai nukeliavo iki finalo Prancūzijoje. Be to, 1977 ir 1978 m jis žaidė Vimbldono teniso turnyro pusfinalyje, o 1975-aisiais laimėjo šio prestižinio turnyro dvejetų varžybas.

1979 m. atstovaudamas JAV rinktinei V. Gerulaitis savo trofėjų kolekciją papildė Deviso taure.

„Lietuvos liūtu“ vadinamas V. Gerulaitis tapo vienos iš gražiausios akistatos per visą teniso istoriją dalyviu. 1977-aisiais Vimbldone jis tik po penkių setų kovos 4:6, 6:3, 3:6, 6:3, 6:8 nusileido tuometei megažvaigždei švedui Bjornui Borgui.

Per tenisininko karjerą jis iš viso laimėjo 25 vienetų ir 8 dvejetų turnyrus, o 1978-aisiais pajėgiausių planetos žaidėjų reitinge užėmė trečiąją vietą.

V. Gerulaitis iš profesionalaus sporto pasitraukė 1986-aisiais, o 1994 m. miegodamas mirtinai apsinuodijo smalkėmis.

Į paskutinę kelionę V. Gerulaitį lydėjo jo pagrindiniai varžovai ir draugai – Bjornas Borgas, Džonas MacEnrojus ir kiti.