Finale R. Nadalio varžovas - kitas šveicaras, 28-erių metų Stanislasas Wawrinka, kuris yra skirstytas 8-u.

Antro iš eilės ir keturiolikto karjeroje „Didžiojo kirčio“ serijos turnyro nugalėtojo titulo siekiantis R. Nadalis Australijos atvirose pirmenybėse yra triumfavęs 2009 metais, o praėjusį sezoną ispanas Melburne nežaidė dėl traumos.

R. Federeris, kuris Australijoje triumfavo 2004, 2006, 2007 ir 2010 metais, į šio turnyro pusfinalį pateko vienuoliktą kartą iš eilės.

Tai buvo 33-ias R. Nadalio ir R. Federerio tarpusavio mačas, po kurio akivaizdus pergalių balansas yra ispano naudai 23-10.

Vyrų vienetų finalo rezultatas:

1-Rafael Nadal (Ispanija) - 6-Roger Federer (Šveicarija) - 7:6 (7:4), 6:3, 6:3.

Moterų dvejetų čempionėmis tapo pajėgiausios šios rungties atstovės turnyre italės Sara Errani ir Roberta Vinci, finale po atkaklios kovos įveikusios trečiomis skirstytas ruses Jekateriną Makarovą ir Jeleną Vesniną 6:4, 3:6, 7:5. Trečiame ir lemiamame sete rusės pirmavo 5:2, bet prarado iniciatyvą ir pralaimėjo net penkis geimus iš eilės.

Moterų dvejetų finalo rezultatas:

1-Sara Errani/Roberta Vinci (Italija) - 3-Jekaterina Makarova/Jelena Vesnina (Rusija) - 6:4, 3:6, 7:5.

Į mišrių dvejetų finalą pateko ir mišrios pagal tautybes poros. Dėl čempionų titulo grumsis 6-ą reitingą turintis indės Sania Mirzos ir rumuno Horia Tecau duetas su Kristina Mladenovič iš kanadiečiu Prancūzijos ir Danieliu Nestoru.

Mišrių dvejetų pusfinalių rezultatai:

6-Sania Mirza (Indija)/Horia Tecau (Rumunija) - Jarmila Gajdosova/Matthew Ebden (Australija) - 2:6, 6:3, 10:2;

Kristina Mladenovič (Prancūzija)/Daniel Nestor (Kanada) - Jie Zheng (Kinija)/Scott Lipsky (JAV) - 6:3, 6:1.

Mišrių dvejetų finalo pora:

6-Sania Mirza (Indija)/Horia Tecau (Rumunija) - Kristina Mladenovič (Prancūzija)/Daniel Nestor (Kanada).

Pirmo 2014 metų „Didžiojo kirčio“ serijos teniso turnyro Melburne prizų fondą sudaro 30 mln. JAV dolerių, o vyrų bei moterų vienetų varžybų nugalėtojams atiteks 2,43 mln. dolerių čekiai ir po 2000 ATP arba WTA reitingo taškų.