Pastarąjį kartą lietuvis šio turnyro vienetų varžybas buvo laimėjęs 2000-aisiais metais. Tuomet pergalę Vilniaus kortuose šventė Rolandas Muraška.

L. Grigeliui už šią pergalę atiteks 18 ATP reitingo taškų, tad jis reitinge gerokai šoktels į viršų.

Penktadienį L. Grigelis pusfinalyje 6:3, 6:4 nugalėjo pirmą turnyro raketę čilietį Hansą Podlipniką-Castillo (ATP-268). Čilės tenisininkas jau du kartus buvo laimėjęs Prezidento taurės turnyrą Lietuvoje.

L. Grigelis poroje su savo treneriu italu Giuseppe Menga laimėjo ir šio turnyro dvejetų varžybas. Dvejetų finale jie 7:5, 6:3 įveikė baltarusį Ivaną Anikovą ir ukrainietį Jaroslavą Šylą.

Turnyro prizų fondą sudaro 10 tūkst. JAV dolerių.

Sulaukė prezidentės sveikinimo

L. Grigelį su garbingu laimėjimu pasveikino ir prezidentė Dalia Grybauskaitė.

„Sveikinu su gražia pergale: iškovojote Lietuvai Prezidento taurę po 13 metų pertraukos. Linkiu sėkmės, ryžto ir atkaklumo siekiant naujų laimėjimų“, - pranešime spaudai cituojama šalies vadovė.

Pirmasis tarptautinis teniso turnyras Lietuvos Prezidento taurei laimėti vyko 1931 metais. Atkūrus Lietuvos nepriklausomybę jų organizavimas buvo atkurtas ir šiais metais vykstantis turnyras jau dvidešimt ketvirtasis istorijoje.