Tad Žalgiris.lt nusprendė pakalbinti šiemet rinktinės kineziterapeutu tapusį žalgirietį P. Jaciką. Interviu jis kalbėjo apie pirmus karjeros žingsnius „Žalgiryje“, darbo įmantrybes, autoritetingas kolegas rinktinėje ir kitas įdomybes.

„Kai Kauno komandoje keitėsi medicinos personalas, rekomendavus Petrui Mikučioniui (buvęs „Žalgirio“ ir rinktinės kineziterapeutas – red. past.), su manimi susisiekė „Žalgirio“ vadovybė, aptarėme norus, reikalavimus ir priėjome prie bendro tikslo“, - apie karjeros pradžią pasakojo pašnekovas.

Po dviejų metų darbo Lietuvos čempionų komandoje P. Jacikas sulaukė ir Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės kvietimo. Pasak jo, tai prilygo svajonės išsipildymui.

„Tai buvo kaip ir svajonė, sportinio gyvenimo tikslas, tad gavęs šį pasiūlymą nedvejodamas sutikau“, - apie pasiūlymą dirbti rinktinėje kalbėjo Lietuvos rinktinės kineziterapeutas.

Iš Gargždų kilęs P. Jacikas, kalbėdamas apie darbo metodiką, atskleidė, kad neretai jam tenka pabūti ir psichologo vietoje.

„Mano darbas paruošti žaidėjus tiek iš medicininės, tiek iš fizinės pusės, kad krepšininkai būtų pasirengę atlikti savo darbą šimtu procentų. O tai apima daug skirtingų dalykų: kvėpavimo pratimai, masažai, atsistatymo priemonės“, - Žalgiris.lt portalui pasakojo specialistas. - Psichologinis aspektas – tai kineziterapeutų darbo maža dalelė. Kadangi su žaidėjais praleidi nemažai laiko, pokalbiai dažnai išsivysto iki asmeninių problemų. Tenka išklausyti, duoti patarimų.“

Naujas Lietuvos rinktinės kineziterapeutas palygino darbą „Žalgiryje“ ir rinktinėje.

„Skirtumas tik tas, kad rinktinėje rezultatą reikia pasiekti per labai trumpą laiką, tad viskas vyksta intensyviau. O klubų sezonas trunka ilgai, neišvengiama traumų, todėl savo darbą galiu atlikti atsargiau ir lėčiau“, - kalbėjo dvejus metus „Žalgiryje“ praleidęs gargždiškis.

Anot P. Jaciko, dažniau į jį kreipiasi vyresni žaidėjai, o jaunimas dar nelabai žino ko reikalauti.

„Žaidėjai pasiskirsto į dvi grupes – vyresnių bei jaunesnių. Vyresni krepšininkai turi sukaupę daugiau patirties, moka save prižiūrėti, tausoti ir žino, ko iš manęs reikalauti. Jaunimas dar nelabai susipažinęs, galbūt ir bijo skųstis, todėl reikalauja mažiau“, - atviravo specialistas.

P. Jacikas atskleidė, kad vieno autoriteto savo darbo atžvilgiu neturi, bet tikisi labai daug žinių pasisemti iš patyrusių kolegų Lietuvos rinktinėje.

„Vieno išskirtinio autoriteto tikrai neturiu, tačiau dabar lygiuojuosi į tuos, su kuriais dirbu. Visi jie yra geriausi specialistai. Tai – gydytojai Rimtautas Gudas ir Vytenis Trumpickas, kolega Petras Mikučionis ir Juozukas (Juozas Petkevičius – red. past.). Stengiuosi kuo daugiau pasiimti iš šių kolegų“, - tvirtino P. Jacikas.