Abi komandos prieš turnyrą puoselėjo daug didesnes ambicijas ir neslėpė noro kovoti dėl medalių, tačiau šias viltis nubraukė nesėkmės ketvirtfinalio etape. Ispanai ketvirtfinalyje po dramatiškos kovos 89:92 pralaimėjo Serbijos krepšininkams, o argentiniečius 104:85 ant menčių patiesė Lietuvos rinktinė.

Pusfinalio dėl 5-8 vietų rungtynėse Sergio Scariolo treniruojami Ispanijos krepšininkai 97:80 nugalėjo Slovėnijos ekipą, o Sergio Hernandezo auklėtiniai argentiniečiai 73:61 parklupdė rusus.

Sekmadienį planetos pirmenybės baigsis mačais dėl medalių. Rungtynėse dėl bronzinių apdovanojimų 19 val. susitinka Lietuvos ir Serbijos rinktinės, o finale kausis be pralaimėjimų žengiančios JAV bei Turkijos komandos.

Rungtynės

Sėkmingiau susitikimą pradėję Argentinos krepšininkai po dviejų Carloso Delfino tritaškių atsiplėšė nuo varžovų (12:6). Ketvirčio viduryje taiklus tolimas Pablo Prigioni šūvis leido argentiniečių pranašumui augti (17:10). Į Marco Gasolio dėjimą taikliu metimu atsakė Luisas Scola, o kai Ricky Rubio prarado kamuolį susierzinęs S. Scariolo paprašė minutės pertraukėlės (19:12).

Bet ir po jos ispanų padėtis nesitaisė – sužaidus 10 minučių Argentinos rinktinė turėjo tą pačią persvarą (23:16).

Komfortabiliai Argentinos krepšininkai jautėsi ir antrajame ketvirtyje, kai Hernano Jaseno tritaškis ir L. Scola baudos metimas fiksavo iki dviženklės reikšmės augančią jų persvarą (29:19). Įpusėjus kėliniui S. Scariolo vėl buvo priverstas stabdyti žaidimą, nes įsisiautėjęs L. Scola netrukdomas rinko taškus (33:21).

Bet ir po pertraukėlės Ispanijos rinktinės bedantis puolimas neturėjo jokių argumentų prieš varžovų gynybą, o Leonardo Gutierrezo tolimas šūvis kirto ispanams į paširdžius (37:22). S. Scariolo auklėtiniai bandė atsitiesti (39:26), tačiau C. Delfino tritaškis ir sėkmingas P. Prigioni žaidimas vertė niekais jų pastangas (47:29).

Skirtumas tapo triuškinantis po C. Delfino baudos metimų, o prieš didžiąją pertrauką Ispanijos garbę gynė Rudy Fernandezo tritaškis (49:32).

Po didžiosios pertraukos Argentinos komanda kontroliavo žaidimo tempą ir užtikrintai pirmavo po dviejų C. Delfino tritaškių (59:34). Tik Ispanijos rinktinės minispurtas 6:0 privertė S. Hernandezą prašyti minutės pertraukėlės (59:40).

Tačiau netrukus Argentinos strategas buvo priverstas griebtis už galvos, kai staiga atkutę varžovai sparčiai tirpdė skirtumą. Metimas po metimo ir dar vienas Ispanijos rinktinės spurtas 12:2 mažino atotrūkį iki vienženklio (52:61).

Neįtikėtina ispanų atkarpa tęsėsi – R. Fernandezas pataikė tris baudos metimus, netrukus pridėjo ir dvitaškį su pražanga, o Fernando San Emeterio pataikė iš po krepšio (60:61). Pasimetusių Argentinos komandos žaidėjų metimai tuo metu skriejo pro šalį, o varžovų spurtą 20:2 tik po 4 minučių pertraukos nutraukė L. Scola (60:63).

Lemiamame ketvirtyje argentiniečiai L. Scola pastangomis atsiplėšė (72:64), bet kėlinio viduryje Ispanijos komanda vėl lipo jiems ant kulnų (75:73). Užvirė atkakli kova, o likus žaisti 2 min. 11 sek. Marcas Gasolis lygino rezultatą (80:80).

Netrukus L. Scola vėl išvedė savo ekipą pirmyn (82:80), M. Gasolis pataikė tik vieną baudą, o likus žaisti 15 sek. P. Prigioni iššovė lemiamą tritaškį (85:81). Jorge Garbajosa iš toli atakavo netaikliai ir likus 7 sek. P. Prigioni baudos metimu padėjo tašką susitikime (86:81).

Statistika

Ispanija: Rudy Fernandezas 31 taškas (5/7 trit., 6/6 dvit., 4/4 baudų; 8 atk. kam.), Marcas Gasolis 16 (10 atk. kam.), Fernando San Emeterio 8, Sergio Llullas 7, Felipe Reyesas 6, Franas Vasquezas 5 (8 atk. kam.), Ricky Rubio ir Jorge Garbajosa (1/7 trit., 0/3 dvit.) po 3, Juanas Carlosas Navarro 2.

Argentina: Carlosas Delfino 27 (6/11 trit., 2/5 dvit., 5/6 baudų), Luisas Scola 22 (11 atk. kam.), Pablo Prigioni 17 (7 rez. perd., 5 atk. kam.), Fabricio Oberto 10 (8 atk. kam.), Leonardo Gutierrezas 6, Hernanas Jasenas 3, Marcosas Mata 1.

Dvitaškiai: Ispanija 22/41 (54 proc.) – 14/40 (35 proc.) Argentina

Tritaškiai: Ispanija 7/28 (25 proc.) – 12/22 (55 proc.) Argentina

Baudų metimai: Ispanija 16/24 (67 proc.) – 22/30 (73 proc.) Argentina

Atkovoti kamuoliai: Ispanija 43 – 41 Argentina

Pražangos: Ispanija 23 – 20 Argentina

Perimti kamuoliai: Ispanija 7 – 8 Argentina

Klaidos: Ispanija 13 – 12 Argentina

Rezultatyvūs perdavimai: Ispanija 17 – 18 Argentina.