Argentiniečiai sekmadienį dėl 5-osios pozicijos grumsis su Ispanijos rinktine, kuri penktadienį 97:80 nugalėjo Slovėniją.

Slovėnai ir rusai šeštadienį žais dėl 7-os vietos.

Rusijos krepšininkai ketvirtfinalio rungtynėse turėjo galynėtis su varžybų favoritais amerikiečiais ir tą sėkmingai darė du su puse kėlinio. Vis dėlto vėliau Davido Blatto auklėtiniai prarado koncentraciją ir pabėgę JAV krepšininkai iškovojo pergalę 89:79.

Argentiniečiai labai pasitikėjo savo jėgomis prieš ketvirtfinalio akistatą su Lietuva, tačiau po jos liejo graudžias žiniasklaidos ašaras. Lietuviai demonstravo aukščiausio lygio krepšinį ir nepaliko varžovams jokių vilčių – 104:85.

Rungtynės

Nerezultatyviai prasidėjusiame susitikime Argentiną į priekį tempė 6 taškus iš eilės pelnęs Luisas Scola, o ketvirčio viduryje jo ekipa pirmavo 8:4. Į puolimą sėkmingai įsijungė Fabricio Oberto, tad Rusijos komanda niekaip negalėjo pasivyti varžovų (12:7).

Carlosas Delfino pirmuosius savo taškus pelnė tritaškiu metimu (15:9), o baigiantis ketvirčiui Rusijos komanda kiek sumažino atsilikimą (15:11).

Antrasis kėlinys prasidėjo Argentinos rinktinės spurtu 7:0, kurį inicijavo C. Delfino (22:11). Tačiau varžovams pabėgti neleido įspūdingą metimų seriją atlikęs Sergejus Monia – rusas pataikė tris tritaškius iš eilės (22:20). Bet po geros atkarpos sekė blogesnė ir netrukus D. Blattas buvo priverstas prašyti minutės pertraukėlės, kai argentiniečiai vėl ėmė tolti (27:20).

Tris pražangas susirinkęs rusų vidurio puolėjas Timofejus Mozgovas buvo priverstas prisėsti ant atsarginių žaidėjų suolelio, o kito „centro“ Aleksandro Kauno, matyt, dėl traumos D. Blattas į aikštelę neleido. Kėlinį Rusijos komanda užbaigė „mažu“ penketu, tačiau sėkmingo gynėjų žaidimo dėka kvėpavo oponentams į nugarą (33:36).

Trečiąjį kėlinį puikiai pradėjo C. Delfino – po jo metimų Argentinos rinktinė tolo (41:33). Bet istorija kartojosi ir Rusijos krepšininkai pristabdė oponentus, o po Dmitrijaus Chvostovo tritaškio skirtumas tirpo iki 3 taškų (41:44).

Labai tolimas ir tikslus Pablo Prigino šūvis argentiniečiams leido vėl padidinti savo persvarą (49:43), kuris greitai menko po S. Monios metimų (49:48). Andrejus Voroncevičius metimu paskutinę atakos sekundę išvedė Rusijos komandą pirmyn (52:51), bet baigiantis ketvirčiui tritaškį pataikė Leonardo Gutierrezas (54:52).

Ketvirtojo kėlinio pradžioje užvirė atkakli kova, bet minutė po minutės ir argentiniečiai pamažu ėmė tolti (63:56). Rusijos krepšininkams jau trūko jėgų galynėtis su L. Scola, tad šis sėkmingai rinko taškus ir didino skirtumą (67:58).

Likus žaisti 1 min. 36 sek. tolimas C. Delfino šūvis laidojo Rusijos komandos viltis atsitiesti (70:61), o dar vienas puolėjo tritaškis dėjo tašką susitikime (73:61).

Statistika

Rusija: Sergejus Monia 17 taškų (5/7 trit., 1/1 dvit.), Andrejus Voroncevičius ir Timofejus Mozgovas (11 atk. kam.) po 10, Dmitrijus Chvostovas 9, Sergejus Bykovas 5, Antonas Ponkrašovas or Jevgenijus Voronovas po 3, Aleksejus Žukanenka 2.

Argentina: Luisas Scola 27 taškai (11/19 dvit., 5/8 baudų; 6 atk. kam.), Carlosas Delfino 26 (5/7 trit., 3/6 dvit., 5/10 baudų; 7 atk. kam.), Fabricio Oberto 10, Pablo Prigioni 5 (5 rez. perd., 4 atk. kam.), Leonardo Gutierrezas 3, Hernanas Jasenas 2.

Dvitaškiai: Rusija 15/28 (54 proc.) – 21/38 (55 proc.) Argentina

Tritaškiai: Rusija 9/24 (38 proc.) – 7/15 (47 proc.) Argentina

Baudų metimai: Rusija 4/4 (100 proc.) – 10/20 (50 proc.) Argentina

Atkovoti kamuoliai: Rusija 28 – 28 Argentina

Pražangos: Rusija 19 – 13 Argentina

Perimti kamuoliai: Rusija 4 – 7 Argentina

Klaidos: Rusija 16 – 6 Argentina

Rezultatyvūs perdavimai: Rusija 10 – 14 Argentina.