Rusijosi ekipa su slovėnais šeštadienį žais dėl 7-os vietos.

Slovėnijos ir Ispanijos rungtynėms teisėjavo vilnietis Romualdas Brazauskas.

Ispanijos rinktinė pasaulio čempionės titulą prarado ketvirtfinalio mače su Serbija, kuriame paskutinėmis sekundėmis po įspūdingo Milošo Teodosičiaus tritaškio nusileido varžovams rezultatu 89:92.

Slovėnams kelią į pusfinalį užkirto varžybų šeimininkai turkai. Ketvirtfinalio rungtynėse trenerio Mehmedo Bečirovičiaus auklėtiniai niekuo neprilygo Turkijai ir pralaimėjo jai 68:95.

Rungtynės

Mačo pradžioje abi komandos atakavo chaotiškai ir padrikai, o taškus rinko lėtai. Ketvirčio viduryje slovėnai sugebėjo atsiplėšti nuo varžovų. Po Jakos Lakovičiaus tritaškio ir Gorano Dragičiaus dėjimo kontratakoje ispanų strategas Sergio Scariolo paprašė minutės pertraukėlės (12:5).

Ispanijos ekipą atgaivino sėkmingas Rudy Fernandezo pasirodymas, kuris šalia prisnūdusių komandos draugų vienintelis žaidė veržliai ir aktyviai (10:12). Tačiau sėkmingas gynėjų J. Lakovičiaus ir G. Dragičiaus žaidimas leido slovėnams laikytis priekyje, o ketvirčio pabaigoje Sani Bečirovičiaus metimas užfiksavo rekordinį tuo metu skirtumą (23:14). Sužaidus 10 minučių komandas skyrė 7 taškai (23:16).

Antrasis ketvirtis prasidėjo sėkmingu Frano Vasquezo pasirodymu – po 4 ispano taškų M. Bečirovičius prašė minutės pertraukėlės (23:20). Netrukus skirtumas sumenko iki minimumo, bet Slovėnijos komandą prasiveržimais vėl išjudino aikštelėje pasirodęs Samo Udrihas (29:22).

Ispanijos krepšininkai nemažai klydo, puolime dažnai stengėsi imituoti pražangas, tačiau arbitrai nepasidavė šiam spaudimui. Slovėnai stebuklų nesukūrė – žaidė vien tritaškiais ir individualiais prasiveržimais grįstą krepšinį, nemažai klysdami atakose, tačiau įpusėjus rungtynėms vis dar pirmavo 41:38.

Po didžiosios pertraukos Ispanijos rinktinė atsigavo – sužaidus 1 min. 40 sek. Jorge Garbajosa jau tritaškiu lygino santykį (43:43). Aistros kaito, R. Fernandezas už keiksmus „užsidirbo“ techninę pražangą, netrukus kilo nedidelis Slovėnijos ir Ispanijos žaidėjų susistumdymas, tačiau arbitrai greitai numalšino konfliktus. Tuo metu ispanai įgijo minimalią persvarą (45:44).

Pranašumas švytavo tai vienos, tai kitos komandos pusėn, o po Mihos Zupano tritaškio slovėnai pirmavo 53:49. Tačiau ta persvara buvo trapi – Ispanijos ekipa vėl ją naikino ir komandos toliau ėjo taškas į tašką, o prieš lemiamą ketvirtį S. Scariolo kariauna pirmavo 64:62.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje ėmė ryškėti ispanų persvara, kuri po Sergio Llullo tritaškio virto 7 taškais (76:69), o ketvirčio viduryje Madrido „Real“ klubo gynėjas iš toli vėl atakavo taikliai (81:73). Po minutės tolimą „bombą“ pasiuntė ir Juanas Carlosas Navarro, o Ispanijos komanda pasiekė lemtingą persvarą (84:73).

M. Bečirovičius dar bandė gelbėtis minutės pertraukėle, tačiau slovėnai mintyse jau buvo sudėję ginklus. Likus žaisti kiek daugiau nei 2 min. Franas Vasquezas drebino krepšį dėjimu, J. C. Navarro siuntė kamuolį į krepšį iš toli ir susitikimo nugalėtojas tapo aiškus (91:75).

Statistika

Ispanija: Juanas Carlosas Navarro 26 taškai (4/7 trit., 3/11 dvit., 8/8 baudų; 7 rez. perd.), Franas Vasquezas ir Rudy Fernandezas po 16, Felipe Reyesas 9 (10 atk. kam.), Alexas Mumbru 7, Sergio Llullas 6, Marcas Gasolis ir Jorge Garbajosa po 5, Fernando San Emeterio 4, Ricky Rubio 3 (5 rez. perd.).

Slovėnija: Jaka Lakovičius (5/9 trit., 1/4 dvit., 2/2 baudų) ir Goranas Dragičius (0/5 trit., 5/10 dvit., 9/12 baudų) po 19, Sani Bečirovičius 13, Miha Zupanas 11, Samo Udrihas 7, Primožas Brežecas 6 (9 atk. kam.), Boštjanas Nachbaras ir Gašperas Vidmaras po 2, Urošas Slokaras 1.

Dvitaškiai: Ispanija 23/48 (48 proc.) – 18/42 (43 proc.) Slovėnija

Tritaškiai: Ispanija 10/19 (53 proc.) – 7/21 (33 proc.) Slovėnija

Baudų metimai: Ispanija 21/25 (84 proc.) – 23/28 (82 proc.) Slovėnija

Atkovoti kamuoliai: Ispanija 40 – 33 Slovėnija

Pražangos: Ispanija 27 – 28 Slovėnija

Perimti kamuoliai: Ispanija 4 – 9 Slovėnija

Klaidos: Ispanija 11 – 12 Slovėnija

Rezultatyvūs pedavimai: Ispanija 19 – 12 Slovėnija.