Ispanijos krepšininkai per tris turus kol kas iškovojo tik vieną pergalę.

Nesėkmingai rungtynes pradėję Lietuvos krepšininkai jau po pirmojo kėlinio atsiliko dviženkliu skirtumu, o sužaidus 26 minutes Ispanijos rinktinės pranašumas buvo milžiniškas (61:43). Tačiau sukandę dantis lietuviai kovojo iki galo, panaikino visą deficitą, o mačo pabaigoje laimėjo baudų metimų mūšį ir parbloškė tituluotus varžovus, kurių situacija čempionate komplikavosi.

Čempionato starte Ispanijos rinktinė netikėtai 66:72 nusileido Prancūzijos komandai. Kitame susitikime atsitiesę Sergio Scariolo auklėtiniai 101:84 nugalėjo Naująją Zelandiją.

Lietuviai pirmame mače 92:79 nugalėjo zelandus, o antrame susitikime tik po sunkios kovos 70:68 palaužė Kanados rinktinės pasipriešinimą.

Antradienį Prancūzijos komanda 68:63 įveikė kanadiečius ir iškovojo trečią pergalę iš eilės, o N. Zelandija nesunkiai 108:76 sutriuškino libaniečius.

Prieš planetos pirmenybes Lietuvos ir Ispanijos keliai dukart susikirto draugiškose varžybose. Abusyk pergales užtikrinta persvara iškovojo dabartiniai pasaulio čempionai – 75:94 ir 76:97.

Kitas D grupės rungtynes Lietuvos rinktinė trečiadienį žais su Prancūzijos krepšininkais.

Rungtynės

Mačas prasidėjo greitu, bet nerezultatyviu abiejų komandų žaidimu. Pirmuosius taškus pelnė Rudy Fernandezas, o lietuviai ilgai ieškojo kelių krepšio link, kol sužaidus 2 min. 45 sek. Simas Jasaitis išlygino rezultatą (2:2).

Po puikaus Manto Kalniečio perdavimo Robertas Javtokas dėjimu dar kartą lygino santykį, o netrukus Mantas pats pelnė taškus (6:4).

5 ispanų taškai sugrąžino persvarą varžovams (6:9), bet Martynas Gecevičius ir R. Javtokas santykį lygino (9:9). Lietuviai stabtelėjo – į antrąjį Jorge Garbajosos tritaškį ir Marco Gasolio metimą atsakė tik Linas Kleiza, o netrukus iš toli iššovė ir Raulis Lopezas. Ispanų persvara ėmė augti ir po dar vieno M. Gasolio metimo pasiekė 8 taškus (11:19).

Paskutinėmis ketvirčio sekundėmis L. Kleiza nepataikė baudų, o į mūsų komandos krepšį krito dar vienas tritaškis – 11:22.

Ispanų spurtą iki 12:0 (11:26) pratęsė du tikslūs Alexo Mumbru metimai, o „sausrą“ Lietuvos rinktinės stovykloje pagaliau nutraukė Tomo Delininkaičio dvitaškis ir taiklus tolimas S. Jasaičio šūvis (16:26).

Po minutės petraukėlės tritaškį pataikė ir Martynas Pocius (19:26). Abiejų komandų žaidėjai keletą minučių nesugebėjo pelnyti taškų, o Ispanijos rinktinės vežimas vėl pajudėjo tiksliais baudų metimais (19:28).

L. Kleiza ir Juanas Carlosas Navarro apsikeitė tolimais metimais (22:31) – mūsiškiams niekaip nesisekė prisivyti varžovų. Kėlinio pabaigoje įsimėtė L. Kleiza, tritaškį pridėjo Paulius Jankūnas, bet skirtumas tirpo lėtai (31:37).

Pasaulio čempionate debiutavęs Martynas Andriuškevičius atkovojo kamuolį puolime ir sušvelnino santykį iki 5 taškų (35:40), bet paskutinėmis ketvirčio sekundėmis Ricky Rubio pelnė du taškus su pražanga ir pridėjo baudos metimą (35:43).

Po didžiosios pertraukos R. Fernandezas daužė Lietuvos krepšį dėjimais, bet M. Kalnietis pataikė tritaškį ir pridėjo metimą iš po krepšio (40:47). Lietuvos komandos reikalai ėmė prastėti, kai R. Fernandezas pelnė dar du taškus baudos metimais, o J. Garbajosa smeigė tritaškį (40:52).

Kėlinio viduryje J. C. Navarro tritaškiu baudė lietuvius už klaidą, o po M. Gasolio metimo skirtumas šoktelėjo iki 18 taškų (43:61).

6 „sausi“ Lietuvos komandos taškai po K. Kemzūros minutės pertraukėlės leido sumažinti atsilikimą, bet Sergio Llullo tritaškis malšino mūsiškių pastangas (49:64). Mūsų šalies rinktinės viltis prieš lemiamą ketvirtį gaivino Jono Mačiulio baudos metimai ir M. Pociaus dvitaškis aidint sirenai (53:64).

Ketvirtasis kėlinys prasidėjo taikliais L. Kleizos ir J. Mačiulio metimais, o iš ispanų persvaros teliko 7 taškai (57:64). Po minutės pertraukėlės J. Mačiulis aikštelės viduryje perėmė kamuolį iš R. Fernandezo ir įspūdingai įkrovė jį į krepšį, iš savo vietų pakeldamas visus rinktinės aistruolius (59:64).

Analogišką triuką Jonas pakartojo vos po pusės minutės ir intriga sugrįžo – 61:64. Ispanijos krepšininkų metimai skriejo pro šalį, o Lietuvos komandos spurtą pratęsė M. Pocius, užbaigdamas kontrataką (63:64).

M. Gasolis nutraukė ispanų taškų badą, sumesdamas baudas, bet M. Pocius tritaškiu lygino rezultatą (66:66). Ispanai po M. Gasolio baudos ir J. C. Navarro vėl buvo priekyje (66:69), o lietuvius pirmyn vedė M. Pocius (68:69).

Jaudulys darė savo – lietuviai keletą kartų klydo ir nepasinaudojo greita galimybe išnaudoti perimtą iniciatyvą. Bet neblizgėjo ir varžovai, o likus žaisti 1 min. 40 sek. M. Kalnietis tolimu šūviu vėl lygino rezultatą (71:71).

Mūsiškiai sėkmingai gynėsi ir likus 39 sek. L. Kleiza išvedė Lietuvos komandą į priekį (73:71). J. Mačiulis pražanga sustabdė M. Gasolį, kuris likus žaisti 19 sek. prametė abu baudos metimus. Dar po 3 sek. Ispanijos krepšininkai prie baudų metimų linijos siuntė M. Pocių ir šis buvo tikslus tik kartą (74:71).

Likus 12 sek. T. Delininkaitis pražanga sustabdė J. C. Navarro. Patyrusio gynėjo ranka nedrebėjo (74:73). Po minutės pertraukėlės ispanams teko pasivaikyti lietuvius, kol pavyko prasižengti prieš L. Kleizą. Lietuvos rinktinės puolėjas pataikė abu kartus (76:73), o varžovams liko 6 sek. Per jas Ispanijos krepšininkai sugebėjo prarasti kamuolį ir lietuviai iškovojo neįtikėtiną pergalę!

Statistika

Lietuva: Linas Kleiza 17 taškų (1/4 trit., 6/10 dvit., 2/4 baudų; 8 atk. kam.), Jonas Mačiulis (0/1 trit., 4/4 dvit., 5/6 baudų) ir Martynas Pocius (2/2 trit., 3/4 dvit., 1/2 baudų) po 13 taškų, Mantas Kalnietis 12 (5 rez. perd.), Simas Jasaitis 5, Tomas Delininkaitis ir Robertas Javtokas (8 atk. kam.) po 4, Paulius Jankūnas ir Martynas Andriuškevičius po 3, Martynas Gecevičius 2.

Ispanija: Juanas Carlosas Navarro (2/5 trit., 3/7 dvit., 6/8 baudų) ir Marcas Gasolis (7/12 dvit., 4/8 baudų; 8 atk. kam.) po 18, Rudy Fernandezas 13 (1/4 trit., 3/3 dvit., 4/4 baudų; 9 atk. kam.), Jorge Garbajosa 11, Alexas Mumbru 4, Ricky Rubio, Sergio Llullas ir Raulis Lopezas po 3.

Dvitaškiai: Lietuva 20/42 (48 proc.) – 17/35 (49 proc.) Ispanija

Tritaškiai: Lietuva 7/22 (32 proc.) – 8/22 (36 proc.) Ispanija

Baudų metimai: Lietuva 15/22 (68 proc.) – 15/23 (65 proc.) Ispanija

Atkovoti kamuoliai: Lietuva 40 – 31 Ispanija

Pražangos: Lietuva 25 – 22 Ispanija

Perimti kamuoliai: Lietuva 8 – 7 Ispanija

Klaidos: Lietuva 11 – 13 Ispanija

Rezultatyvūs perdavimai: Lietuva 10 – 13 Ispanija.