Turnyrą pirmadienį užbaigs amerikiečių ir Ispanijos komandos mačas.

Iki penktadienio mačo per septynerias draugiškas rungtynes Lietuvos nacionalinė rinktinė buvo iškovojusi šešias pergales. Abi nesėkmės mūsiškių sąskaitoje – žaidžiant su dabartine planetos čempione Ispanija. Prieš dvi savaites turnyre Vitorijoje lietuviai ispanams pralaimėjo 76:97.

Kituose kontroliniuose mačuose Lietuvos krepšininkai gimtinėje 91:59 sutriuškino suomius ir po pratęsimo 93:84 nugalėjo čekus, vėliau Vitorijos mieste 86:84 palaužė slovėnus. Varžybose Bamberge 93:82 buvo nugalėta Kroatijos komanda, 78:67 – vokiečiai ir 80:77 įveikta Turkija.

Planetos pirmenybės Turkijoje prasidės rugpjūčio 28-ąją. D grupės varžybose lietuviai kovos su Ispanijos, Naujosios Zelandijos, Libano, Kanados ir Prancūzijos rinktinėmis.

Rungtynės

Susitikimas prasidėjo abiejų komandų greitu krepšiniu, kuriame geriau jautėsi ispanai – po Marco Gasolio ir Rudy Fernandezo taškų jie šovė pirmyn (0:5). Su varžovais sėkmingai grūmėsi Linas Kleiza ir po jo 7 taškų iš eilės skirtumas ištirpo (7:7).

Ricky Rubio tritaškis užvedė Ispanijos aistruolius, tačiau čia pat jų emocijas malšino triuškinantis Roberto Javtoko dėjimas (9:10). Mantas Kalnietis pataikė baudos metimus ir lietuviai pirmą kartą atsidūrė priekyje (11:10).

Netrukus greitoje kontratakoje M. Kalnietis padidino mūsiškių pranašumą ir ispanai paprašė pirmosios minutės pertraukėlės (17:14). Po jos santykį itin tolimu metimu lygino R. Fernandezas (17:17), o R. Javtokas „užsidirbo“ antrą pražangą. Kiek anksčiau toks pat likimas ištiko L. Kleizą.

K. Kemzūrai pakeitus žaidėjus, Lietuvos komandos puolimas stabtelėjo ir aikštelės šeimininkai vėl pamažu ėmė tolti (17:22). Renaldas Seibutis baudų metimais bandė išjudinti mūsiškius, o paskutinėmis ketvirčio sekundėmis Jose Manuelis Calderonas įveikė lietuvių gynybą (19:24).

Antrasis kėlinys prasidėjo ispanų taškais, tačiau Lietuvos rinktinė įspūdingai spurtavo 12:0 ir vėl išsiveržė į priekį (31:26). Po spurtą vainikavusio M. Kalniečio dėjimo varžovų komandos strategas Sergio Scariolo vėl buvo priverstas prašyti minutės pertraukėlės.

Po pasitarimo ispanai vėl žaidė geriau, o jų naudai Lietuvos krepšininkai keletą kartų klydo ir neatkovodavo kamuolių gynyboje. Tuo pasinaudoję aikštelės šeimininkai netrukus susigrąžino minimalų pranašumą (33:34).

Vėliau vienas po kito tritaškius pataikė Juanas Carlosas Navarro bei Felipe Reyesas ir Ispanijos rinktinė bandė atitrūkti (37:44). Įsibėgėjusius varžovus stabdė Pauliaus Jankūno dėjimas ir Martyno Gecevičiaus baudos metimai (41:46), tačiau kėlinio pabaigoje dar vieną tolimą bombą pasiuntė J. C. Navarro (41:49).

Po didžiosios pertraukos mūsiškių klaidos ir nesėkmingi veiksmai puolime leido Ispanijos rinktinei toliau sėkmingai tolti. Skirtumui pasiekus 15 taškų, K. Kemzūra paprašė minutės pertraukėlės (42:57).

Ispanai nesunkiai atsidengdavo prie tritaškio linijos ir po tolimo Jorge Gabarjosos šūvio jų persvara pasiekė 19 taškų (46:65). Bet koks lietuvių bandymas priartėti prie varžovų virsdavo nesėkme, kai praradus kamuolį aikštelės šeimininkai tuoj pat atsakydavo tritaškiu. Po Sergio Llullo ir J. Garbajosos šūvių Ispanijos komanda jau pirmavo 22 taškais (52:74).

Ketvirtasis kėlinys pokyčių neatnešė. Pirmoje ketvirčio dalyje Lietuvos komandą į priekį tempti bandė L. Kleiza, tačiau puolėjas gavo ketvirtą pražangą ir sėdo ant atsarginių žaidėjų suolelio.

Ispanijos krepšininkai žaidė ramiai, tempo nebespartino ir nesunkiai išsaugojo savo pranašumą – 75:94.

Statistika

Lietuva: Linas Kleiza 19 taškų (2/3 trit., 5/5 dvit., 3/4 baudų; 6 atk. kam.), Mantas Kalnietis 13 (1/4 trit., 3/4 dvit., 4/5 baudų), Paulius Jankūnas 10 (0/1 trit., 4/6 dvit., 2/2 baudų), Martynas Gecevičius 8, Tadas Klimavičius 7, Renaldas Seibutis 6, Robertas Javtokas 4, Jonas Mačiulis, Mindaugas Lukauskis, Tomas Delininkaitis ir Simas Jasaitis po 2.

Martynas Andriuškevičius (03:50 min.) taškų nepelnė, o Martynas Pocius nežaidė.

Ispanija: Marcas Gasolis 18 (7/10 dvit., 4/7 baudų), Juanas Carlosas Navarro ir Felipe Reyesas (7 atk. kam.) po 13, Jorge Garbajosa 8, Jose Manuelis Calderonas ir Sergio Llullas po 7, Rudy Fernandezas 6, Ricky Rubio (6 rez. perd.), Alexas Mumbru ir Fernando San Emeterio po 5, Victoras Claveras 4, Franas Vasquezas 3.

Dvitaškiai: Lietuva 23/36 (64 proc.) – Ispanija 22/44 (50 proc.)

Tritaškiai: Lietuva 4/16 (25 proc.) – Ispanija 10/21 (48 proc.)

Baudų metimai: Lietuva 17/19 (89 proc.) – Ispanija 20/30 (67 proc.)

Atkovoti kamuoliai: Lietuva 29 – Ispanija 35

Rezultatyvūs perdavimai: Lietuva 13 – Ispanija 24

Klaidos: Lietuva 19 – Ispanija 12