Joachimo Lowo kariauna turnyro pusfinalyje net 7:1 sutraiškė nukraujavusius brazilus, tačiau gyrė vietinius sirgalius.

„Mes visi tikimės brazilų palaikymo“, - pareiškė Vokietijos rinktinės gynėjas Benediktas Howedesas.

„Brazilų šventimas kartu su mumis buvo nuostabus jų gestas. Mačo eigoje sirgaliai palaikė mus. Buvo fantastiška“, - pridėjo 26-erių vokietis.

Argentinos rinktinė, kuri pusfinalyje po baudinių serijos 4:2 nugalėjo olandus, sieks trečiojo pasaulio čempionato titulo, tuo tarpu vokiečiai - ketvirto.

„Mes žinome, kad esame įvardijami kaip favoritai, bet mūsų komanda yra pakankamai protinga, todėl ši etiketė mūsų neišmuš iš kelio. Neleisime jokiems išoriniams faktoriams mūsų blaškyti“, - pareiškė B. Howedesas.

Vokiečiai, kurie į planetos pirmenybių finalą pateko antrą kartą per paskutinius keturis turnyrus (dusyk suklupo pusfinalyje), paskutinį kartą trofėjų iškovojo 1990 metais. Tuomet Vakarų Vokietijos komanda finale nugalėjo būtent argentiniečius.

Lionelis Messi
Foto: RIA/Scanpix

Ir jie supranta, kad Lionelio Messi, kuris jau yra pelnęs 4 įvarčius ir atlikęs rezultatyvų perdavimą, sustabdymas yra esminis susitikimo faktorius.

„Messi yra fantastiškas žaidėjas, vienas geriausių pasaulyje, bet toks pats yra ir Ronaldo (vokiečiai 4:0 sutriuškino Portugalijos rinktinę - DELFI). Prieš jį turime žaisti kaip komanda, nes vienas prieš vieną jo tikrai neįveiksime“, - apie Argentinos komandos lyderį kalbėjo vokiečių gynėjas.

„Kuomet mes žaidžiame tvirtai kaip kumštis, net toks žaidėjas kaip Messi turi problemų. Jeigu mes ginsimės kaip komanda, mes jį sustabdysime“, - apie artėjantį finalą kalbėjo B. Howedesas.

Rio de Ženeiro „Maracana“ stadione vyksiančiame finale tikimasi sulaukti 77 tūkst. žiūrovų. Dvikovos pradžia 22.00 val. Lietuvos laiku.