Aštuntfinalyje Vokietija sunkiai 2:1 po pratęsimo įveikė Alžyrą, o Prancūzija tik mačo pabaigoje įrodė savo pranašumą prieš Nigeriją 2:0.

Prancūzija ir Vokietija pasaulio čempionatuose prieš tai žaidė dar tris kartus. Dvi pergales 1982 (5:4 po 11 metrų baudinių) ir 1986 metais (2:0) šventė vokiečiai, vieną 1958-ais (6:3) - prancūzai.

Bendras tarpusavio mačų balansas kol kas yra Prancūzijos naudai (11 pergalių, 6 lygiosios ir 9 pralaimėjimai, įvarčiai 41-43).

Vokietijos rinktinė nepralaimi jau 16 rungtynių iš eilės (11 pergalių ir 5 lygiosios). Vokiečiai eliminavę prancūzus tapo pirma komanda istorijoje, į pusfinalį patekusia ketvirtame pasaulio čempionate iš eilės. Vokiečiai planetos pirmenybių pusfinalyje iš viso kovos dešimtą sykį.

Rezultatas:

Vokietija 1 - 0 Prancūzija

13' Mats Hummels [1 - 0]

Vokietija: Manuel Neuer, Philipp Lahm, Mats Hummels, Jerome Boateng, Benedikt Howedes, Bastian Schweinsteiger, Sami Khedira, Toni Kroos (90+2' Christoph Kramer), Mesut Ozil (83' Mario Gotze), Miroslav Klose (69' Andre Schurrle), Thomas Muller.

Prancūzija: Hugo Lloris, Mathieu Debuchy, Raphael Varane, Mamadou Sakho (71' Laurent Koscienlny), Patrice Evra, Paul Pogba, Yohan Cabaye (73' Loic Remy), Blaise Matuidi, Mathieu Valbuena (84' Olivier Giroud), Karim Benzema, Aantoine Griezmann.

Rungtynių eiga:

Pasaulio futbolo čempionato ketvirtfinalis: Vokietija - Prancūzija
Vokietija laimėjo ketvirtfinalio rungtynes prieš Prancūziją 1:0 ir pirmoji pateko į pusfinalį. Vienintelį ir pergalingą įvartį 13-ą min. pelnė M. Hummelsas.
Sužaidus 85 min. Vokietija pirmavo - 1:0. 87-ą min. puikų Th. Mullerio perdavimą baudos aikštelėje gavęs A. Schurrle vėl visą jėgą spyrė kamuolį tiesiai į gynėją. Prancūzija padidino spaudimą. Sužaidus 90 min. Vokietija pirmavo - 1:0. Teisėjas antrą kėlinį pratęsė 4 min. Per tą laiką dar Christianas Krameris pakeitė T. Kroosą. Prancūzai likus 1 min. dar prasižengė aikštės viduryje. Tuo pačiu tik varžovų aikštės pusėje atsakė M. Gotze. Paskutinėje Prancūzijos atakoje po. K. Benzema smūgio Vokietijos rinktinę išgelbėjo M. Neueris. Vokietija iškovojo pergalę - 1:0.
72-ą ir 73-ią min. pavojingos galėjusios būti dvi prancūzų atakos nepavyko. Po minutės kitoje aikštės pusėje A. Schurrle smūgis. Abi komandos keitėsi aštriais išpuoliais. 73-ią min. Prancūzijos rinktinės sudėtyje aikštėje pasirodė puolėjas Loicas Remy. 75-ą min. K. Benzema smūgį blokavo M. Hummelsas, po akimirkos B. Matuidi smūgį atrėmė M. Neueris. Prancūzija pradėjo varžovų vartų šturmą. 80-ą min. geltoną kortelę gavo B. Schweinsteigeris. Tuoj pat A. Schurrle prasižengė netoli baudos aikštelės šoninio krašto.  Uždirbtas kampinis, po kamuolys M. Neuerio rankose. 82-ą min. vokiečiai surengė kontrataką, buvo išvengta nuošalės spąstų, bet į skersuotą kamuolį pradžioje nepataikė Th.Mulleris, o paskui iš arti į vartininką sukirto A. Schurrle.
60-ą min. pavojingą prancūzų kontrataką nutraukė B. Schweinsteigeris - kampinis. Po kampinio Raphaelio Varane'o smūgis galva - kamuolį sugavo M. Neueris. Vokietija teritorinę persvarą perleido varžovams. Prancūzai dažniau ieško spragų vokiečių dešiniame gynybos krašte. Vyko kieta kova, nevengiant pražangų. 69-ą min. M. Klosę pakeitė Andre Schurrle, taigi M. Klosei pasaulio rezultatyvumo rekordo (15 įv.) šįkart pagerinti nepavyko. Netrukus Th. Mullerio pavojingas smūgis šalia vartų. Sužaidus 70 min. Vokietija pirmavo - 1:0.
52-ą min. vokiečių kontrataka: Mesutas Ozilas ieškojo M. Kloses, bet uždirbo kampinį. Po jo užfiksuota pražanga prieš H. Llorisą. 54-ą min. A. Griezmannas nesuvaldė kamuolio po tolimo perdavimo. Kitoje aikštės pusėje Ph. Lahmas neperdavė kamuolio į baudos aikštelę, o greitą varžovų kontrataką stabdydamas geltona kortele buvo nubaustas Sami Khedira. 56-ą min. T. Kroosas iš patogios padėties „šovė“ pro šalį. Žaidimas vyko tokiomis bangomis: tai aktyvi atkarpa, tai rami.
Prasidėjo antras kėlinys.  Prancūzija iš karto nuskubėjo į puolimą. Baudos aikštelėje Bastianas Schweinsteigeris susistumdė su A. Griezmannu - baudinys nebuvo skirtas. 49-ą min. vokiečių ataką nutraukė vartininkas H. Lloris. 50-ą min. prancūzai atlieka baudos smūgį, 4 prancūzai buvo nuošalėje, bet teisėjo asistentas vėliavėlės net nepakėlė. Po minutės Blaise'as Matuidi grasino vokiečių vartams.
Po pirmo kėlinio Vokietija pirmauja - 1:0.
37-ą ir 40-ą min. Vokietija surengė dvi pusiau pavojingas atakas. 42-ą min. jau K. Benzema pavojingai smūgiavo galva ir reikalavo baudinio už M. Hummelso, neva, žaidimo ranka. Teisėjas N. Pitana nuoseklus - abejotinų pražangų nefiksuoja. 44-ą min. K. Benzema po kontratakos smūgiavo tiesiai į vartininką M. Neuerį. Arbitras kėlinį pratęsė 1 min. Baigėsi pirmos 45 rungtynių minutės.
29-ą min. prancūzų pražanga prieš M. Klosę dešiniame vokiečių atakos sparne. Po Ph. Lahmo perdavimo smūgiavo Benediktas Howedesas - kampinis. H. Lloris kamuolį numušė į užribį. Sužaidus 30 min. Vokietija pirmavo - 1:0.  33-ią min. baudos aikštelėje nugriuvo Th. Mulleris, o teisėjas tik nusišypsojo. Prancūzai surengė apgultį. 34-ą min. Antoine'as Griezmannas pradėjo derinį, į vartus iš arti smūgiavo Mathieu Valbuena, vartininkas Manuelis Neueris atrėmė smūgį, o K. Benzema pakartotiniu smūgiu pelnyti įvartį jau neleido gynėjai.
Prancūzai po praleisto įvarčio metėsi į priekį lyginti rezultatą. Jų pirmą įkarštį vokiečiai atvėsino. Paulis Pogba pademonstravo gražų slalomą, bert jam nepavyko perdavimas. Vokiečiai, praradę kamuolį, varžovus spaudė jų aikštės pusėje. Sužaidus 20 min. Vokietija pirmavo - 1:0. Žaidimas kiek aprimo ir vėl persikėlė į aikštės vidurį. 23-ią min. Miroslavas Klose nugriuvo baudos aikštelėje ir prašė 11 metrų baudinio. Teisėjas nereagavo. Po minutės išpuolį surengė Thomas Mulleris. Patrice'as Evra ir H. Lloris pavojų neutralizavo.
7-ą min. pirma Prancūzijos rinktinės ataka ir Karimas Benzema labai pavojingai smūgiavo šalia virpsto. Žaidimas persikėlė į aikštės vidurį. 10-ą min. vokiečiams nepavyko priartėti prie vartų, kai skersuotą kamuolį perėmė prancūzai. Po akimirkos - identiška situacija prie Vokietijos vartų. 11-ą min. skersuotas kamuolys tik vos vos nepasiekė K. Benzema. Įvartis. Vokietija pirmauja 1:0. 13-ą min. Toni Kroosas atliko baudos smūgį, skirtą už pražangą prieš M. Klosę, pakėlė kamuolį į baudos aikštelę, o ten aukščiausiai iššokęs Matsas Hummelsas galva pelnė pirmą įvartį .
Rungtynės prasidėjo. Su kamuoliu Vokietija, bet jį prarado jau 6-ą sek. Pirmą ataką bando rengti vokiečiai. Daug perdavimų, bet žaidimas neaštrinamas. H. Lloris pirmą kartą prisilietė prie kamuolio 2-ą min. 3-ią min. kilo pavojus netoli prancūzų vartų, bet smūgio į vartus nebuvo. Kamuolį toliau kontroliuoja vokiečiai. Vyksta gana lėtas ir pozicinis futbolas. Vokiečiai kelis kartus bandė įsiveržti į varžovų baudos aikštelę.
Komandos susirikiavo stadiono tunelyje ir išėjo į aikštę. Prieš rungtynes abiejų komandų kapitonai Hugo Lloris ir Philippas Lahmas savo gimtomis kalbomis pasisakė prieš bet kokią diskriminaciją ir rasizmą futbole bei visose gyvenimo srityse. Nuskambėjo valstybių himnai. Mačo teisėjas Nestoras Pitana iš Argentinos.