Belgija nugalėjo varžovus iš JAV rezultatu 2:1 (0:0) ir užsitikrino kelialapį žaisti ketvirtfinalyje. Belgų priešininkė ten bus Argentina.

Belgijos rinktinė pasaulio čempionato ketvirtfinalyje vėl žais po 28-erių metų pertraukos.

Du kėlinius dominavę Belgijos futbolininkai niekaip negalėjo pelnyti įvarčio, o pagrindinio laiko pabaigoje vos nepraleido įvarčio. Pratęsimo pradžioje belgai pagaliau savo pranašumą įtvirtino dviem įvarčiais. 93-ią min. pasižymėjo Kevinas De Bruyne, o 105-ą - Romelu Lukaku. Tada atsigavo amerikiečiai ir Julianas Greenas 107-ą min. sušvelnino skirtumą 1:2. JAV rinktinės šturmas nebuvo sėkmingas ir pelnytą galutinę pergalę šventė Belgija.

Belgai užėmė pirmą vietą H grupėje - trys pergalės, 9 taškai, įvarčių santykis - 4-1). Amerikiečiai buvo antri G grupėje (4 tšk., įvarčiai - 4-4).

Belgija grupių turnyre 2:1 nugalėjo Alžyrą, 1:0 įrodė pranašumą prieš Rusiją ir 1:0 laimėjo prieš Pietų Korėją.

JAV rinktinė 2:1 įveikė Ganą, sužaidė lygiosiomis 2:2 su Portugalija ir 0:1 pralaimėjo Vokietijai.

Belgijos ir JAV keliai pasaulio čempionatuose prieš buvo susikirtę tik kartą - prieš 84 metus. Pirmose pasaulio pirmenybėse 1930 metais amerikiečiai šventė pergalę 3:0. Nuo tada iki dabar Belgija jau laimėjo penkis tarpusavio mačus iš šešių.

Rezultatas:

Belgija 2 - 1 JAV, po pratęsimo.

93' Kevin De Bruyne [1 - 0]
105' Romelu Lukaku [2 - 0]
107' Julian Green [2 - 1]

Belgija: Thibaut Courtois, Toby Alderweireld, Daniel van Buyten, Vincent Kompany, Jan Vertonghen, Marouane Fellaini, Axel Witsel, Dries Mertens (60' Kevin Mirallas), Kevin De Bruyne, Eden Hazard (111' Nacer Chadli), Divock Origi (91' Romelu Lukaku).

JAV: Tim Howard, Fabian Johnson (32' DeAndre Yedlin), Omar Gonzalez, Matt Besler, DaMarcus Beasley, Geoff Cameron, Graham Zusi (72' Chris Wondolowsky), Jermaine Jones, Michael Bradley, Alejandro Bedoya (106' Julian Green), Clint Dempsey.

Rungtynių eiga:

Pasaulio futbolo čempionato aštuntfinalis: Belgija - JAV
Komandos tarsi apsikeitė vaidmenimis: JAV ekipa puolė, o belgai gynėsi ir kontratakavo. Mačas baigėsi: Belgija 2:1 (0:0) įveikė JAV rinktinę po pratęsimo ir iškopė į ketvirtfinalį.
Prasidėjo pratęsimo antras kėlinys. Pasipylė įvarčiai. Ką tik aikštėje nuo atsarginių suolo pasirodęs amerikietis Julianas Greenas 107-ą min. sušvelnino skirtumą - 1:2. Jis gavo gerą tolimą perdavimą ir baudos aikštelėje, nestabdydamas kamuolio vienu lietimu pasiuntė jį į vartų tinklą. Dar po minutės Jermene'as Jonesas privalėjo išlyginti santykį, bet iš arti nepataikė į vartus. 111-ą min. vienas R. Lukaku surengė kontrataką prieš tris varžovus, bet jo smūgį atrėmė T. Howardas. 114-ą min. jau amerikiečiai atlikdami baudos smūgį sugalvojo puikų derinį, bet vienas prieš vartus išvestas C. Dempsey nepergudravo belgų vartininko Thibo Courtois. 117-ą min. Ch. Wondolowsky vėl nesugebėjo atlikti tikslaus smūgio, nes lemiamu momentu jam susipynė kojos. JAV rinktinei išsigelbėti liko 2 min.
Prasidėjo pratęsimo pirmas kėlinys. 93-ią min. belgų įvartis - 1:0! Įvarčio autorius - K. De Bruyne. Belgija per kelias pirmas pratęsimo akimirkas padarė tai, kas jiems nepavyko per visą rungtynių pagrindinį laiką. Belgija ir toliau dominavo. 100-ą min. Romelu Lukaku galėjo padvigubinti rezultatą. Netrukus ir amerikiečiai pagrasino varžovų vartams. 105-ą min. Belgija pirmavo jau 2:0!. Įvartį pelnė R. Lukaku. Jam rezultatyvų perdavimą atliko K. De Bruyne. Baigėsi pratęsimo pirmas kėlinys - 2:0.
Toliau, kaip karinėje puolamojoje suvestinėje: 79-ą min. progos neišnaudojo Edenas Hazardas; 83-ią min. pasižymėti galėjo Danielis Van Buytenas; 85-ą min. įvartį privalėjo mušti D. Origi. O rezultatas vis dar - 0:0. 88-ą min. E. Hazardas nepataikė į vartus, 90-ą min. progų neišnaudojo Vincentas Kompany ir M. Fellaini. Teisėjas skyrė 3 papildomas minutes amerikiečių išbandymams pratęsti. O netrukus amerikietis Ch. Wondolowsky iš arti galėjo pasiekti įvartį ir išvesti JAV rinktinę į ketvirtfinalį. Nepavyko. Po 90 min. kovos nugalėtojas nepaaiškėjo. Lygu - 0:0. Pratęsimas.
69-ą ir 71-ą min. dvi „mirtinas“ progas įvarčiui turėjo belgai Axelis Witselis ir D. Origi. Pirmasis jų smūgiavo pro šalį, o antrojo smūgį puikiai atrėmė vartininkas T. Howardas. 76-ą vienas prieš vartininką buvo išvestas K. Mirallasas, bet po jo smūgio kamuolį koja į kampinį vėl numušė T. Howardas.
Prasidėjo antras kėlinys. 47-ą min. Driesas Mertensas galva vos nepelnė įvarčio. Vartininkas Timas Howardas kamuolį nukreipė virš skersinio. Belgija nemažino apsukų, o amerikiečiai gynėsi. 55-ą min. du belgai prabėgo pro skersuotą kamuolį. 56-ą min. po D. Origi smūgio galva kamuolys „lyžtelėjo“ skersinį. Po akimirkos belgai turėjo dar vieną gerą progą. 58-ą min. amerikiečiai surengė pavojingą ataką. O 60-ą min. jau belgų D. Origi ir D. Mertenso derinys tik per stebuklą nesibaigė įvarčiu. Tuoj pat D. Mertensą pakeitė Kevinas Mirallasas. Belgų spaudimas milžiniškas, bet JAV rinktinė laikėsi.
Belgija daug ir pavojingai atakavo, o amerikiečiai rengė retus, bet aštrius atsakomuosius išpuolius. Abi komandos kėlinio pabaigoje apsikeitė pavojingais momentais. Po pirmo kėlinio lygu - 0:0.
23-ią min. Belgijos rinktinė surengė kontrataką,  Kevinas De Bruyne suklaidino gynėją ir vartininką, bet nepataikė į vartus. 25-ą min. belgai kėlė eilinį kampinį ir prasižengė puolime. 26-ą min. Jano Vertongheno perdavimas nerado Marouane'o Fellaini, kuris sėkmės atveju galėjo įmušti įvartį. Belgija aiškiai dominavo aikštėje. 32-ą min. kojos raumens traumą patyrusį Fabianą Johnsoną pakeitė DeAndre Yedlinas. 33-ią min. retas amerikiečių kampinis ir Jermene'o Joneso smūgis pro šalį.
Amerikiečiai akivaizdžiai atsigavo po pirmų minučių šoko. 16-ą min. į aikštę įsiveržė žiūrovas, bet apsauga jį greitai išsivedė. 18-ą min. amerikietis Geoffas Cameronas buvo nubaustas geltona kortele. 20-ą min. JAV rinktinė uždirbo kampinį, bet nieko doro iš to nesukūrė. O po minutės jau Clintas Demspsey pavojingai smūgiavo į belgų vartus.
Rungtynės prasidėjo. Jau 39-ą sekundę Divockas Origi išsiveržė vienas prieš amerikiečių vartininką, bet jo įveikti nesugebėjo. Belgai iš karto griebė „jautį už ragų“. Kėlė kampinį, perėmė kamuolį iš varžovų. Sužaidus 5 min. kova tapo apylygė. 6-ą min. DeMarcusas Beasley atliko reidą link belgų vartų. Sužaidus 10 min. lygu - 0:0.
Komandos išėjo į aikštę. Nuskambėjo abiejų valstybių himnai.

Statistika:

Belgija - JAV

Kamuolio kontrolė: 47 proc. - 53 proc.
Smūgiai: 38 - 14
Smūgiai į vartus: 27 - 9
Smūgiai link vartų: 11 -5
Kampiniai: 19 - 4
Nuošalės: 2 - 0
Užribiai: 31 - 29
Vartininkų atremti smūgiai: 8 - 25
Pražangos: 27 - 11
Geltonos kortelės: 1 - 1
Raudonos kortelės: 0 - 0