Brazilai 4:1 (2:1) sutriuškino pasimetusį ir nė taško per tris mačus taip ir neiškovojusį Kamerūną, o meksikiečiai 3:1 (0:0) pranoko kroatus, nors 70 minučių rezultatas laikėsi 0:0 ir buvo neaišku, kuri komanda žengs tolyn.

Tokiu būdu pirmomis aštuntfinalio poromis tapo: Brazilija – Čilė ir Meksika – Olandija.

Brazilams du įvarčius dar pirmame kėlinyje pelnė Neymaras (17 ir 34 min.), po vieną tikslų smūgį pridėjo Fredas (49 min.) ir Fernandinho (84 min.).

Neymarui tai buvo atitinkamai trečias ir ketvirtas įvarčiai šiame čempionate, tad jis bent laikinai tapo vienvaldžiu rezultatyviausių žaidėjų sąrašo lyderiu.

Kamerūniečiams 26 min. buvo pavykę rezultatą išlyginti, kai pasižymėjo Joelis Matipas.

Brazilams žengti tolyn galėjo sutrukdyti tik jų pačių pralaimėjimas ir kroatų bei meksikiečių lygiosios. Tuo metu norėdami išsaugoti pirmą vietą ir išvengti akistatos aštuntfinalyje su kol kas visus sau iš kelio šluojančia Olandijos rinktine, Luizo Felipes Scolario auklėtiniams buvo pageidautina nugalėti Kamerūną ir tai padaryti kuo didesniu skirtumu.

Rungtynės:

Kamerūnas 1 – 4 Brazilija
17' [0 – 1] Neymar
26' [1 – 1] Joel Matip
34' [1 – 2] Neymar
49' [1 – 3] Fred
84' [1 – 4] Fernandinho

Rungtynių eiga:

Pirmame ture teisėjo iš Japonijos Yuichi Nishimuros nuskriausti kroatai pirmadienį buvo savo pačių likimo kalviai: pergalė prieš Meksikos futbolininkus jiems būtų garantavusi mažiausiai antrą vietą grupėje. Savo ruožtu nepramušamo vartininko Guillermo Ochoa vedamiems meksikiečiams visiškai užteko ir lygiųjų.

Pagal panašų scenarijų mačas ir klostėsi: sužaidus 70 min. – 0:0. Tačiau tada meksikiečiai per 10 minučių įmušė net tris įvarčius (72 min. Rafaelis Marquezas, 75 min. Andresas Guardado ir 82 min. Javieras Hernandezas) bei pasiuntė varžovus į nokautą.

87 min. Ivanas Perišičius kiek sušvelnino rezultatą (1:3), bet jau po poros minučių raudoną kretelę prieš save išvydo itin pavojingai varžovą taranavęs Ante Rebičius.

Meksikos rinktinės vartininkui Guillermo Ochoa pritrūko vos trijų minučių, kad jis trečiose rungtynėse iš eilės išlaikytų savo vartų sausus – jo serija baigėsi ties 267 min.

Rungtynės:

Kroatija 1 – 3 Meksika
72' [0 – 1] Rafael Marquez
75' [0 – 2] Andres Guardado
82' [0 – 3] Javier Hernandez
87' [1 – 3] Ivan Perišič

89' Ante Rebič (Kroatija) parodyta raudona kortelė

4.Kamerūnas30031:9-80

Tai – antras kartas, kai planetos pirmenybės vyksta Brazilijoje. 1950-aisiais čia triumfavo Urugvajaus rinktinė, kuri finale 2:1 įveikė brazilus. Tuomet finalą Rio de Žaneiro Marakanos stadione stebėjo net 171772 žiūrovai. Įdomu, kad ir šių metų lemiamas mačas bus žaidžiamas Marakanoje, tik atnaujintoje.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (516)