Nepaisant to, kad per 90 minučių argentiniečiai kamuolį kontroliavo net 75% žaidimo laiko ir atliko 18 smūgių, iš kurių net 8 buvo į vartų plotą, švieslentėje degė du nuliai.

Ir kai jau atrodė, kad iraniečiams pavyks pateikti netikėtumą, per teisėjo pridėtą laiką tikslų šūvį atliko Lionelis Messi, padovanojęs savo komandai pergalę. Po šios pergalės Argentina užsitikrino mažiausiai patekimą į atkrintamąsias varžybas.

Rungtynėms, kurios vyko „Mineirao“ stadione, teisėjavo serbas Miloradas Mažičius. Tuo tarpu argentiniečiui Javierui Mascherano tai buvo 100-osios rungtynės, atstovaujant nacionalinę komandą.

Pirmame ture Argentinos ekipa turėjo vargo su Bosnijos ir Hercegovinos futbolininkais, tačiau iškovojo pergalę rezultatu 2:1, o Azijos atstovai sužaidė nulinėmis lygiosiomis su Nigerijos rinktine.

Argentinos futbolo žvaigždynas FIFA reitinge užima penktą vietą, tuo tarpu Irano ekipa - vos 43-ia.

Rungtynės:

Argentina 1 - 0 Iranas
90+1' [1 - 0] Lionel Messi

Rungtynių eiga:

Irano rinktinė pasaulio futbolo čempionate dalyvauja ketvirtą kartą. Per iki tol vykusias pirmenybes azijiečiai dar nė kartą neperkopė grupių etapo ir yra iškovoję vieną pergalę.

Tuo tarpu argentiniečiai dėl pasaulio taurės kovoja 14-ą sykį. Triumfuoti jiems pavyko dukart - 1978 metais savo gimtinėje ir 1986-aisiais Meksikoje. Vis tik per paskutinius penkis turnyrus argentiniečiai toliausiai nužengė iki ketvirtfinalio.

Tai – antras kartas, kai planetos pirmenybės vyksta Brazilijoje. 1950-aisiais čia triumfavo Urugvajaus rinktinė, kuri finale 2:1 įveikė brazilus. Tuomet finalą Rio de Žaneiro Marakanos stadione stebėjo net 171772 žiūrovai. Įdomu, kad ir šių metų lemiamas mačas bus žaidžiamas Marakanoje, tik atnaujintoje.