Šveicarijos ekipos sąskaitoje liko trys taškai.

Jau rungtynių pradžioje prancūzai pasiuntė varžovus į nokdauną 2:0, kai du įvarčius 17-ą ir 18-ą min. pelnė Olivier Giroud ir Blaise'as Matuidi. 40-ą min. Mathieu Valbuena trečią kartą pasiuntė kamuolį į tinklą ir šių rungtynių nugalėtojas tapo aiškus (3:0). Prancūzai toliau smaginosi ir Karimas Benzema bei Moussa Sissoko dar du kartus (67-ą ir 73-ią min.) nuginklavo Šveicarijos rinktinės vartininką Diego Benaglio (5:0).

Beje, B. Benzema 32-ą min. dar nerealizavo 11 metrų baudinio, o 90+3' min. jo įmuštas šeštas įvartis nebuvo įskaitytas, nes jau baigėsi rungtynių laikas.

Mačo pabaigoje atsipalaidavusius prancūzus dviem įvarčiais nubaudė Blerimas Džemaili (81-ą) ir Granitas Xhaka (87-ą min.) - 2:5.

Beje, dar 7-ą min. O. Giroud koja įspyrė varžovui Steve'ui Von Bergenui į veidą ir jį traumavo. Teisėjas iš Olandijos Bjornas Kuipersas neparodė prancūzui net geltonos kortelės. Tai sąlyginai taip pat turėjo įtakos šveicarų žaidimui dvikovos pradžioje.

Šis Salvadoro miesto stadionas palankus įvarčiams. Ypač čia sekasi Europos komandų žaidėjams. Taip šioje arenoje Olandija sutriuškino Ispaniją 5:1, Vokietija nugalėjo Portugaliją 4:0, o prancūzai nepaliko vilčių šveicarams. Salvadoro stadione jau įmušta net 17 įvarčių!

Tarpusavio rungtynių pergalių balansas Prancūzijos rinktinės naudai. Prancūzai yra iškovoję 18 pergalių, o šveicarai prieš penktadienio oponentus ankščiau yra laimėję 12 kartų.

2006 metų pasaulio čempionate Vokietijoje Prancūzija su Šveicarija susidūrė vienoje grupėje ir ten išsiskyrė taikiai - 0:0. 2010 metų planetos pirmenybėse PAR ir prancūzai, ir šveicarai nepateko į antrą turnyro etapą, nors Šveicarija grupėje net įveikė būsimą pasaulio čempionę Ispaniją (1:0).

Rezultatas:

Šveicarija 2 - 5 Prancūzija

17' Olivier Giroud [0 - 1]
18' Blaise Matuidi [0 - 2]
40' Mathieu Valbuena [0 - 3]
67' Karim Benzema [0 - 4]
73' Moussa Sissoko [0 - 5]
81' Blerim Džemaili [1 - 5]
87' Granit Xhaka [2 - 5]

32' Karim Benzema (Prancūzija) - nerealizavo 11 metrų baudinio

Sudėtys:

Šveicarija: Diego Benaglio, Stephan Lichtsteiner, Johan Djouro, Steve Von Bergen (9' Philipp Senderos), Ricardo Rodriguez, Valon Behrami (46' Blerim Džemaili), Gokhan Inler, Xherdan Shaqiri, Granit Xhaka, Admir Mehmedi, Haris Seferovič (69' Josip Drmič).

Prancūzija: Hugo Lloris, Mathieu Debuchy, Raphael Varane, Mamadou Sakho (66' Laurent Koscielny), Patrice Evra, Moussa Sissoko, Moussa Cabaye, Blaise Matuidi, Mathieu Valbuena (82' Antoine Griezmann), Olivier Giroud (63' Paul Pogba), Karim Benzema.

Kitose grupės rungtynėse Ekvadoras 2:1 (1:1) nugalėjo Hondūrą.

E grupės turnyro lentelė:

1.Prancūzija22008:2+66
2.Ekvadoras21013:303
3.Šveicarija21014:6-23
4.Hondūras20001:5-40

Rungtynių eiga:

Pasaulio futbolo čempionatas: Šveicarija - Prancūzija
Prancūzija iškovojo pergalę rezultatu - 5:2.
76-ą min. prancūzai tris kartus iš arti smūgiavo į varžovų vartus, bet aviškius išgelbėjo D. Benaglia. Šveicarija po tokio smūgio dar ilgai neatsigaus. Šveicarų garbei, jie nenuleido rankų ir 81-ą min.  po keitimo aikštėje pasirodęs Blerimas Džemaili baudos smūgiu sušvelnino triuškinamą pranašumą - 1:5. Šioje situacijoje prancūzai prieš B. Džemaili smūgį išsilakstė iš gyvatvorės. Įsismaginę šveicarai atsipalaidavusiems prancūzams įmušė ir antrą įvartį. 87-ą min. pasižymėjo Granitas Xhaka - 2:5. Teisėjas 3 min. pratęsė antrą kėlinį. Kai visi futbolininkai jau pavargo žaisti, paskutinėje atakoje K. Benzema įmušė šeštą įvartį ir keletą minučių nebuvo aišku, ar teisėjas jį įskaitė. Tik po kelių akimirkų paaiškėjo, kad ne, nes jau buvo pasibaigęs rungtynių laikas.
67-ą min. įvartis!  Šveicarijos rinktinės gynėjas Ph. Senderosas nepataikė į kamuolį savo baudos aikštelėje, jis atitekoten įkirtusiam  laisvam K. Benzema ir šis ketvirtą kartą nuginklavo D. Benaglio - 4:0.
Antras kėlinys prasidėjo Šveicarijos rinktinės ataka. Po kelių minučių permainingo žaidimo, šveicarai ėmė žaisti aktyviau. 47-ą min. Admirą Mehmedį prancūzai pargriovė savo baudos aikštelėje, bet teisėjas B. Kuipersas 11 metrų baudinio neskyrė. 57-ą min. Blerimas Džemaili stipriai smūgiavo į prancūzų vartus. 60-ą min. jau Prancūzijos rinktinė surengė ilgai trukusią ataką, kelis kartus bandė smūgiuoti į vartus, bet šveicarai išsigelbėjo kampiniu. 63-ią min. A. Mehmedi sudelsė prie varžovų vartų ir iššvaistė puikią progą sušvelninti skirtumą. Įvarčių skirtumas gali būti svarbus po trečio turo „skaičiuojant viščiukus“.
Po pirmo kėlinio Prancūzija įtikinamai 3:0 pirmavo prieš Šveicariją.
Po tokios gausos įvykių žaidimas kiek aprimo, kol 40-ą min. šveicarai neišnaudojo prasiveržimo link vartų. Po kampinio prie prancūzų vartų, 40-ą min. pastarieji surengė greitą puolimą, O. Giroud prasiveržė kairiu atakos sparnu, perdavė kamuolį į vartininko aikštelę, kur iš arti vartų sargą D. Benaglio „sušaudė“ M. Valbuena - 3:0. Ir po trečio įvarčio prancūzai nemažino apsukų.
Netrukus šveicarai atsigavo. 27-ą min. Granitas Xhaka įmušė įvartį, bet pats  buvo nuošalėje ir rezultatas nepakito. 30-ą min. Šveicarijos rinktinės ataka galėjo pasibaigti įvarčiu, bet Haris Saferovičius „neuždarė“ skerso perdavimo. Kitoje aikštės pusėje K. Benzema nugriuvo baudos aikštelėje ir išprovokavo 11 metrų baudinį. 32-ą min. pats K. Benzema ėmėsi jį realizuoti. Prancūzo smūgį atrėmė vartininkas Diego Benaglio, o po pakartotinio Mathieu Valbuena smūgio kamuolys pataikė į skersinį.
Prancūzams priklauso iniciatyva, bet rimtų grėsmių prie šveicarų vartų dar nekilo. 17-ą min. Prancūzija uždirbo kampinį. Po jo - įvartis. O. Giroud iššoko aukščiausia ir iš baudos aikštelės gilumos stipriu smūgiu galva pasiuntė kamuolį į vartus - 1:0. Šveicarai nespėjo atsitokėti ir po minutės praleido antrą priešininkų išpuolį. 18-ą min. K. Benzema perėmė kamuolį, tiksliai išvedė į priekį Blaise'ą Matuidi, kuris kaire koja į artimą vartų kampą įmušė antrą įvartį - 2:0. Šioje situacijoje šiurkščiai suklydo patyręs gynėjas Valonas Behrami. Šveicarija - giliame nokdaune.
Futbolininkai aikštėje, skamba abiejų valstybių himnai. Rungtynės prasidėjo. Vyksta žvalgyba. Prancūzų atakos smaigalyje žaidžia ir Olivier Giroud, ir Karimas Benzema. 6-ą min. K. Benzema smūgiavo šalia vartų. 7-ą min. O. Giroud koja įspyrė varžovui Steve'ui Von Bergenui į veidą ir jį traumavo. Teisėjas iš Olandijos Bjornas Kuipersas neparodė prancūzui net geltonos kortelės. S. von Bergeną pakeitė Philippas Senderosas. Sužaidus 15 min. lygu - 0:0.

Statistika:

Šveicarija - Prancūzija

įvarčiai: 2 - 5
smūgiai: 17 - 22
smūgiai į vartus: 8 - 16
kampiniai: 5 - 3
nuošalės: 1 - 2
pražangos: 12 - 16
geltonos kortelės: 0 - 1
raudonos kortelės: 0 - 0
kamuolio kontrolė: 57 proc. 43 proc.

Rezultatyviausi čempionato žaidėjai: Thomas Mulleris (Vokietija), Arjenas Robbenas ir Robinas Van Persie (abu - Olandija) bei Karimas Benzema (Prancūzija) - po 3 įvarčius.

Pasaulio futbolo čempionate Brazilijoje dalyvauja 32 rinktinės, kurios pirmame etape suskirstytos į aštuonias grupes. Į pirmenybių aštuntfinalį pateks dvi geriausios kiekvienos grupės ekipos.